Dnes večer Hodina vlka na Slobodném vysielači


Teprve  během dneška  se  s Borískem dohodneme  definitivně na  tématu večerní Hodiny  vlka.

Máme  totiž  nebývale  velký  výběr! Posuďte  sami:

-báchorka o  jakési jachtičce, která dokázala  zničit oba  Nordstreamy. Jen tak

-pády  bank v USA  a  obrovské potíže  Credit Suisse, deváté  největší banky  světa  v Evropě a hrozící nebezpečí bankovního domino efektu na světový  bankovní systém

-dopady  západních sankcí na kolektivní Západ

-incident s americkým dronem u Krymu

Po  čem sáhnout  dříve? A  to v tuto chvíli netuším, jestli nepřibude  něco stejně třaskavého v pátek!

Takže  to upečeme s Borískem až na poslední chvíli.

Ale ať  zvolíme, co zvolíme, vždycky z toho vyjde,  že kolektivní  Západ kdysi cosi zasel, co teď  sklízí. A  vůbec  se mu to nelíbí.

Ostatně,  Borísek se  mne ptal, jak tu relaci charakterizovat. Napadlo mne  srovnání  kolektivního Západu se  středověkými  alchymisty. Hledajícími Kámen mudrců. Který  by udělal z běžných a  dostupných kovů ryzí zlato! Naši papaláši jsou  na  tom úplně  stejně. Tedy  až na ty obecné kovy. Na  rozdíl od Rudolfa  II .  a podobných nemají  ani zdroje  železa, rtuti a  kdo ví čeho. Všechno musí dovézt. Takže  jejich  Kámen  mudrců má  ono ryzí zlato vyrobit  buď  z jejich tlachů nebo spíše  z toho, čemu se latinsky  říká pragma faulon!

Čím dál tím více připomínají onu známou  scénu  z filmu  Pekařův císař a císařův pekař, kdy  se  pekař Werich, převlečený  za  císaře  Rudolfa  dostane  na obhlídku  alchymistických  laboratoří a  Saša  Rašilov  mu  má  vysvětlit, co a jak vynalézají. A  spustí – patláma, patláma, patláma, paprčíma, pakrčáma, aby  byl vzápětí upozorněn,  že  s Werichem může  mluvit  lidsky v normální řeči.

Takže Bidene, Leyenová,  Macrone, Schulzi, Fialo, Hegere, Pavle, Čaputová a  spol. to patláma patláma, paprčáma, paprčáma a si nechte od  cesty. Kámen  mudrců, měnící  onu latinskou materii, či jalové kecy  na  ryzí  zlato, prostě vynalézt nelze.  I když  vám to  část veřejnosti žere. Reálné problémy potřebují reálná řešení. Adekvátní reálná řešení!

O tomhle  bude dnešní Hodina  vlka!

Začínáme  jako vždycky

                                ve 20,30hod.

Ale vzhledem k rozsahu agendy  to možná  dnes kapku  natáhneme  přes  tradiční konec  ve 22,30 hod. Neslibuji. Jen  říkám, že  to je možné a pokud  ano, pak jako výjimka.

Ale  už teď  si tipnu,  že úterní Poštovna je nevyhnutelná.

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.