Flash – jak se kde svítilo proti Fialově tmě a válce DOPLNĚNO! Znovu doplněno! Potřetí DOPLNĚNO! Po čtvrté DOPLNĚNO!


Zde je přehled, jak dopadlo páteční svícení proti Fialově  tmě a  válce.

Je to čtení o několika Don Quicjotech v několika málo městech.

Paní  Patricie a  Plzeň:

Zdravím Vlku, zrovna jsem se vrátila.
A zase nás bylo pět. Z původní minulé sestavy já a nejmladší účastník.
Se mnou přišli dva kolegové a jeden pán přišel prý ze zvědavosti. Takže pozitivum: bylo tam, co do počtu, stejně jako minulý týden, ale tři poprvé.

Břeclav

hlásíme se z Břeclavi. Pár týdnů jsme pátečně svítili jen sami, protože kamarádce to neumožňuje zdravotní stav. Ale dnes večer nás přijel z Moravského Žižkova posílit další odhodlaný „bojovník“ za mír. Jde to pomalu, ale jde. Jen mi nejde na rozum, proč proti americkým radarům v sedmdesátkách protestovaly statisíce a teď je nás hrstička. Kde jsou mladí – vždyť jde o jejich budoucnost! Nebo jsou tak vygumovaní?
S pozdravem Mařička a Karel

A nově i Olomouic

Reaguji na inspiraci jednoho z ‚Kosířů‘ na tiché protesty se svíčkou na náměstích. Dnes se přidala i Olomouc. Byl jsem tam sice sám,ale to asi všichni co tenhle „protiválečný protest“ začínají. Vyzývám ostatní z okolí Olomoucka přidejte se. Zřejmě ani já se nezúčastním každý pátek,pracuji. To je ve stručnosti vše. S pozdravem Milan

Odjinud  zprávy nepřišly, jakkoli je jasné, že Brno určitě  se tam svítilo nejvíce.

Pokud konstatujete , že  podobné počínání nemá smysl, pak vaši logiku nehodlám rozporovat. Ale nesouhlasím. Nějak se začít musí. A nedělat nic  umí každý.

A už máme  i informace z Brna

Dobrý den Vlku,
Včerejší setkání u morového sloupu bylo už jiné, protože jsme tam už měli názorové odpůrce. O celém setkání, které se nakonec protáhlo na hodinu a čtvrt, přestože byla velká zima, popíši spolu s pozvánkou na setkání 27.1.
a pošlu.
Děkuji za vše a pozdravuji od všech účastníků včerejšího shromáždění
Řezníček z Brna

Zdá se, že  Brňáky už dorazily  úderky ordnerů  těch vždycky a jedině správných! Už vylezly  ze  svých demokraturovských stok!  

Doplnění ze  sobotního večera:

Přišly mi dva maily, upřesňující, jak to bylo v pátek večer v Brně. Ale  tuhle informaci si pro sebe  vyreklamoval  už  kolega  Řezníček z Brna  do další pozvánky, takže  mu to přenechám.

Ale  před chvilkou mi dorazil mailík z  malé  vísky  u Jeseníku  – konkrétně z Vlčic! Stojí v něm  toto:

Tak jsme dva stáli včera v 19.00 před kostelem ve Vlčicích u Jeseniku zatím jen dva ,ale to je jen začátek. S pozdravem  Petr

Za mne  – tohle je opravdu těžká  frajeřina!!!!  Jít si někam stoupnout ve  velkém městě? V dnešní zfanatizované  atmosféře  nic  snadného. Ale přeci jen – anonymita  metropole hraje  svou roli. Ale na malé  obci?  tak to chce opravdu koule!!!!  Zdravím do Vlčic!

Dodatek z nedělního rána  – tak už i Chrudim!!!!

právě jsem v mailech otevřel tohle:

Ahoj Vlku,
tak jsme v pátek odpoledne se ženou usoudili,že v tom Chrudim nemůžeme nechat a v 19 hodin jsme se zapálenou svíčkou stáli u Sloupu na Resselově náměstí. Samozřejmě jsme tam byli sami,ale věříme, že se to zlomí. A aby se to zlomilo,tak bychom od Tebe potřebovali trošku pomoct. Jestli to jen trošku půjde,napiš o tom na Kose a snad se k nám někdo přidá. Předem moc děkujeme. My teď, 27.1.,nemůžeme,ale třeba budeme hodně mile překvapeni 3.2..
Dáša a Petr

Ano slibuji  že pomohu, co budu stačit!

Takže pro všechny, co by to někde  chtěli zorganizovat:

-přítel Řezníček z Brna  vždycky  upoutávku na Brno  pošle tak, abych ji  vydal ve  čtvrteční Kose. Abyste měli čas  zvážit, jestli se  nepřidáte v Brně. Podobně k tomu lepím informace o tom, že  se někde  také sejdou jinde, třeba u nás  v Plzni nebo Břeclavi, pokud se o tom včas  dozvím. Rád přidám kohokoliv, ale  tu informaci potřebuji nejpozději  ve  středu! Pokud  ji zašlete, svět se o vás  dozví předem a  třeba přijdou další. 

Dodatek z nedělního večera:

V mojí mailové schránce  přistálo teď  tohle:

Pátek 20.1.2023. Hustopeče, Dukelské náměstí,19.00. Jaroslav F, 51 let. Svítil jsem za mír. Příští pátek vynechám, pracuji na směny, potom půjdu zas.

Děkuji moc a zveřejňuji to opravdu rád!

Je nás málo, jsme asi blázni, ale  kdo, když ne my a kdy, když ne teď?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.