Nemám s tím nic společného, říká Vystrčil ke kriminálnímu podnikání svého příbuzného


Je to jen pár  týdnů, co musela expres   z postu místopředsedkyně  sněmovny  Jana  Mračková  -Wildumetzová. Pamatujete  proč?  Vypukla  kauza  Dozimetr. Při které se  Česko dozvědělo, že lidé  napojení na  Rakušanův  STAN kradli jako o život. Gazdík se musel pakovat z ministerské  židle  a  přišla  další politická škatulata.  Prostě prvotřídní skandál těch čistých a ještě  čistějších, až nejčistějších.

Pak někdo  někde  vyškrábal, že  manžel  Mračkové-Wildumetzové  znal a  kámošil se  s jedním z vyšetřovaných a  ten že  dokonce  svědčil kdysi  na jeho svatbě s bývalou  karlovarskou hejtmankou a  sněmovní místopředsedkyní.

Jedině  správní  vycítili příležitost od sebe  odvést  pozornost!! Okamžitě je posedlo „spravedlivé rozhořčení“  nad morálním selháním Mračkové -Wildumetzové a  sdělili  jí, že  kvůli tomu svatebnímu svědkovi jejího muže nemá morální nárok na  vysokou parlamentní funkci. Pokud se jí do určitého data  nevzdá,  tak ji prostě  svou 108 z postu odvolají!!!  Takové selhání prostě nelze tolerovat!!! Fuj!!

Nejsem fanda  téhle političky natož  ANOšéfe. Nicméně  Mračková  Wildumetzová, dle mého názoru,  nemůže  za  kámoše  svého muže  z doby před svatbou. Vedle toho není známo, že  by toho darebáka  či ostatní darebáky  z Dozimetru nějak někde zvýhodnila, něco jim zařídila nebo chodila na jejich večírky a tak podobně..  Nejezdila s nimi   léta  na dovolené jako Gazdík. A  už  vůbec  není sebemenší řeč, že by od nich dostala  kryptovací telefon a ten zásadně používala  pro komunikaci s nimi! Jako Gazdík a Polčák ze STAN!!! Ti dodnes se nenamáhali sebeméně vysvětlit, k čemu jim ten šifrovací telefoun jako byl. A nikdo to po nich nepožadoval.

Tak tohle  v  kostce  případ  Mračková  -Wildumetzová!!! Fuj, taková  nemorální  ventra!!!!

Mno, ale  já  minulý týden na Seznamu.cz  četl tohle:

Nemám s tím nic společného, říká Vystrčil k podnikání svého příbuzného

čtěte prosím pečlivě!!!

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v rozhovoru vysvětluje svoje vazby na brněnského politika ODS Petra Cecha, jehož firmy provází kontroverzní praktiky. Jedna skončila u bílého koně, s druhou se soudí subdodavatel o peníze.

Šéf stranické organizace ODS v Brně Jehnicích Petr Cech ovládá přes svou podnikatelskou síť řadu firem, z nichž některé získávají i veřejné zakázky.předchozím textu Seznam Zprávy podrobně popsaly průběh jedné z nich v hodnotě 8,6 milionu korun bez DPH na rekonstrukci děkanátu Mendelovy univerzity.

Cechova firma Cestav, stavební společnost, si na práci najala subdodavatele, kterým následně nezaplatila. Mezitím firma změnila název a skončila v rukou bílého koně. Zmizelo i účetnictví a společnost prošla konkursem, který byl zrušen pro nedostatek majetku, a dnes už je vymazaná z obchodního rejstříku. Policie nedávno obvinila jednatele firmy Přemysla Růžičku, který je blízkým spolupracovníkem Petra Cecha.

Mezitím běží soud, ve kterém figuruje další Cechova firma. Tentokrát ale s názvem Cestav, construction. Jeden ze subdodavatelů se po firmě domáhá nezaplacených peněz z veřejné zakázky pro Technické sítě Brno. Jednatelem této Cechovy firmy je opět obviněný Růžička.

Růžička je také členem správní rady nadačního fondu Atýsek, který vede Cechova manželka. Řady akcí fondu se účastní i předseda Senátu Miloš Vystrčil, který má na Cecha rodinné vazby: podnikatel je synovcem Vystrčilovy manželky. Naposledy je předseda Senátu na snímcích z akce nadačního fondu, která proběhla v prosinci 2021.

„Vůbec s tím nemám nic společného, nevím vůbec, co on dělá, nebo jaké má projekty. Za své příbuzné nemůžete,“ říká v rozhovoru Vystrčil.

My jsme nedávno zveřejnili článek, kde jsme popisovali model podnikání pana Cecha. Jedna z firem, kterou ovládal, získala zakázku, najala si subdodavatele, ale nevyplatila je. Firmu převedli na bílého koně a pak zkrachovala. Víte o tom?

Já o tom článku vím. Protože pan Cech v okamžiku, kdy ten článek vyšel, tak poslal upozornění. A sděluje, že tak, jak to říkáte, to není, a že oni v té firmě nebyli atd. Ale já samozřejmě jsem to neprověřoval. Je to příbuzný, znám ho tak, že bych neřekl, že by takovéto věci dělal. Nebo mě to velmi překvapuje, protože bych toto v žádném případě nikdy nepředpokládal.

Já vždycky věřím tomu, co ti lidé říkají. Tak doufám, že to je tak, že tyhlety věci, o kterých vy mluvíte, on neudělal. Nebo že v tom nejsou angažováni.

