Jak se svítilo v pátek proti Fialově tmě a válce DOPLNĚNO!!!!Opět doplněno!!!!


Jediná informace o pátečním svícení mi přišla z Brna:

Dobrý večer Vlku,

Odjinud  zatím nic. Ani z mé Plzně.

Padá na mne  splín. Vím, mizerné počasí. Ale…. ale nepřišla ani žádná zpráva včera, že se někde bude svítit, kromě Brna. Už tohle bylo signifikantní.

Nejspíše se projevil důsledek prezidentské  volby, který hodil těžkou černou deku na poraženou stranu.

Je li tomu tak  vážení  členové a  členky kosířské obce, pak je přesně tohle  špatně! Zoufale  špatně! Fak se od nich necháme zlomit a  jimi odradit!!!! To se prostě nesmí stát! Oni nesmí vyhrát. ne bez našeho odporu, to jsme  fakt  takoví lůzři?

Příští pátek mám volno na Slobodnom vysielači, takže  už teď  říkám  – V Plzni v  19,00 hod. u Andělíčka. I kdybych tam měl stát úplně  sám.

A  ještě musím učinit jednu  věc – respektive odčinit. V minulé  soupisce kde  a jak se  svítilo mi vypadla  informace  v Vlčic, což mne zejména  mrzí, protože  v  malých místech je to o mimořádné osobní statečnosti, daleko  větší než v metropolích, protože  tam každý  každého zná. Takže to doháním aspoň teď. Ten zapadlý  mail zní:

Tak jsme v patek 27.1.2023 stáli ve Vlčicích u kostela ,bohužel zas jen dva .Mrzí mě ,že lidi co slibovali ,že přijdou jsem večer potkal v hospodě / byla plná/ nepřišli . Nevadí Petr
PS . Postav se za to , co je správné , i kdybys tam měl stát sám .
Výstřižek
DOPLNĚK:
V Chrudimi se také svítilo:
Ahoj Vlku, teď jsem dočetl Kosu a musím se omluvit,že jsem tak málo akční a zprávu o svícení dodávám až nyní. Taky se musím omluvit, že jsem nereagoval na Tvoji čtvrteční výzvu a nenapsal, že v pátek budeme v Chrudimi svítit. Mám trošku problémy s mobilitou (natloukl jsem si na snowboardu) a ve čtvrteki jsem nevěděl, zda to zvládnu._Ale se ženou jsme to zvládli a v pátek jsme svítili. Ovšem očekávané překvapení se nekonalo a byli jsme tam opět sami. Nevadí, my vydržíme, protože si myslíme,že té tmy už je opravdu dost. Cítíme to podobně, jako když Robert Křesťan krásně přebásnil a taky nazpíval Dylanovu píseň Not dark yet_“…jako by pravda byla vadou na kráse, ještě není tma, ale stmívá se…“. Dáša a Petr
A s radostí konstatuji, že moje Plzeň také:
Zdravím Vlku,
tak se nás dnes u Andělíčka sešlo zase pět „světlušek“. Sestava na chlup stejná jako minulý týden. I nám zapršelo (moc nefoukalo), to se vyřešilo kapucemi a čepicemi. Dnes měl dokonce každý i svíčku ve skleničce, blahodárný vliv svíccení na paměť :-) . A protože se tak nějak už známe a nepřišel žádný nový „zvědavec“, metaforicky jsme si povídali třičtvrtě hodiny.
Pár známých svítilo symbolicky doma a koukalo na nás přes  webkameru.
Přeji hezký víkend a příští pátek na viděnou :-)
Pat.
A také Olomouc!!!!
Dobrý večer, v Olomouci jsme svítili opět jen dva. Ale svítili jsme i přes nepříznivé počasí. Akorát jsem po příjezdu domů usnula a tak píši až teď. Pokud by se chtěl někdo přidat z Olomouce nebo blízkého okolí, budeme opět příští pátek svítit proti válce na horním náměstí v Olomouci. Zdraví Hela
Bezva!  Pořád jsme ještě  nezhasli!!! Sami v sobě. Dokud nezadusíme ta světýlka uvnitř každého z nás, tak nás neporazili! Přece  to nevzdáme. Je snadné a pohodlné kecat  u klávesnice. Je nepohodlné postavit se  sám tmě a zimě!!!!
Další dodatek:
Dobrý den, pane Vlku,
včera svítily v Uhřicích tři světla. Kvůli silnému větru a přípravě na ples jsme jen rožnuli a slíbili si, že se za týden zase sejdeme. J.B
Vy na malých obcích jste prostě  superborci! Smekám!!!
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.