Jak se v pátek svítilo proti Fialově tmě a válce a o Pochodu za mír v Děčíně.Doplněno!!! Znovu a podstatně doplněno o pochod v Ústí!


Takže  takhle se  svítilo dnes po republice. Podle  dosud  došlých mailů. Další připojím, jakmile  dojdou nebo jak se  k nim dostanu.

Dnes se první přihlásila  Břeclav

Dobrý večer,
svítili jsme sice jen dva (Mařička absentovala – drobné nachlazení), ale z Velkých Bílovic přijel přítel Jožka. Pozdravuje p. Řezníčka z Brna. Plakátky na pochod budou lepit profíci v pondělí. Poprosil jsem je, aby je dali co nejvýš. Případní trhači budou muset chodit se štaflemi. Všichni doufáme, že nás na pochod bude alespoň polovina hodonínské akce. Třeba přijedou i nějací bratia za Slovače – je to co by kamenem dohodil přes Moravu (řeka, ne milovaná Moravěnka naša rodná a vinorodá).
Karel
Hned vzápětí se ozvala  Chrudim

Chrudim

Ahoj Vlku, dnes se nás sešlo osm a protože jsem doufal, že si spolu s dalšímu účastníky sobotní demonstrace na Václaváku vyměníme zážitky a názory, bylo to zklamání. Ostatně podobně jako ona demonstrace samotná, ze které zase vyplynulo, že věci se pohnou… příště. Osobně tomu budu věřit až tehdy, co se předtím sejdou reprezentanti různých názorů, skupin a stran a vyprodukují       společné stanovisko k zásadním problémům a budou za ním všichni na pódiu a dál v praxi stát. Je mi osobně jedno, chce-li kdo mír zprava nebo zleva, důležité je zastavit štváče. A tak dále a podobně.
Ve čtvrtek 30. března plánujeme pochod za mír v Chrudimi, budeme jej oficiálně plakátovat. Zveme všechny, kteří před ním nedávají přednost zabíjení a nechtějí riskovat, aby smrt sáhla po lidech, kteří jim jsou blízcí. To, že to dáme veřejně najevo, je to nejmenší, co pro to můžeme udělat.
Milan
Zlín

Dnes už se nás na náměstí Míru během hodiny vystřídalo přes dvacet, což už je vlastně exponenciální růst, když jsme byli před měsícem dva… Lidé přijíždějí z okolí Zlína i přicházejí z různých částí města. Dochází i k zajímavým setkáním známých po letech, takže je na co navazovat. Zkrátka díky Kose to má slušnou odezvu, za což Vám patří poděkování. A samozřejmě i za Vaši vytrvalost a nezlomnost. Držte se!

M.

Plzeň
Ahoj Vlku.
Dnes se nás sešlo u Andělíčka „Sedm statečných“ ,osmý poslal sms s omluvou :-). no jo, už si na sebe i předáváme kontakty.
Dokonce padl i návrh se sejít i mimo pátek, což mi připadá moc fajn. Na tak velké město nás sice  přišlo žalostně málo, ale pěkně jsme si popovídali a počasí nám taky přálo.
Takže zase příští týden :-) Snad nás bude víc.
Pat.
Brno
Účast: přesně dvacet světlušek. Snad nižší vlivem jarních prázdnin, ale přišlo několik nových lidí, kteří se o nás dozvěděli na Pochodu za mír v úterý v Brně.
Sice jsme zimou přešlapovali, ale nemohli jsme se rozejít dříve jak za hodinu a půl.
Probrali jsme sobotní demonstraci v Praze, situaci ve světě, ale hlavní osobou našich rozhovoru byl Jindřich Rajchl…
Debaty u morového sloupu jsou  čím dál tím zajímavější.
Jedna z účastnic na závěr: Prosím vás, kdyby vypnuli internet a třeba ani nešel proud, tak máme jednu jistotu: Že se tady v pátek v sedm sejdeme a poradíme se co dělat dál..
Tak snad to ještě nehrozí, každopádně příští pátek zase v Brně u morového sloupu.
A ti co nebyli v úterý na Pochodu za mír, mají druhou šanci v neděli 19.3., startujeme v 17. hodin z Náměstí svobody v Brně. Sebou dobrou náladu a pokud vezmete svíčku, můžete ji zapálit u pomníku Rudé armády na Moravském náměstí, kam určitě zase půjdeme.
Děkuji všem za účast a KOSE a Proudu národní hrdosti za mediální podporu.
12

