Úvodník dnešní Kosy – Česko, země netušených ekonomických debaklů!


Moje babička  vždycky  říkala, že sebechvála  smrdí. V případě  toho, jak sama sebe na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny prezentovala  Pětihlavá saň, před hlasováním o odvolání  vlády,  by mi nejspíš  nařídila, abych jí okamžitě  sehnal plynovou  masku, aby se  tím fialovým puchem nezadusila. Jenže  to by se musela  dožít nějakých 140 let. Uznejte,  že  v zemi, kde  schází  tak banální věc jako je penicilín,  je předpoklad  žít  jeden a půl století jasným  nesmyslem. I kdyby  to snad nějakým zázrakem  příroda umožnila.

Nicméně o své babičce  psát nehodlám. To zas  až  někdy  zalovím v nepřeberném kapsáři jejích přísloví pro každou příležitost..  Ale  to s tou sebechválou a  vládním puchem prostě  na sklo muselo. Protože  se  drze vychloubali, jak se lidem  pod  jejich neschopností a ignorancí  úžasně  daří!

Takže  si dáme  dva pohledy  českého ekonomického mainstreamu na to, jak úžasně   se  loni  Fiala  jeho Obludárium  podíleli na  vašich soukromých financích.

Jeden  z článků popisuje  jaké  terno loni bylo  spořit na stáří  ve  fondech důchodového připojištění. Ne těch  původních, kterým zákon dovoluje pouze  jediné  – každý rok  vytvořit pro své klienty  aspoň nějaký  zisk, ale těch reformovaných, prý  výhodnějších  pro střadatele, který  investuje i rizikově. Aby  prý  z  toho rizika  vybagroval pro klioše  vyšší zisk!!§ Prosadila  to myslím NečasKalouskova  famíglie. Jako  absolutní terno.  Protože  všude na Západě to tak prý je!

V článku je tabulka. Jak „zhodnocení“ v  roce  2022, tak za  deset let existence!  Jste li účastníky  takového fondu,  tak než se  do čtení pustíte, tak se posaďte  a rozepněte  si knoflíčky u  košile  na krku.

A nezapínejte  je. Protože  Obludárium už  ohlásilo poplašnou zprávu  – že  nejpozději na podzim předloží penzijní  reformu. Vůbec  nepochybuji,  že tam ústřední roli  zaujme nepochybně  právě  soukromý důchodový pilíř!!! Tenhle  článek ukazuje,  do čeho vás  ženou!!!

A ten druhý?  Tak ten je  ještě horší! Protože  se týká  nás úplně všech. Každý má nějaké peníze. Doma  v bance, v investičních produktech. Tak tam se  dozvíte, o kolik jsme  přišli!  Je to těžko pochopitelná  suma  – asi 1/4 celkového ročního rozpočtu České republiky!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.