My jsme v tom článku vysvětlovali ty vazby. Pan Cech ten model nastavil tak, aby ta odpovědnost nešla konkrétně za ním. Proto je tam obviněn pan Přemysl Růžička…

My jsme to spolu nějak nerozebírali, rozumíte. Já jsem dostal zprávu, ve které bylo řečeno, vyšel článek, který není pravdivý. A tím to končilo. A já jsem nikam nevolal, neptal jsem se na to, nechal jsem to být. Vůbec s tím nemám nic společného, nevím vůbec, co on dělá, nebo jaké má projekty.

Prostě mám své starosti a není to tak, že bychom se viděli dnes a denně. My se vidíme 3×, 4× do roka, protože spolu komunikujeme. Samozřejmě, protože on je v ODS, já jsem v ODS, tak se bavíme i o těchhle těch věcech, vůbec nebudu říkat, že ne. Nebudu říkat, že se nevídáme, když jsme příbuzní, to je hloupost.

Pokud byste odhlédl od toho, že je to váš příbuzný, jak se na tento typ podnikání díváte?

Pokud se mě ptáte, jestli považuji za správné, že si nechá zaplatit a pak nezaplatí subdodavatelům, tak to samozřejmě není správné. Když jsem si to přečetl, tak pro mě ten popis té věci byl šok.

Účastníte se akcí Nadačního fondu Atýsek, který vede manželka pana Cecha, a Přemysl Růžička, obviněný z podvodu, je členem správní rady…

Co se týká Atýska, tak tam je to logické. Pokud někdo napíše: My máme nadaci, kde pomáháme veteránům atd., nedal byste tomu záštitu, nebo nezúčastnil by ses? Protože si tykáme, jsme příbuzní. Tak já, když je to příbuzný, je to na bohulibou věc, tak řeknu samozřejmě. Dělám to rád. To je všechno, co k tomu v tuto chvíli mám. Za své příbuzné nemůžete.

Tak co tomu  říkáte??? Takže  Vystrčilův  synovec jede  v podvodech. Které jsou  před soudy. Jeho firmy provozují klasická podvodná schémata – podle  Seznamu.cz  Věci jsou před soudy.  Navíc pan synovec je   Šéf stranické organizace ODS v Brně Jehnicích.  Oba jsou, jak by  napsal klasik  – jedné krve. Té doslovné i politické. Proto spolu mluví. No.

No a  co jako – morální etalon naší liberálně  demokratické morálky  Vystrčil to snadno vyřeší  – co já s  tím, příbuzné si nikdo nevybírá! A jde dál  – já jsem dobrá duše, on napsal, že  ho v mediích pomlouvají a  křivdí mu a já, protože jsem ta dobrá duše – mu věřím!!! Takový jsem. A že  chodím a  vahou své funkce  zaštiťuji jakousi jeho nadaci??? A co jako?! Ta nadace přece páchá dobro,  jak předpokládám! Je  to pro dobrou věc!!

A tím je to pro Vystrčtchajwana  vyřízené!!! Trhněte  si nohou!!!

A nikoho z vládní  Pětiblábolice, co si jako potrpí a to až na krev,  na ty principy, hodnoty a bezúhonnost,  ani nenapadne, aby  na  Vystrče ukázal a řekl – hele padej z funkce  ŠÉFA SENÁTU, tedy pozice DRUHÉHO NEJVYŠŠÍHO ÚSTAVNÍHO ČINITELE  v České republice!  Prostě  máš  pokaňhanou vestu!!!  Platí princip viny. Asi v tom se synovcem nejedeš, ale co kdyby náhodou  ano?!  Měl bys být  sám soudný. My si takové riziko nechceme  dovolit!Mračková  -Wildumetzová se také musela pakovat!!! A tam  šlo o svědka na  svatbě. Který nebyl, jako tvůj synovec  ze  stejné partaje! Ostatně, z textu vyplývá, že  ten vzorový podnikatel a důstojný  reprezentant  ptákostranické  podnikatelské kultury  90-tých let  pořád  modroptačím bafuňářem stále je. Manžel Mračkové mimochodem  byl/ je také funkcionářem ÓDěS….To uvádím pro úplnost!!!

V senátu  žádný ten příkladný a běloskvoucí  Fischer, Hilšer, Růžička, Němcová, Láska, Canov a  další a další kazatelé morálky z rohu ulice  ani nešpitli,  že by snad  pan předseda  mohl cosi zvážit!!!! Kdepak!  Tam se tohle nenosí. Protože  disponují senátní  většinou!!!

A ta  morální pochybnosti kolem Vystrčtchajwana  vyčistí do čista!!!  Mračková – Wildumetzová  musela jít. S pláčem.

Tak takhle vypadá  ta nová politická  kultura  a morálka  ve Fialalandu v  době panování Obludária!  Gratuluji  Jihlavským k tomu, koho si zvolili za senátora!!! To je  fakt trefa!  A už se těším, až  toho chlápka  zase  uvidím, jak  hovoří o morálce, principech, pravidlech  a hodnotách!

Asi bude předělat  heslo že  peníze  nesmrdí!!! Moc a koryta  v současném Česku také ne!!!

A víte  co mne  na  téhle kauze  nejvíce překvapilo?  To, že o ní referoval Seznam.cz…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.