Zvolení Pavla prezidentem otevírá Fialově vládě „okno příležitosti“ k uskutečnění politicky nepopulárních reforem.


V dodatku  povolební analýzy  hned v neděli ráno jsem původní  článek

Je výsledkem voleb prohra těch, kteří nechtěli exsoudruha generála? Je. Ale úplně jiná než se zdá. A zvítězili opravdu ti jedině správní na celé čáře nebo je čeká velké rozčarování? DOPLNĚNO!!!

doplnil  takto:

Jistota, že přijdeme  v krátkém čase o  část  sociálních jistot.

Další volby jsou  až  v závěru 2024. Nebývale  dlouhý  časový úsek, kdy se  vládnoucí  galerie a u nás  dnes Obludárium nemusí  bezprostředně ohlížet na  své volební preference. Takže  to nyní  začnou mydlit hlava nehlava! Připravte se  na pořádný  průvan ve vašich peněženkách. Protože Obludárium potřebuje prachy . Na dodávky zbraní na Ukrajinu, Ukrajince, pro sebe a  svoje byznys kámoše a  tak podobně. A  exsoudruh na Hradě  tomu rozhodně překážet nebude  – jeho výrok, že  holt trochu zchudneme, kvůli Ukrajině  je myslím dostatečně známý. Nechápu,  že  ho Babiš  nevyužil. Ale  zpět k věci  – začnou změnou sazeb  DPH. Ale  tím to ani  zdaleka neskončí. Očekávám posun k  částečně placenému zdravotnictví, dost možná  i školství,  zvedáním daní z nemovitostí, cen  za  užívání  čehosi  – viz dálniční známka, a podobně,  ale  vrcholem bude  nesporně bude  tzv. důchodová reforma. Která  začne  tím,  že  orvou nebo úplně zruší valorizaci penzí ze zákona. Ale nejhůře dopadne na dnešní  nadšené  voliče  soudruha  generála. Ty  čeká  při té  pětikoaliční důchodové hrůze   úder  kladivem do hlavy! Jestli  Pavel něco naplní za  svůj prezidentský mandát  tak rozhodně  to zchudnutí!

Tohle, kdyby seděl Babiš  na Hradě  by se určitě nekonalo.  O tom nepochybuji.

Na potvrzení  téhle úvahy  stačil pouhopouhý den. V pondělí  ráno se objevilo na přehledu  tisku tohle:

Důchody a daně se musí změnit, řekl Pavel.

vybírám:

Podle zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy penzí a daní pro Česko nezbytné, není možné je dál odkládat a je potřeba je lidem začít vysvětlovat. Řekl to dnes večer v rozhovoru pro televizi Nova. Přibližování obou reforem zmínil jako součást svého plánu ve funkci. O důchodové reformě se v ČR debatuje léta. Zatím se ji nepodařilo prosadit a nenašla se na ní širší politická shoda. Podle expertů je potřeba změnit i nastavení daní. Vláda reformu penzí chystá.

Podle Pavla je nejvyšší čas s reformami začít. „My si opravdu nemůžeme dovolit zase další odklady. Ty by se nám velice vymstily. Čím později s tím začneme, tím horší to bude. Je třeba to začít lidem vysvětlovat,“ uvedl. Míní, že daňový systém by měli přezkoumat odborníci a měli by připravit nové nastavení, který by měl dostatečný přínos pro státní pokladnu a co nejméně zatěžoval ekonomiku a občany. S výsledným propočítaným modelem a konkrétními návrhy by se měla pak seznámit veřejnost. „To, s čím bychom ji měli seznámit teď, je to, že si nemůžeme dovolit neudělat důchodovou reformu a nevysvětlit na konkrétních příkladech, proč to musíme udělat a jaký by mělo dopad, kdybychom s tím zase chtěli otálet,“ dodal Pavel.

Podporu prosazování reforem Pavel zmínil jako dlouhodobější úkol. Bez reformních změn se podle prezidenta česká ekonomika neposune kupředu. V nejbližší době se chce soustředit ale na to, jak se v Česku a v jednotlivých regionech daří zvládat ekonomickou krizi.

