Pane premiere


napsal Leo K.

Pane premiére,

musím se zeptat – a určitě to bude zajímat i veřejnost – proč jsou rozbíjeny nenásilné akce politických oponentů a to i za přispění členů politické strany, které jste předsedou. Proč se jako vláda proti takovým nezpůsobům dost důrazně neohradíte. Proč, i v případě, že je to na policii nahlášeno, dochází k odložení případů. Už to není jenom bývalý jesenický radní Martin Lang a starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný.  Při své nedávné návštěvě Děčína čelil expremiér Andrej Babiš (ANO) společně se svými příznivci střetu s lidmi, kteří na místo setkání dorazili vybavení píšťalkami a transparenty. Jak se ukázalo, nešlo o náhodné odpůrce. Akci proti Babišovi v Děčíně částečně organizovali tamní občanští demokraté. „Jestli se po mně nějakej senilní dědek ožene, tak ho nějak přiměřeně položím na zem,“ avizoval před akcí – na níž po Babišovi jeho odpůrci křičeli, že jej skoro nebylo slyšet – předseda místního sdružení ODS Děčín Jiří Čečrle, že není „zvědavej na agresivní seniory, kteří přeceňují své síly.“ Byl to Jiří Čečrle, který vyzval odpůrce Andreje Babiše, aby si ze skladu místní organizace vyzvedli píšťalku, aby Babišovi znemožnili jakoukoliv konverzaci se svými příznivci.

Tento způsob „politického boje,“ rozbíjení setkání a schůzí nebezpečně připomíná praktiky SA. Protože jste mladší ročník, mohu vás poučit. Na podzim 1920 založil Adolf Hitler Ordnertruppen (Pořádkové oddíly). Začal do nich nabírat hospodské rváče, zápasníky a bývalé vojáky, kteří měli za úkol ochraňovat jej při jeho vystoupeních proti sociálním demokratům a komunistům, kteří se snažili jeho výstupy narušovat. Původně tedy tyto jednotky sloužily k osobní ochraně Hitlera a nacistických shromáždění. Dne 4. listopadu 1921 pořádala NSDAP velké veřejné shromáždění v mnichovské pivnici Hofbräuhaus. Po několika přerušeních Hitlerova projevu se členové, znechucení neustálým pokřikováním na Hitlera pustili do bitky s narušiteli shromáždění. Po této události přejmenoval Adolf Hitler jednotku na Sturmabteilung, zkráceně SA. A ta následně rozbíjela akce svých politických oponentů.

Nechci tvrdit, že jde o totéž, ale trend napovídá, že nedá-li vláda dostatečně silný signál, věci se budou jenom zhoršovat.

Jestliže se objevují vzkazy jako:

Pokud šéf ANO vyhraje volby, tak si „vezme flintu a vydá se na svůj poslední lov“. „Toho raka, co v sobě nosím, už stejně nepřemůžu, ale pořád se ještě můžu stát pro své syny hrdinou,“ Buďto prohrajete, nebo zemřete. Nebo odstupte a tím si zachráníte nejen život, ale i čest. Je to jen na vás,

Jediné, co je špatně na tom, že Monike dostala kulku v obálce, je to, že ji nedostala mezi oči rovnou z hlavně, Michal Dlouhý, Poděbrady

Škoda, že tě máma nepotratila, ty prevíte. Tak si vem špagát a udělej to sám.“

musím se zeptat jak je to možné, co jste s touto zemí udělal.

Leopold Kyslinger
starobní důchodce
Liberec

Příspěvek byl publikován v rubrice Země Lea K. se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.