Uhřice

Dobrý večer z Uhřic, dnes jsme byli u památníku dva. Příští pátek pokračujeme. J.

Vlčice

Po 14.denni pauze se opet svítilo ve Vlčicích / bohuzel stál jsem u kostela sam/ zdravim

Petr

Ale  to úplně nejlepší na konec!!!! Pochod  za mír proběhl i v Děčíně!  Viz následující  mail:

pochod za mír Děčín

V Děčíně na pochodu za mír, se sešlo asi sto lidí, kupodivu bylo i dost mladých. Po zahájení byla vypuštěna bílá holubice, na řadu přišla hymna . Poté se šlo městem do Podmokel, což je část Děčína na protějším břehu Labe. Tam byl pochod ukončen. Většina lidí nesla naší vlajku.
Míra
Ozval se i Olomouc a Trutnov
Trutnov
Zdravím vlku,
opět a zase se svítilo V Trutnově na Krakonošově náměstí. Tradičně jsme se sešli pouze dva, ale i tento počet je o něco více než nikdo. 
1
Vše dobré přeje 
Roland
Olomouc
Zdravím vlka a všechny kosíře.

V Olomouci se opět svítilo za mír a proti Fialově vládní zvůli. Bývá nás 6 až 10 svělušek. Za „Kosu“ tradičně já a paní Hela z Tovačova a větší počet lidí za “ Svobodné Česko Olomouc“. Včera jsme se shodli, že Rajchlova výzva na blokaci vládních úřadů je nesmysl a to především prakticky. Myslíme,že zatím jsou nejvíce zapotřebí organizovat ve všech obcích pochody za mír. Zdravíme ostatní světlušky. Zvláštní poděkování paní Aleně za naše olomoucké foto.
 Milan
Mírový pochod v Ústí nad Labem v pátek:

Mírový pochod v Ústí nad Labem – pátek 17.3.2023

Nazdar vlku,

Českého pochodu za mír se v Ústí n.L. v pátek 17.3. zúčastnilo cca 30 lidí středního a vyššího věku, většinou žen:-), mnozí z nás byli už v sobotu na pokojné demonstraci v Praze na Václaváku. 
Sešli jsme se pár minut před 17.hodinou na Mírovém náměstí. Lidé si přinesli české vlajky, různé transparenty s protestními hesly proti současné vládě, jedna paní i malý bubínek. Po malé poradě jsme vyšli směrem k magistrátu, prošli na Lidické náměstí a pokračovali Pařížskou ulicí k budově Krajského úřadu, odkud jsme se nakonec vrátili na hlavní náměstí. Zde jsme pochod zakončili společným zpěvem české a slovenské:-) hymny. Poté následovala příjemná a plodná diskuse. 
Celý pochod proběhl v naprostém klidu, pouze na několika místech na nás pokřikovalo několik teenagerů. Každých cca 100-200m jsme zaznamenali ochranu z aut České policie. Na Lidickém náměstí si nás fotografovali či filmovali na mobilní telefon dva pánové v oblecích, zřejmě novináři(?), kteří se k nám následně přidali, závěrečné diskuse se však už nezúčastnili a sledovali náš hlouček pouze z chodníku. Akci jsme zakončili krátce po 18.hodině s odhodláním zase se brzy sejít na stejném místě. 
Josef Svoboda (*1950), 
držitel Osvědčení, že byl v době nesvobody účastníkem odboje a odporu proti komunismu
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.