Úvodník dnešní Kosy – co si myslí Američané o válce na Ukrajině a válkách minulých


pro Kosu  našel ČB

Od  ČB už mi dorazilo pár  docela  výživných tipů. To je bez debat. Další se objevil  v mé poště před pár dny. Konstatoval suše, že  když mám rád  čísla a grafy, tak mne jistě potěší nejnovější  výzkum amerického portálu PEW  Research Center  co si jako americká veřejnost myslí o válce na Ukrajině, respektive  o americké pomoci Kyjevu.

Věděl dobře  na jakou strunu u vlka uhodit.

Samozřejmě, že mne  to zajímalo!  Velmi.  protože  válka  je něco, co se nemělo vůbec přihodit a  když už  ano, je v zájmu celého světa, aby  rychle skončila. Ovšem zdá se,  že  oficiální Washington to vidí   úplně jinak. A  vydrží mu to tak dlouho , dokud  většina  voličů neřekne  – dost!

Takže  jak si stojí nálady americké veřejnosti? Jak se vyvíjejí v  čase?

Na tohle  naleznete  odpověď  v  jednom  článku PEW  Research. Ten je  k americkému angažmá k Ukrajině.Je  čerstvý.  Ten druhý nikoliv.  Ten je  tři roky stár. Nicméně  vytáhl jsem si ho ze stejného webu pro ilustraci.

Popisuje, co si v roce  2019 mysleli američtí veteráni z Iráku a  Afghanistanu  o těch to dvou  válkách. A co si  veřejnost!

Tady naleznete  vysvětlení  toho zběsilého a potupného útěku Američanů z Kábulu!!! Jenže  na Ukrajině neteče  americká krev a vaky s mrtvolami nesměřují  na americký kontinent. Moje babička ne nadarmo vždycky  říkala, že  z cizího krev neteče. Myslela  to samozřejmě jinak, ale  v případě Ukrajiny  to platí nejméně  stonásobně!  Z cizího krev opravdu neteče. Jen ta  ukrajinská a ruská.

Proto jsem k tomu  aktuálnímu americkému  průzkumu o americké pomoci  Ukrajině  přidal i tem 3 roky starý veteránský o Afghanistanu a  Iráku.  Jako varování!

Co myslíte, bude mít nějaký smysl?

Jinak  ČB  děkuji  za výborné doporučení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.