Úvodník dnešní Kosy – historické okénko, jak se mohlo psát v USA před 55 roky a v ČR před 15.


kdykoliv  mám co do činění s nějakým mainstreamovým sdělovadlem nebo těmi  jedině a  vždycky  správnými z veřejného prostoru, vždycky  čtu, vidím, slyším, jak ta naše  liberální demokracie  je úplně  ale úplně super, jak ji musíme  bránit před  kde kým a kde  čím. Protože  hodnoty, na kterých stojí, jsou posvátné.

Na  druhé straně, ze  stejným mluvidel, kamer, klávesnic a mikrofonů se na mne sype  záplava informací o tom, jak je neustále ohrožována a kdo všechno ji ohrožuje a  že je potřeba ji bránit. Nejlépe  zavedením cenzury. Na  čemž  horečně pracuje  třeba  takový  Rakušan…..

Shodou okolností mi  dva  kosíři, nezávisle na sobě , poslali  maily v kterých popsali, jak vypadala žurnalistika  v dobách, kdy na Západě i v Česku jsme si ještě užívali demokracii bez přívlastků, tedy  tu nedokonalou, úplně  obyčejnou. Kdy  na nás nevrhal stín Nejvyšší ostříž Igor  Stříž, kdy  ještě  na ČT v diskusních pořadech byli do studia  zváni jak bílí, tak černí, ale také modří, fialoví, karmínoví, žlutí, bledě zelení , červeno modře pruhovaní, oranžově tečkovaní a kdo ví jací jiní. Takže  pořad  měl smysl, protože  prezentoval  obrovské spektrum názorů.

Na  rozdíl od  těch bezpohlavních a nudných,  smysl postrádajících  unisono koncertů jediného správného názoru!

Harryp  sáhl po materiálech  z amerického tisku, starých 55 let. KD pak se probral starými tuzemskými novinami.

A oba zjistili přesně  totéž. Co? Tak to se  dočtete v obou dnešních  článcích Kosy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.