Německo „otevřeno“ myšlence Západu za sabotáží Nord Stream – The Times, aneb jak jsem přišel o dalšího sólokapra


V poslední době  se mi, díky  štěstíčku podařilo ulovit a kosířům předložit několik solokaprů. Viz rozhovor  s vojenským poradcem Merkelové  generálem Vadem nebo rozhovor s předchůdcem Pavla  v Bruselu ve velení NATO  – generálem Kujatem,  novou analýzou RAND Corporation a naposled s  s článkem švýcarského NZZ ohledně pozadí  dodávek západních tanků a americké nabídky  Moskvě, která „se nedá odmítnout“.

Měl jsem dnes  dopoledne nakročeno  k další podobné  věcičce. Kosíř  amad mne  upozornil  na  naprosto třaskavý  článek v britských The  Times s  názvem

Who attacked the Nord Stream pipelines?

podle překladače

Kdo zaútočil na plynovody Nord Stream?

Jenže z nějakého mně  neznámého důvodu už nedokáži prolomit  paywall Timesů, což se mi dříve bez problémů dařilo. Hledal jsem usilovně způsob, jak ho obejít , protože  jediná  dostupná  věta  z toho článku

Z této globální blbosti byly podezřelé USA, Rusko a dokonce i Británie

je  do té míry interesantní,  že  jsem prostě ten článek chtěl za  každou  cenu. A  to tak, mi truhle informaci nakonec  vykouřily  Parlamentní listy. Nemám problém, na  rozdíl od nich,  to přiznat.

Řešení  se nabízelo samo  od sebe – stačilo sáhnout  po ruském zdroji RT.ru a převzít  jeho kompilát  z  Timesů a bylo!  Jenže Kosa  se ruským zdrojům vyhýbá, pokud  to lze.  RT z Timesů vybralo to nejdůležitější, jenže  to je prostě  ruský zdroj. Takže  těmi vždycky a jedině správnými neuznatelný. Proto to hledání a hledání nějakého jiného pramene až mne prostě parlamentní listy  předběhly. což mne velmi mrzí.

Ale  dost naříkání.  Když nelze  jinak,  tak holt RT.ru

Germany ‘open’ to idea West behind Nord Stream sabotage – The Times

podle překladače

Německo „otevřeno“ myšlence Západu za sabotáží Nord Stream – The Times

Vyšetřovatelé údajně nevyloučili možnost, že za výbuchy byl odpovědný západní stát

Němečtí představitelé jsou „otevření teoriím“ , že sabotáž podmořských ropovodů Nord Stream provedla západní země „s cílem svalit vinu na Rusko,“ uvedl The Times.

V článku zveřejněném ve středu britské noviny popsaly záhadu, kdo stál za útoky, jako „jednu z největších otázek 21 století.

Dvě potrubí, z nichž každé má dvě větve, byly koncem září poškozeny výbuchy. Německo, příjemce ruského zemního plynu, pro nějž byly vybudovány podmořské energetické trasy, stejně jako Švédsko a Dánsko, v jejichž teritoriálních vodách byly škody způsobeny, provádějí samostatné vyšetřování.

The Times s odvoláním na evropské úředníky uvedl, že neposkytnutí transparentnosti ve vyšetřování riskuje povzbuzení „nebezpečných konspiračních teorií“ a „divokých spekulací“.

„Byl to velký útok na infrastrukturu. Je zvláštní, že jsme toho slyšeli velmi málo,“ řekl neidentifikovaný západní analytik.

Předpokládá se, že německé vyšetřování dosáhlo malého pokroku a „zatím neodhalilo žádné přesvědčivé důkazy“ ukazující na Rusko, uvedl The Times a dodal, že Berlín je „otevřený teoriím, že západní stát provedl diverzi s cílem obvinit  z  něj Rusko.“

Poznamenalo, že 23 diplomatických a zpravodajských úředníků z devíti západních zemí také nedávno řeklo deníku Washington Post, že ještě neviděli důkazy o Rusku a někteří uvedli, že nevěří, že viníkem je Moskva.

Vlkův  vstup:  I tenhle  článek  WP přinesla Kosa jako první

Po explozích však Kyjev a někteří z jeho nejhlasitějších podporovatelů rychle přisoudili vinu Rusku a tvrdili, že poškodilo svou vlastní infrastrukturu, aby vyvinulo tlak na EU.

Michail Podoliak, poradce ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, vysvětlil zjevnou iracionalitu takového kroku a řekl The Times, že Moskva „spoléhá na akce, které jsou nelogické, ale věří, že tím někoho zastraší“.

Ruská vláda označila sabotáž za „teroristický útok“ a uvedla, že USA byly zemí, která z ní měla největší prospěch, protože urychlila evropské pokusy odstavit se od ruského plynu.

Náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová prohlásila, že je „potěšena“ zničením projektu Nord Stream 2 během slyšení v Kongresu minulý týden. V reakci na tuto  poznámku ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve čtvrtek řekl, že americká diplomatka v podstatě „přiznala“ , že za sabotáží stojí Washington.

Tolik RT.ru. Pokud  by nějaký  Jakub Janda, či písmák  Krupka z  Deníku nebo třeba nějaké služební voko od  statečného plukovníka Koudelky mělo zapotřebí  cosi blábolit/oznamovat o šíření ruské propagandy,  pak poznamenávám, že nakonec  jsem našel západní zdroj,konkrétně  americký, který se  článkem z Times zabývá. ZeroHedge

Konkrétně zde

Germany Open To Idea West Behind Nord Stream Sabotage With „Aim Of Blaming It On Russia“

Píše naprosto totéž  jako RT.ru. Jen  je  delší a rozvleklejší. A  ZeroHedge  snad  z propagandy  nebude obviňovat ani Jakub Janda, ani nájemný psáč Krupka ani  statečný plukovník Koudelka.

Závěr  je  v případě  Timsů, ZeroHedge i RT stejný – Němci připouštějí,  že  za  sabotáží  dost možná stojí „nějaký“ západní stát!!!!

Opravdu překvapivé  zjištění!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.