Úvodník dnešní Kosy – dne o mně, o nás, o nás, o zrcadlech a jednostranných interpretacích


Velmi si zakládám na  tom, že Kosu držím  jako jakýsi zpravodajský blog. Který když něco otiskne jako informaci, pak si za ní stojí, protože je  tvrdě a bez výjimky  doložen zdroj.

Tohle chápu jako železné a  nepřekročitelné pravidlo. Proto se zásadně  vyhýbám textům, které mi někdo pošle a popisuje  v ní nějakou kontroverzní událost ze  svého hlediska. Nemohu li informaci ověřit a neznám li pohled druhé strany, jdu od  toho.

Podobně  se stavím k různým partyzánským akcím, bez ohledu jestli mi jsou sympatické nebo ne. Chci a  vyznávám pravidla. Protože připustím li jejich porušení ve věci, s níž  souzním, pak musím tolerovat totéž  i v případě  aktivit, které mi  naopak vadí.

Dneska  jsem u obou článků, které  vám nabízím,  tato pravidla  porušil. V tom prvním proto,  že  jde o zásadní věc, maximální závažnosti  – o tom jak „slavně  jsme zvítězili“ na Putlerem co do dostatku energií. Na  zcela konkrétním případu  jedné  z největších vysokých škol v této zemi. Kdy si člověk klade otázku, jestli jde zavedenou  universitu v Česku nebo  někde v Charkově  či Oděse.

V tom druhém mi jde o zrcadlo, které  v  reakci na můj článek z minulého týdne  mi nastavil jeden  z dříve publikujících na Kose…. A  to, co jsem v něm uviděl, se mi ani trochu nezamlouvá. Ale mám snad  lhát sám sobě?

Nikdy by mne  ještě  minulý  týden nenapadlo,  že  Kosa, dnes už  téměř s jedenáctiletou  historií  vydá  takové číslo jako dnes….

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.