Soudruh generál je nyní certifikovaný vší moudrosti futrál! Všemu náhle  rozumí, všechno ho v kurzu pro špiony naučili, všechno zná! A  co ho nenaučili tam, pochytil v hlavním sídle NATO. Nyní je  expertem na úplně všechno. Než  si ho podám dále, tak  ještě přidám text  od klučiny Kovandy, který vyšel řádově  ve  stejném čase  v pondělí. Kde je vysvětleno, proč  jako podle Pavla musíme  všichni zchudnout:

Zvolení Pavla prezidentem otevírá Fialově vládě „okno příležitosti“ k uskutečnění politicky nepopulárních reforem. A to za účelem ozdravení veřejných financí

Česko je jediná země EU, které v uplynulém roce narostlo veřejné zadlužení v poměru k hrubému domácímu produktu. To se snad nikdy v historii nestalo. Po včerejším zvolení Petra Pavla prezidentem se Fialově vládě otevírá časové okno příležitosti k provedení politicky nepopulárních, bolestivých kroků k ozdravení veřejných financí. Následující měsíce ji v tomto ohledu plně otestují.

Je-li Česko jedinou zemí EU, jíž v uplynulém roce rostl dluh, značí to, že všechny ostatní, včetně Polska nebo Pobaltských států, jej snižují i v době války, inflace a energetické krize. Česká vláda se ale dosud mohla odvolávat na to, že nechce rozpočtovými škrty nahrávat politickému arcirivalovi Babišovi. Nyní, když Babiš v prezidentské volbě neuspěl, už ale těžko najde zdůvodnění, proč dluhy „nesekat“.

Mezinárodní měnový fond Fialově vládě radí zvýšit daň ze mzdy na takové úrovně, kde byla před zrušením superhrubé mzdy. Po zvolení Pavla prezidentem bude toto nejspíše i postoj Hradu. Výnos zvýšení daně by byl dost přes 100 miliard korun ročně, což je zhruba polovina strukturálního schodku. Veřejné finance by to tedy pomohlo zásadně ozdravit. Ostatně zrušení superhrubé mzdy bylo jen na dva roky. A už běží rok třetí. Neumí či nechce-li vláda škrtat, toto může být cesta. Byť rezervoár možných škrtů, jež ještě před rokem sama slibovala, rozhodně zdaleka nevyčerpala.

Kapišto? Budeme    chudnout, protože máme skoro  nejdražší energie, totéž PHM a potraviny, cpeme  zbraně, prachy, skoro nejvíc  ze všech na Ukrajinu. A navíc, jak konstatuje bez obalu klučík Kovanda, všehoschopnou vládu, která teď programově  republiku zadlužovala, jako jediná v  celé EU – tedy jinými slovy – tu úplně nejneschopnější nebo nejotrlejší a to proto, že vedle  svého lemplovství  chtěla  za každou cenu  protlačit  futrál vší moudrosti na Hrad! Klidně sekala dluhy, aby nenahrála Babišovi… Aby byl  zvolen Pavel! To říká Kovanda, nikoliv  vlk!

O to větší  fukejř  v našich peněženkách  nám připraví  teď!  Kdyby se týkal jen těch 60%  co volili futrála  vší moudrosti a  jejich rodin, pak bych  s tím neměl  vůbec  žádný problém! Chtěli ho, mají ho  a  se všemi dopady.

Jenže ono se  to  týká  i nás, co jsme  ho se vší rozhodností odmítli!!!

Futrála  si prý  zvolili  mladí. Možná. Ale z výsledků vyplývá, že i střední a  starší generace  se  vidí v jeho  fousech.

Pro mladé je  nějaký důchod  něco odporného, ale na  štěstí nejméně  za hranicí sluneční  soustavy. Si myslí. Oni. Budou  velmi překvapeni, jak rychle jim pokročilý věk zaklepe na dveře. A to nehovořím o střední a dokonce předdůchodové generaci!  Tihle  už by  alespoň měli tušit, co se na ně  hrne. Ale oni  exsoudruha generála, vší moudrosti futrála….

Poslechněte  si ho znovu:

„….Je třeba to začít lidem vysvětlovat,“….

„To, s čím bychom ji měli seznámit teď, je to, že si nemůžeme dovolit neudělat důchodovou reformu a nevysvětlit na konkrétních příkladech, proč to musíme udělat a jaký by mělo dopad, kdybychom s tím zase chtěli otálet,“

Řekněte – není to krása?

