Seymour Hersh -Krytí -DOPLNĚNÝ CELÝ ČLÁNEK!!!


Kosu navigoval FJB

Zase  jsem jednou musel překopat  celou Kosu. Protože  včera dorazil od FJB tento mail:

Německý kancléř Scholz pomáhá USA krýt útoky na Nord Stream ?

https://seymourhersh.substack.com/p/the-cover-up

FJB

jasný pokyn  všeho nechat a okamžitě  vyrazit na  Hershův  blog. ostatně , hned  při vydání své první analýzy o diverzi na  Nordstreamu  upozorňoval, že přijde s pokračováním.

Tenhle  díl  bych jako přímo navazující na ten první nenazval. Zabývá se jiným tématem – tou  ubohou  pohádkou pro slaboduché, kteří jsou ochotni věřit  americko- německému blábolu o jakémsi neznámém proukrajinském miliardáři, jeho  zázračné jachtičce a  a ještě zázračnějších supermanech,, se schopností popřít  fyzikální a biologické zákony.  S  cílem jí  po zásluze  rozcupovat, protože něčemu takovému může  věřit  jen  naprostý idiot nebo  ten vždycky  a za každých okolností jedině a vždycky  správný!

Samozřejmě, že  vám ten nový Hershův  článek ohledně  atentátu na Nordstreamy  nabídnu. Ale bohužel nikoliv  celý. Seymour Hersh  se  rozhodl jej zpoplatnit. Je tam sice  nabídka  7denního  volného přístupu, ale přiznávám, že  jsem si ji nedokázal aktivovat. Ale  doufám, že se  to některému z  šikovnějších čtenářů podaří a  pošle mi dne  zbytek.

Jinak si budeme muset  vystačit jen s tím, co je veřejně přístupné. Ale pokud  vím, v Česku zatím nikdo nemá ani tohle.

Takže jdeme na věc“

THE COVER-UPTHE COVER-UP

podle překladače

Falešné krytí

Bidenova správa nadále skrývá svou odpovědnost za zničení ropovodů Nord Stream

Je to šest týdnů, co jsem zveřejnil zprávu, založenou na anonymních zdrojích, ve které je prezident Joe Biden označen za toho, kdo loni v září nařídil záhadné zničení Nord Streamu 2, nového plynovodu za 11 miliard dolarů, který měl zdvojnásobit objem zemního plynu dodávaného z Ruska do Německa. Příběhu se dostalo velkého  ohlasu v Německu a v západní Evropě, ale v USA byl téměř mediálně zatlumen.Před dvěma týdny, po návštěvě německého kancléře Olafa Scholze ve Washingtonu, se americké a německé zpravodajské služby pokusily k utlumení přispět tím, že podstrčily deníku New York Times  a německému týdeníku a německému týdeníku a německému týdeníku Die Zeit falešné krycí zprávy, které měly vyvrátit zásadní informaci, že za zničení plynovodů jsou zodpovědní Biden a američtí agenti.

Pracovníci tiskových oddělení  Bílého domu a Ústřední zpravodajské služby důsledně popírali, že by Amerika byla zodpovědná za sabotáž plynovodů, a tato pro forma popření byla pro tiskový odbor Bílého domu více než dostatečná. Neexistuje žádný důkaz, že by se některý z akreditovaných reportérů ještě zeptal tiskového mluvčího Bílého domu, zda Biden udělal to, co by udělal každý seriózní vůdce: formálně „pověřil“ americkou zpravodajskou komunitu, aby provedla hloubkové vyšetřování se všemi svými prostředky a zjistila, kdo přesně čin v Baltském moři spáchal.

