Flash -ruská reakce na oznámení kolektivního Západu o dodávkách západních tanků Ukrajině


NA úterý  chystám speciální  „tankové“  vydání Kosy, které se zabývá zákulisními tahanicemi ohledně  dodávek zejména německých Leopardů! A je  to opravdu  čtení, tak říkajíc – k popukání.  Ale protože  jsem to psal už předevčírem, tak je  jasné , že  vývoj  už mne předběhl. Jenže  věřím, že i tak to pro vás bude  velmi přínosné! Protože to popisuje  NÁS  ten slavný  jednotný a nerozdělitelný kolektivní  Západ, naše jedinečné a posvátné hodnoty a  míru  té  zcela  unikátní solidarity. Všechno přirozeně  ze západních zdrojů. Jak je na Kose  zavedeným zvykem.

Nicméně  ty, celkem tři články byly  tvořeny  v čase kdy  ještě do dodávkách Abramsů a Leopardů nebylo rozhodnuto. Nyní už  je.  Nemělo smysl k tomu vydávat  flash, protože  první informace prosákly  už včera.

Ale od  rána lítám po ruských webech a  hledám nějakou zásadní reakci  Ruska.

Nepřetiskuji z ruských zdrojů.  Zásadně jen z naprosto neprůstřelných západních  adres. Abych nikomu neposkytl záminku  znevěrohodit Kosu. Mimořádně  řídké výjimky  učiním jen tehdy,  když si tím Kosa nezadá. Což je dnešní případ. Protože  zatím nejzajímavější  reakci přinesla  ruská tisková  agentura  RIA Novosti. Jde  sice jen o polooficiální stanovisko, nicméně  s krajně  zajímavým aspektem, který  bych bral jako  neoficiální varování Moskvy, že už opravdu stojíme na prahu jaderného konfliktu!

Konkrétně jde  o článek

Дипломат предупредил Запад о последствиях поставок ВСУ боеприпасов с ураном

což můj překladač  zpracoval takto:

Diplomat varoval Západ před důsledky dodávek munice s uranem do ozbrojených sil Ukrajiny

Gavrilov: Moskva bude dodávky granátů s uranem do Kyjeva považovat za použití špinavých jaderných  bomb

VÍDEŇ 25. ledna – RIA Novosti. Dodávku uranových granátů západní výroby do Kyjeva bude Moskva považovat za použití špinavých jaderných bomb, řekl Konstantin Gavrilov, vedoucí ruské delegace na jednání ve Vídni o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení.
„Varujeme západní sponzory kyjevské vojenské mašinérie před povzbuzováním k jaderným provokacím a vydírání. Víme, že tank Leopard 2, stejně jako bojová vozidla pěchoty Bradley a Marder, jsou vyzbrojeny pancéřovými projektily s uranovým jádrem, použití což vede ke kontaminaci oblasti, jako se to stalo v Jugoslávii a Iráku . Pokud bude Kyjevu dodán takovými granáty pro těžkou vojenskou techniku ​​NATO, budeme to považovat za použití špinavých jaderných bomb proti Rusku se všemi z toho vyplývajícími důsledky,“ řekl diplomat ve svém projevu na fóru OBSE o bezpečnostní spolupráci.
Výstřižek
Západní země donutily Německo k rozhodnutí převést obrněná vozidla na Ukrajinu , zdůraznil Gavrilov.
Berlín se vědomě rozhodl ve prospěch „německých tanků s kříži na pancíři znovu útočících na ruské vojáky,“ pokračoval Gavrilov. Zdůraznil, že ruská armáda tato bojová vozidla zničí, jak se nyní děje se zbytkem zbraní NATO.
Pokud někdo říká, že  že jde o něco, čeho si nemusíme zas  až tak moc  všímat, protože
1- nepromluvil  ani Putin  ani Lavrov, ani nikdo jiný z nejvyšší kremelské špičky,  nýbrž jakýsi diplomatický  čert  šesté kategorie
že
2- jde o protitankové granáty a nikoliv  o jakoukoliv jadernou  bombu
tudíž netřeba  se vzrušovat,  hluboce se mýlí!!!!
Jednak tyhle  zbraňové dodávky prolomily  dosavadní  absolutní tabu Západu a  už sami o sobě  dávají  dost důvodů, aby  Rusko zvážilo všechny možné druhy  odvety, včetně jaderné, pokud  by snad  západní tanky skutečně představovaly  zásadní kvalitativní  zvrat na frontě a především používat  ochuzený  uran  ve  zbraňových systémech proti Rusku je úplně jiný level než  když  to NATO a Američané nasadili proti Srbsku a Iráku.  Jestli to  nejvyšší Moskva  vyhodnotí  jako užití jaderného střeliva, pak  minimálně sama pro sebe  získá  oprávnění  k nasazení taktických  jaderných zbraní. Když vy  projektily s ochuzeným uranem, tak my  miniaturní ale  nezastavitelné  malovýtěžné  jaderní  náboje taktického významu. Ovšem schopné zničit  například mosty  přes  Dněpr. Jak by  po zničení  těchto mostů se velmi rychle  vyvinula  situace na  frontě  levobřežní Ukrajiny  je myslím dostatečně jasné.
Kolektivní Západ  si opravdu zahrává s osudem lidstva a celé planety!
Předevčírem, než bylo rozhodnuto o  dodávkách tanků Kyjevu  bylo  ještě oznámeno tohle:

90 vteřin od absolutní zkázy, ukazují symbolické hodiny posledního soudu

24. 1. 2023 20:18 Zahraniční

Podle správců symbolických hodin posledního soudu (Doomsday Clock) se svět po loňském roce posunul o deset vteřin blíže k absolutní zkáze. Nově ukazují, že do ní zbývá 90 vteřin, nejméně od vzniku hodin v roce 1947. Hlavním důvodem zkrácení výhledu je válka na Ukrajině, uvedla skupina vědců v prohlášení.

Vsadím se, že  dnes, po zprávě  o západních tancích pro Ukrajinu už tyhle smrťácké hodiny  znovu přenastavili. K fatální a konečné 12,00 hod. kdy definitivně  spadne klec!

Jsem zvědav na  všechny  ty Bideny, Scholze, Macrony, Morawiecké, Fialy, Stoltenbergy, Leyenové,  a podobné  politikářské  živočichy až začnou létat rakety. Oni fakt nechápou, proč  Rusko vyslalo  fregatu Admirál Gorškov s hypersonickými raketami Zirkon do severního Atlantiku  k  americkým břehům?  Ono jim to nedošlo, že když  tahle loď odpálí svůj  náklad,  pak ho Amerika ani nikdo jiný nemá  čím zastavit????!!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.