Již nikdy jako ovce !!!


napsal Geordynt

Kdo nezná toto heslo těch, kteří zakládali po roce 1945 na britském mandátním území, tehdy zvaném Palestina, další komuny zvané Kibuc – taková jako lidová družstva – tak ať se ho brzy a trvale naučí a má ho stále v mysli, jako ho měli a mají ti, kteří se jím v Německu třicátých let neřídili a ve čtyřicátých letech – minulého století, už v celé tehdejší Evropě, byli hnáni německými nácky, jako ovce, a už fakticky ne lidé, do koncentráků a v nich do plynových komor, maskovaných lživě do formy koupelen a tam tehdy velmi„významná německá chemická“ firma kšeftovala se svým „výrobkem“, nazvaným nenápadným označením CYKLON B.

Stačilo náckům v Německu jen deset let propagandy nesnášenlivosti a později nenávisti a hromadné pogromy mohly začít. Tak snadné to je !! Nezajímáš se ? Může se z TEBE stát zvíře. Propagandou – lživou a všeobecnou. Žiji ve městečku, kde byly od roku 1620 čtyři pogromy v místním židovském ghetu – s řadou mrtvých. Poslední – neuvěříte, v roce 1918 v prosinci – dva mrtví a vykradené gheto s požáry. Pogrom zastavila až vojenská posila z Kroměřížské posádky. Tak snadné to je !!!

Varování ? Ne, velmi vážná výstraha !!

Cyklon B, byl kyanovodík, ve formě nažloutlých krystalků, ze kterých se po styku se vzduchem uvolňoval prudce smrtelný plyn, hubící vše živé. Dnes existují i u nás firmy, které tímto plynem dokonale odhmyzí každé obydlí. Například štěnice.

To mandátní území, vyčleněné nově založenou organizací po válce – OSN, pro přeživších několik desítek tisíc židovských věřících, po jejich genocidě urputně prováděné Němci mezi lety 1933 až 1945, bylo téměř ihned vojensky napadeno okolními arabskými státy, odhodlanými nestrpět poblíž – mezi sebou, neislámské jinověrce. Když se jinověrci nazvali státem Izrael. Divné, že. Protože izraelské kmeny jsou téhož etnického původu, jako ty arabské. Bohužel i bratři se dříve i dnes „škorpí“ často s kudlou v zubech. Arabsky i jinak.

Historie napovídá, že československých pouhých dva tisíce pušek a asi dvacet letadel – britských trofejních Spitfirů a německých také trofejních i když už vyráběných v Avii – Bf stodevítek, Messerschmidtů, udrželo tu darovanou zem, před lavinou útočníků. ( Těch dodávek z Československa bylo různými cestami mnohem větší množství – postupně. Odborné údaje se různí, protože skartace záznamů po únoru 1948 udělala svoje. Dnes se ví o tomto – přes Sýrii, 7.1. 1948 10 tisíc pušek, tisíc samopalů, pět set kulometů, 17 500 000 kusů střeliva, tři bombardéry B 17, 25 stíhaček Avia S 199 / jinak Me 109/ a trofejních 62 kusů stíhaček S 89 / jinak Spitfire/.

Zázrak se chce říci. Jenže bez odhodlanosti obránců, často veteránů druhé sv. války, sloužících v armádách protinacistických spojenců, by zázrak nenastal. Tehdy se naplno poprvé projevilo ono odhodlání – již nikdy jako ovce! Připomíná to Londonovu povídku – Sto pušek ? Čtěte.

První premiér Izraele Ben Gurion říkal, že má ve své vládě jen jednoho opravdového chlapa – Goldu Meierovou, narozenou v Kyjevě, r.1898. Zastávala funkce ministra práce a později zahraničních věcí, potom byla premiérkou a říkalo se jí Železná lady. Thatcherová byla až druhá.

Premiérka Golda Meierová, významná politička izraelského státu, jen dala pokyn k montáži několika plutoniových náloží a nechala tuto informaci „uniknout“ a maličký stát byl opět zachráněn. To se stalo mnohem později.

Opět platilo – už nikdy nebudeme jako ovce !

Válka je vždy děsivé, bohužel ale lidské dílo. Lze mu předejít tak jako to předvedla paní Golda. I když jen částečně. Třebaže válek ve spojitosti Egypta, Sýrie, Izraele i Saudů, byla řada a montovalo se do nich vždy několik mocností i podmocností, tak zatím „Ocelová kopule“ odolává. Pro ty, co se nezajímají je to účinný protiraketový štít, který jistě závidí izraelcům obyvatelé Kyjeva. Je mi Kyjevanů líto, bulvár Kresčatik znám osobně. Ale kdo začal občanskou válku? To nezhoubnější, co může občan občanovi udělat? Varování pro všechny !!!

Již nikdy jako ovce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A bez válek !!!

Tolik Geordyn.

Možná si říkáte  – všichni čekáme na  výsledky prezidentských voleb,  proč  vlk teď  pouští  zrovna  tohle?

Snadná odpověď!  ty  důvody  jsou  hned  dva

1- atmosféra  u nás  si  v mnohých případech dnes nezadá  s fanatismem těch vždycky a jedině správných kultur a  blut traegerů  ze  začátku  30. let.  Je zahuštěna  až na  samou mez nenávisti.

2- odpoledne  hned  po 14,00 hod. se nejspíše vítězové  pustí  do stejného ryku s jakým začala  ta  úplně  první válka  s novým  blízkovýchodním státem Izrael. Který  vypadal, že  se nalézá ve stejně beznadějné  pozici jako my, nevoliči  soudruha  generála. Eh opravuji  – no přece  pana generála! A pana  rozvědčíka.

V obou případech platí nadpis a heslo přítele Geordyna  – již nikdy jako ovce! Ať už  výsledek toho hlasování bude jakýkoliv  – již nikdy  jako ovce!

Jen na okraj – dodávám, že bojů se  zúčastnila  i československá brigáda  o počtu 1 335 mužů a žen.

Nesla původně  název  Brigáda Klementa  Gottwalda!!  Komunistům se  to  v jistém čase přestalo hodit,  tak toho Gottwalda  vypustili. A  dnešní papaláši  to mají stejné. Těm se také Gottwald u Izraele  nehodí…

To jsou paradoxy.. Paradoxy – no není on  bolševik s liberálním demokratem docela podobný? Ale to by bylo na jiný  článek.

.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.