II. MÍROVÝ POCHOD V BRNĚ 19.BŘEZNA 2023


DOBRÉ ZPRÁVY POKRAČUJÍ..

 

 
Napsal: Řezníček z Brna
 

Účast tentokrát byla znatelně nižší, jako v úterý, odhad je cca 80 lidí, ale dnešní průvod se z mého pohledu více vydařil.

Hned na začátku mne mile překvapil pan M. organizátor pátečního svícení ze Zlína, který vážil k nám cestu do Brna. Jednak mne doprovázel v pochodu, ale také navrhl, že se příští páteční svícení 24.3. telefonicky propojí brněnská a zlínská skupinka a navzájem se pozdravíme.

To je milé.

Zase jsem dostal možnost, prostřednictvím megafonu,  pozvat všechny účastníky dnešního pochodu na naše páteční svícení a už jsme vyšli, tentokrát za zvuků bubnů (2 ženy a 1 muž) směr památník Rudé armády.

Zde krásný projev přednesla paní z Levicového klubu žen, aby jsme se za přítomnosti hlídky České policie odebrali na Malinovského náměstí, kde jsme podobně jako u památníku Rudé armády zapálili svíčky u pomníku maršála Malinovského. 

Tento muž velel Rudé armádě, která přišla z Rumunska , aby osvobodila jih naší země a zatím je stále ještě  pojmenováno náměstí, kde je jeho pomník.

Snad to tak zůstane i do budoucna..

Pak už jsme šli nejkratší cestou na Náměstí svobody a po fotografování jsme průvod ukončili.

Měl jsme možnost tentokrát hovořit důkladně prohovořit s velmi sympatickou organizátorkou pochodu ze spolku Ženy za život, Její názor je, že někdo musí tyto pochody organizovat, jinak lidé prostě jen přijdou a pokud někdo nevytyčí trasu, tak se zase rozejdou.

Velmi chválila naši páteční aktivitu, ale varovala mne, aby se této akce nezmocnily politické strany, nebo by byl podle ní zabit specifický duch těchto akcí.

Sama nemá dobré zkušenosti ze stranou SPD, která se chtěla podílet na organizaci jednoho pochodu za mír…

Závěrečnou diskuzi s jedním mladým, vzdělaným mužem, který se kasal, že je ochoten okamžitě nastoupit na frontu, jen co od páně Fialy přijde rozkaz, jsem už nedotáhl do konce.

Statečně s ním diskutovala zejména paní J, autorka fotek z průvodu.

Po jeho vyjádření že profesor Drulák je mentálně retardovaný člověk a proto netřeba brát jeho argumenty  v potaz jsem se vydal domů.

Nechtěl jsem si kazit opravdu pěkné zážitky z dnešní akce…

1234

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.