Lidem vysvětlovat! Vysvětlovat že

1- půjdou do důchodu později

2-že v něm budou  brát méně

3- že  valorizace, pokud  vůbec, tak bude  výrazně  menší, inflace neiinflace

4- daně se zvýší

A tohle  tvrdí  už  zmíněný  futrál vší moudrosti, který  je ochoten přinášet oběti, samozřejmě klasicky po generálsku:

Zájem, aby Rusko nevyhrálo, je kompenzován tím, že se nám trochu sníží životní úroveň,“

Po generálsku proto, že  generálové  nikdy nehledí  na ztráty, utrpení v zázemí a na cokoliv, co souvisí se životy obyčejných lidí! Tohle je zakódováno v jejich základní DNA!

Takže  proč by národ, kvůli porážce  Ruska,  neměl zchudnout, hímlhergot , vy  hlavy skopové????

Ano proč  bychom neměli zchudnout, když  o tom rozhodla  jasná většina  našich spoluobčanů?  Není vyhnutí. Konstatoval jsem přesně  tohle ve  své předvolební i povolební analýze. Do 24 hodin  to potvrdil futrál vší moudrosti osobně a  také  nejviditelnější z popekonomů…

Takže  je to na beton.

Osobně jsem  zvědav, za jak dlouho   voličům futrála  dojde  celkem triviální  záležitost, že  o té nutnosti  prodloužit věk odchodu do důchodu, jeho umenšení a  zmenšení/zrušení valorizace  jim vypráví  člověk, který odešel do penze  už  v 59 létech, jestli se nepletu!!!!

Navíc  do   těžce nadstandardního a  fešáckého důchodu!!!

Netuším, kolik dělají výsluhy  armádního generála!  Ani jaký důchod pobírá od  NATO.  Ale když se budu držet  hodně při zemi,  tak spekuluji nejméně  o 150 000 měsíčně dohromady. Nejméně.

Ptám se  z klasikem – pánové, kdo z vás  to má??!!

Odpustím si naopak otázku, čím si  tenhle  lampasák takovýhle mimořádný benefit zasloužil? Čím nám prospěl,  že  je takhle  za vodou?

Je totiž zbytečná. Těch nejméně  150 litrů mu  zůstane  k  tomu od března připočítejme podle Wikipedie  plat prezidenta  341 200 Kč a náhradu  317 500 Kč, takže  když  to všechno sečteme, dostaneme 808 700 Kč měsíčně. K tomu  můžeme připočíst to, co stát posílá  první  soudružce, vystudované politručce/politručici. Dalších 30,40 litrů…

Takže  se celkově  dostáváme na nějaký  bratru  850 000  měsíčně… To se  to pak vypráví  ostatním o zchudnutí. Abychom podpořili Ukrajinu a porazili Rusko!!!!

Také bych chtěl zchudnout při 850 000 měsíčního příjmu….

Už chápete, proč byla  řeč o generálské DNA?

Ale  jeho voliči, na rozdíl ode mne a od všech ostatních, co futrála vší  téhle moudrosti nevolili, budou, jak očekávám – chudnout  rádi! Zejména, když se jim to řádně, po generálsku vysvětlí!

Jak to ovšem udělají samoživitelky, jednočlenné  rodiny důchodců,  50%  příjmově  chudších v tomhle národě opravdu netuším. Stejně tak mi uniká, co jim přinese za  benefity případná porážka  Ruska.

Ale  futrál vší moudrosti, přesto, že ještě  není na Hradě  se  opravdu  činí. Okamžitě telefonoval  na Tchajwan.  což nepochybně  poskytne Číně  mimořádně  dobré důvody  tvrdě sankcionovat všechny  české firmy. Vystrčtchajwanova  natrucmise na tenhle ostrov způsobila, že  Škodovka  v podstatě  zmizela  z čínského trhu a uvažuje, že jej opustí  zcela. Obávám se že  jakýkoliv  český pokus o export  do Číny  nemá  ani šanci pověstné koule  sněhu v pekle. Ale  tohle je přece dobře, ne? Co pro Česko znamená  nějaký největší trh planety?

No a  další telefonát byl samozřejmě se Zelenským, kterého futrál ujistil o naší nehynoucí podpoře. Copak  kdyby si futrál vší moudrosti v  čase, než  holt  zasedne  na Hradě oficiálně,  zkusil zaskočit na Kosu a tam si přečíst  poslední zprávu o ukrajinské  válce od  RAND  Corporation? Aby  pro sebe něco užitečného udělal a  byl ještě moudřejší než už je?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.