Flash – Bloomberg: Ruský vývoz uhlí se vrací na hodnoty před uvalením sankcí EU, v souvislosti s tím, že je EU rozvolnila


Právě jsem na agentuře  Bloomberg uvolnil zajímavou informaci  o  tom, jak ne/fungují některé sankce bruselských a  vůbec  západně kolektivních papalášů! Moc  zajímavé čtení! Originál

Russian Coal Exports Come Roaring Back After EU Loosens Curbs

což  můj věrný překladač přeložil jako

Ruský vývoz uhlí se vrací na hodnoty před uvalením sankcí EU, v souvislosti s tím, že je EU rozvolnila

  • Říjnové dodávky vyskočily na téměř nejvyšší hodnotu od roku 2017. Říjnové dodávky vyskočily téměř na nejvyšší hodnotu od roku 2017
  • EU v září zmírnila omezení na přepravu ruského uhlí EU

Ruský vývoz uhlí po moři se vrátil téměř na nejvyšší zaznamenanou úroveň poté, co Evropská unie uvolnila omezení na přepravu komodity, což usnadnilo přesměrování objemů do Asie.

Zásilky v říjnu činily téměř 16,6 milionu tun – těsně před červnovou úrovní, která byla nejvyšší od roku 2017, ukazují údaje analytické společnosti Kpler. Vývoz od té doby mírně poklesl v souladu s běžnou sezónní volatilitou.

EU zakázala dovoz ruského uhlí a dalšího zboží do bloku od 10. srpna. V září vydala Evropská komise revidované pokyny , v nichž se uvádí, že poskytování služeb – jako je lodní doprava, financování a pojištění – potřebuje k převodu uhlí a ostatní produkty mimo EU by měly být povoleny, aby bylo možné bojovat s nedostatkem energie a potravin na celém světě.

Rusko tradičně patří ke třem největším světovým vývozcům uhlí, ačkoliv tento průmysl tvoří jen zlomek ruské ekonomiky.

Uhelný boom

Ruský vývoz námořního uhlí vzrostl poté, co EU 21. září oslabila sankce

Výstřižek

„Destinace přepravy uhlí se od začátku roku změnily, Turecko je jedním z klíčů k ruskému úspěchu,  Čína také přispěla,“ uvedl v e-mailu analytik společnosti Kpler Viktor Katona. Prodeje klesly, když v září platila omezení EU, dodal.

Analýza společnosti Kpler je založena na datech pro koksovatelné a energetické uhlí z přístavů, makléřů a její analytické sítě. Nezahrnuje vývoz ruského uhlí po železnici.

Evropa stále nesmí dovážet ruské uhlí, ale evropské společnosti nyní mohou komoditu zasílat do třetích zemí. Prodej ruského uhlí do Asie vzrostl okamžitě po invazi Moskvy na Ukrajinu, protože přesměrovala část svých evropských exportů, ale země čelí vyšším nákladům na dopravu, protože prodává zákazníkům na větší dálku.

Spotřeba uhlí od začátku války prudce vzrostla, protože národy po celém světě hledají levnější alternativy k nestálým cenám zemního plynu.

ČTĚTE: Uhlí mělo být historií. Místo toho jeho využití prudce stoupá

„Je možné, že objasnění sankcí EU ohledně jejich uhelných sankcí zmírnilo obavy provozovatelů, zda mohou přepravovat ruské uhlí,“ řekl Filipe Gouveia, analytik mezinárodní lodní organizace Bimco. „Věříme však, že příčinou tohoto nárůstu bude pravděpodobně zvýšení poptávky z trhů citlivých na náklady.“

— S pomocí Aine Quinnové

 

Ruský vývoz uhlí po moři se vrátil téměř na nejvyšší zaznamenanou úroveň poté, co Evropská unie uvolnila omezení na přepravu komodity, což usnadnilo přesměrování objemů do Asie.

Zásilky v říjnu činily téměř 16,6 milionu tun – těsně před červnovou úrovní, která byla nejvyšší od roku 2017, ukazují údaje analytické společnosti Kpler. Vývoz od té doby mírně poklesl v souladu s běžnou sezónní volatilitou.

Takže to bychom  měli!!! pamatujete ten vítězný řev těch vždycky a jedině správných, když  EU a vůbec kolektivní Západ se rozhodl nebrat  ruské  uhlí a trestat Putlera? Ba ho hospodářsky  zadupat  do země?

A vedle  toho  – jak se ekofanatici  všech zemí, barev a náboženství troštovali, že  jako teďko konečně  ten Green Deal začne  fungovat, když  asi největší  světový dodavatel uhlí má po žížalkách s  dodávkami  svého odporného produktu  do světa????

No vida, uplynulo pár měsíců a všechno je jinak! Hrdá EU i nadále říká ruskému uhlí rozhodné NE! Radši ho dováží z Kolumbie, Indonesie, Jižní Afriky a Austrálie!  Uhlíková stopa neuhlíková stopa!! Proč  by  dovážela to z Ruska po Baltu , což je za rohem, když si totéž  daleko dráže, kvůli neskonale delší dopravě, ale i kvůli daleko vyšší   základní ceně  suroviny může opatřit  z druhého konce zeměkoule!!!

