Flash – referendum o předčasných volbách na Slovensku = debakl


Pro Kosu napsal ZR

Vlkův  úvod:

Na  Slovensku  včera proběhlo referendum, jehož  cílem bylo vyvolat předčasné  volby. V nynější situaci naprostého bezvládí  jasná a nutná  věc, aby  stát  začal opět aspoň trochu fungovat.

Tedy pro každého normálně myslícího občana, kterému trochu na jeho státě  záleží. A výsledek? Tak ten popsal ve své mailu ze  Slovenska ZR:

Zdravím vlku, Účasť na referende po spočítaní 99,77 percenta okrskových zápisníc je 27,25 percenta. Podľa priebežných výsledkov sa na referende zúčastnilo 1 193 198 ľudí. Na to, aby bolo referendum platné, bola potrebná účasť aspoň 50 percent.

Účast přes milion lidí není špatný výsledek i když referendum nemělo žádný mediální prostor ani reklamu, jak to bývá při volbách politických marionet, které si potřebují dosadit američtí a bruselští páni. Tady je velmi krásně vidět fungování pro západních médií. Generála Pavla propagují všude, kde se dívám. Když šlo o Kisku, o Čaputovou, o Matoviče mohli se přetrhnout a nyní ticho po pěšině. Krásná manipulace se společností. Když však lidé chtějí sami udělat změnu, tak nastoupilo mediální hrobové ticho nebo najednou mají strach o vyhozené peníze a přece máme Covid, tak nechoďte k referendu.

Vlkův dovětek:

Vše podle očekávání!  Takže  debakl.  Nikdo na Slovensku, snad  kromě  Matoviče není  s politickou hibernací spokojen, každý nadává, ale  jít  to trápení ukončit  lístekem v referendu???!!! Ani nápad!!!  To je lepší sedět na  zadku a  nadávat!

A mienkotvorná media?  No  tak ty si dali bobříka mlčení a rozhodli se žádnou mienku netvořit. A  vlastěn ji  tím vytvořily. Neustále melou o občanské společnosti a když  její  nejvyšší zárodek  je  akutní – tedy referendum, tak – tak nic. Ticho! Za mne pokrytecký ksindl.

Nicméně  Slováci mají, co chtěli. V referendu mohli volby NAŘÍDIT!  Těm zmetkům, co jim dnes  ještě  vládnou. Svou ignorancí se postarali o to, že  se teď  politkáři budou přetahovat o to jestli vůbec nové volby a když tak  kdy. Pro současnou neuvěřitelně neschopnou  a šílenou vládu  samozřejmě ideální příležitost  vše odsouvat a  odsouvat a ještě odsouvat a doufat, že se  stane zázrak, který jim to u zblblých voličů vyžehlí….

Přiznávám, že nechápu většinového slovenského voliče.Nerozumím mu. Dobrovolně  se  stal hříčkou politikářů nejhrubšího zrna.

Je mi líto  slovenští přátelé, nezbývá  než konstatovat,  že  budete mít, co chcete.Nejprve  jste si zvolili Matoviče, Sulíka a Kolára. Teď  když se na smrt rozhádali, jste se rozhodli jim nezatnout  tipec  svou pasivitou. Takže si nestěžujte. Nemáte na  co.

Ale to je pohled  ze zahraničí. A  nic neznamená. Nechci vám do toho nijak mluvit. Eto vaše dělo!  Jak kdysi pronesl  klasik. A pak přijely tanky. Co přijede teď?  Zřejmě zmatek a chaos, ale  dost možná i bída  s nouzí.

Budou vám držet palce, abych se spletl. Nepřeji vám nic zlého. Naopak.

Ostatně – u nás  v Česku to není o  moc lepší, jestli vůbec….  Takže je  čas  s tím lamentováním skončit. Je třeba si nejprve  zamést před  vlastním prahem. Na  takové svícení proti Fialově  tmě nás  chodí snad  ani ne hrstička…. Takže  fakt nemám/nemáme právo  vás  jakkoliv komentovat, natož poučovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.