Úvodník dnešní Kosy – o českém voliči a jeho nepochopitelné a při tom vražedné schizofrenii


Píše mi mnoho čtenářů Kosy a posluchačů Slobodného vysielača. Tolik, že nestíhám. Za  což se  omlouvám.

Je  dost těch, co ozývají  více méně  stabilně. Samozřejmě zejména tehdy, když se jim cosi nelíbí neb s něčím nesouhlasí.

Mezi ně patří i  jistý čtenář  ze severní Moravy, tak to s  dvojím vysokoškolským diplomem. Jeden získal na právech, druhý na ekonomii.

A vedeme  spolu  dlouhé debaty  a  to  zejména  na  témata

-všeobecné  volební právo

-rozvrstvení společnosti

Skoro bych řekl, že  tohle vydání Kosy je speciálně pro něj, ale není tomu tak. Sestavil bych jej  i tak a ze  stejných příspěvků.

On zastává názor, že  všeobecné volební právo je  zásadní překážkou pro rozumnou  a funkční správu státu. Já mu oponuji. A budu tak činit , co náš  spor potrvá.

A pokud  jde  o rozvrstvení společnosti, on hrubě nesouhlasí  s mým tvrzením, že  nás je více  než  jich.

Střetáváme  s téměř každý  týden.

A nejspíš budeme i nadále. Ale  věřím, že  si tuhle kosu hodně pečlivě  prostuduje!!!

V jednom příspěvku , popisujícím ekonomickou situaci domácností, zjistí,  že NÁS je opravdu  více  než jich. Píši NÁS  ačkoliv  ZATÍM patřím spíše na druhý břeh. Ale uvědomuji si, že pokud  se nebude dobře  dařit  nadkritické  části  rodin,  čeká  nás  všechny velký a  těžko zvládnutelný problém. A zjištění AV, ČSÚ a  České spořitelny  hovoří zcela  zřetelně. K tomu průšvihu je  více než nakročeno a NÁS je  doopravdy  více než JICH!  Na základě předložených  čísel nelze dále  debatit. Není o čem.

A ten druhý je o tom, jak český volič vnímá  jednotlivé aspekty  života   jak hodnotí politiky a  vládu.

Kontrahent  zastává názor, že  skutečně  dobře a odpovědně lze  vládnout jen tehdy, když prostě  volební právo se stane výběrovou  záležitostí. Nikoliv  všeobecnou. Že většina populace postrádá dostatečnou kvalifikaci odpovědně  volit.

Mně to vychází tak, že  ti, kteří by v jeho pojetí volili jsou přesně ti, co nám zvolili Nečase a naposled  Fialu.  Dvě suverénně nejhorší vlády  za posledních  20 let v hodnocení  respondentů šetření STEMu!!!!

I tohle bez další diskuse.

Mohl bych se  cítit  tedy jako vítěz!  Necítím.  Protože STEM ve  svém čerstvém reprezentativním šetření zjistil, že  národ  hodnotí Fialu a jeho Obludárium  za nejhorší vládu co  tu kdy byla. S výjimkou  té Nečasovy. Ale ta je už jen nepatrně hůře  vnímána. Jinak  každý  byl lepší a výkonnější… Přidejte si k tomu výsledky  ČS  ohledně finančního zdraví  českých domácností  a…..  a pak je zcela nepochopitelné, jak mohl být  Pavel zvolen na Hrad!  Jako vládní kandidát, jako ten, kdo oznámil před  volbou národu, že  zchudne!!!

Naprosto nepochopitelné!  Zvolen samozřejmě těmi, co  by  to volební právo  od  protistrany  dostali.

A  znovu dodávám, že  NÁS  JE VÍCE. A já naposled  čelil námitce,  jestli  to  tedy znamená,  že  voliči  volili proti svým zájmům, když NÁS je více? Ano, je to zcela  doložitelné! Opravdu  čeští voliči volí prokazatelně proti svým většinovým zájmům!!!

Naprosto vražedná a paralyzující schizofrenie. Nad moje  chápání. A ještě jedna poznámka. Je nemálo těch, co tvrdí, že  Fiala nyní bude  vyhrávat dlouhodobě  všechny  volby. Že za ním stojí většina národa. Tohle dlouhodobě prohlašuji za  naprostý blud. V parlamentkách  rozhodl šťastně propadlý milion protivládních hlasů. Prezidentky  rozhodlo   a o tom jsem přesvědčen  historicky  neuvěřitelně teplé zimní počasí a  fotogeničnost  mužného fousu  vší moudrosti futrála!!!

Ale  Fiala  a Obludárium prostě žádnou většinovou podporu v národě  nedisponuje! Právě naopak.  Jen volič  jaksi , v přechodném pominutí mysli rezignuje na  svoje  základní zájmy a  volí  nesmyslně.

Vražedná schíza!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.