Když tvrdím, že ruské  uhlí je/bylo levnější pro konečné odběratele  než to, složené pro Evropu a kolektivní Západ  jen a jen  z krystalů uhlíků svobody, opřu to o prokazatelná  fakta. o výňatek z článku, uveřejném na oficiálním webu Standard & Poors -S&P Global kterýžto  zdoj snad  nezbochybní  ani tak elitní  nájemný písmák jako je jistý Krupka  z Deníku, pro kterého je  Kosa medium zveřejňující  hoaxy  bez   jakýchkoliv zdrojů. Ten článek není úplně nový, je ze srpna a  SP v něm popisují, jak Indie  přešla z australského, jihoafrickéhoa především amerického uhlí na to Západem odmítnuté  – ruské.

Nedám ho celý jen vybrané kousky:

Posun zdrojů

Podle údajů společnosti S&P Global Commodities at Sea dovezla Indie v únoru až červenci z Ruska 5,3 milionu tun energetického uhlí, což je o 104 % více než objemy v únoru až červenci 2021.

Jihoafrická republika zůstala v únoru až červenci druhým největším dodavatelem energetického uhlí do Indie, i když objem dodávek klesl na 11,5 milionu tun ze 14,3 milionu tun za stejné období v roce 2021.

Zdá se, že měnící se dynamika obchodu nejvíce ovlivnila dodávky energetického uhlí z Austrálie, přičemž dovoz v únoru až červenci klesl na 5,6 milionu tun z 10,9 milionu tun ve stejném období v roce 2021.

Indonésie, která dodává hlavně energetické uhlí s nízkým a středním CV, si nejen udržela pozici hlavního dodavatele energetického uhlí do Indie, ale dovoz ve skutečnosti vzrostl na 68,2 milionů mt v únoru až červenci z 38,5 milionů mt za stejné období v roce předchozího roku.

Dovoz energetického uhlí do Indie z USA meziročně klesl o 52 % na 3,4 milionu mt, což Rusku pomohlo stát se čtvrtým největším dodavatelem v únoru až červenci.

„Pokles vývozu z USA do Indie však zlepšil schopnost vývozu z USA zásobovat Evropu, protože před srpnovým zákazem hledá náhradní tonáže pro ruský materiál a protože uhlí je v této době kolísání nedílným palivem pro vyrovnávání,“ tvrdí. do Platts Analytics.

Vliv cen

Významné poklesy dovozu energetického uhlí z Austrálie a USA se shodovaly s rostoucími cenami. Podle údajů S&P Global se cena australského nízkopopelnatého uhlí 5 500 kcal/kg NAR 29. července zvýšila na 210,35 USD/mt z 163,4 USD/mt FOB 24. února. Cena FOB Baltimoru 6 900 kcal/kg NAR s 3% sírou USA uhlí vzrostlo o 102 % ze 140,2 USD/mt 24. února na 283 USD/mt 29. července.

Nárůst dodávek ruského uhlí je také důsledkem toho, že cena kvalitnějšího ruského uhlí 6 300 kcal/kg s garantovanými anuitními sazbami klesla na 158 USD/mt FOB z 200 USD/mt mezi 25. únorem a 29. červencem, uprostřed prudkých nárůstů  cen uhlí jiného původu. .

Cena jihoafrického uhlí 5 500 kcal/kg NAR vzrostla od začátku války z 231,9 USD/mt FOB na 238,35 USD/mt 29. července. Růst ceny indonéského uhlí byl mírný ve srovnání se zvýšením sazeb australského a amerického uhlí, přičemž indonéské Cena 4 200 kcal/kg garantovaných anuitních sazeb vzrostla ze 79,05 USD/mt FOB 24. února na 80,25 USD/mt 29. července.

A to není všechno. Schválně  jsem se podíval na graf  cen uhlí, jak je  uvádí  velká americký byznysový  web Tradingeconomis.com

táhle jsem si rovnou dva  grafy:

Nejdříve  ten s maximální časovou  osou, aby bylo jasné jak se vyvíjela  cena uhlí na hlavních světových trzích, tedy od  roku 2009 do  teď

Výstřižek

a následně, protože  ten  obrovský cenový skok v letošním roce je až šokující graf cen uhlí za posledních 12 měsíců:

Výstřižek

Nezbývá, než  volat Hosana! Aleluja! Vy, bruselské hlavy!  Fakt se  vám ve  vašem svatém tažení za bezuhlíkovou ekonomiku povedlo něco nečekaného  – vzkřísit  mrtvolu, kterou uhlí jasně bylo!  A vedle toho  ho násobně  prodražit, takže  Putler  dnes inkasuje  daleko více než před  sankcemi!!! Zatímco vy dovážíte, dnes nedostatkové uhlí přes  celou planetu! A mimořádně draho! To uhlí, které dnes už nechtějí ani v  Indii! Hlavně  že chcete  ten Green Deal, potrestat  Putlera. Zatím se vám daří  dostat svět  znovu ke spalování uhlí a  vytáhnout  z peněženek evropských voličů, naprosto zbytečně obrovské sumy  peněz! Čína  další,  jak jste seznali, si to ruské uhlí, které vám reálně i obrazně  smrdí, rádi koupí, bez ohledu na vaše  sankce ohledně zákazu  lodní dopravy nebo pojištění!!!!

U uhlí už jste to, zjevně pochopili!  Kolik času potřebujete, abyste  dospěli k témuž  u ropy? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.