Sarah Millerová, odbornice na energetiku a redaktorka společnosti Energy Intelligence, která vydává přední odborné časopisy, mi v rozhovoru vysvětlila, proč je příběh plynovodu v Německu a západní Evropě velkou horkou novinkou. „Zničení plynovodů Nord Stream v září vedlo k dalšímu prudkému nárůstu cen zemního plynu, které již byly šestkrát i vícekrát vyšší než před krizí,“ řekla. „Nord Stream byl koncem září vyhozen do povětří. Německý dovoz plynu dosáhl svého maxima o měsíc později, v říjnu, a to desetinásobku předkrizové úrovně. Ceny elektřiny v celé Evropě se vytáhly nahoru a vlády podle některých odhadů vynaložily až 800 miliard eur na to, aby ochránily domácnosti a podniky před dopady. Ceny plynu, které odrážejí mimořádně  mírnou zimu v Evropě, nyní klesly zhruba na čtvrtinu říjnového maxima, ale stále se pohybují na dvou až trojnásobku předkrizové úrovně a jsou více než trojnásobkem současných sazeb v USA. Němečtí a další evropští výrobci v posledním roce uzavřeli své energeticky nejnáročnější provozy, jako je výroba hnojiv a skla, a není jasné, kdy, pokud vůbec, budou tyto závody znovu otevřeny. Evropa se snaží zprovoznit solární a větrné kapacity, ale možná to nebude dost brzy na to, aby to zachránilo velké části německého průmyslu.“(Miller píše blog na Medium.)

Na začátku března přijal prezident Biden ve Washingtonu německého kancléře Olafa Scholze. Součástí cesty byly pouze dvě veřejné události – krátká výměna komplimentů mezi Bidenem a Scholzem před novináři Bílého domu, při níž nebyly povoleny žádné otázky, a rozhovor Fareeda Zakarii se Scholzem na CNN, který se však obvinění ohledně ropovodu nedotkl. Kancléř přiletěl do Washingtonu bez přítomnosti zástupců německého tisku na palubě, nebyla naplánována žádná formální večeře a oba světoví lídři neměli uspořádat tiskovou konferenci, jak se běžně při takovýchto významných setkáních děje. Místo toho bylo později oznámeno, že Biden a Scholz měli 80minutovou schůzku, přičemž po většinu času nebyli přítomni žádní asistenti. Od té doby nebyla zveřejněna žádná prohlášení ani písemná ujednání obou vlád, ale kdosi s přístupem k diplomatickému protokolu  mi řekl, že se o odhalení  kolem plynovodu diskutovalo a že v důsledku toho byly určité složky Ústřední zpravodajské služby požádány, aby ve spolupráci s německou rozvědkou připravily krycí příběh, který by americkému a německému tisku poskytl alternativní verzi zničení plynovodu Nord Stream 2. Na základě těchto informací se pak americký tisk dozvěděl, že se v Německu konala schůzka, na které se Biden a Scholz  zúčastnili. Slovy zpravodajské komunity měla agentura tzv. „pulsovat systém“. ve snaze znevěrohodnit tvrzení, že Biden nařídil zničení plynovodů.

V tomto bodě je třeba poznamenat, že kancléř Scholz, ať už byl předem upozorněn na zničení ropovodu, či nikoli – je konfrontován s otázkou –,  zda se od loňského podzimu zjevně podílel na podpoře zakrývání atentátu  ropovodu Bidenovou administrativou a operace v Baltském moři.

Agentura dělala svou práci a s pomocí německé rozvědky vymýšlela a podsouvala příběhy o ad hoc „off the book“ operaci, která vedla ke zničení ropovodů. Podvod měl dva prvky: zprávu ze 7. března v New York Times citující anonymního amerického úředníka, který tvrdil, že „[n]ová zpravodajská služba… naznačuje“, že na zničení ropovodu mohla být zapojena „proukrajinská skupina“; a zpráva téhož dne v Der Zeit , nejčtenějším německém týdeníku, uvádějící, že němečtí vyšetřovatelé vystopovali pronajatou luxusní plachetní jachtu, o které bylo známo, že vyplula 6. září z německého přístavu v Rostocku za ostrovem Bornholm. pobřeží Dánska. Ostrov je několik mil od oblasti, kde bylo 26. září zničeno potrubí. Jachtu si pronajali od ukrajinských majitelů a obsluhovala ji šestičlenná skupina: kapitán, dva potápěči, dva potápěči asistenti a lékař. Pět bylo mužů a jedna žena. Jednalo se o falešné pasy.

Tyto dvě publikace obsahovaly ve svých příbězích varování, že, jak uvedl Times , „je toho hodně, co nevěděli“. Nové informace však prý také poskytly úředníkům „zvýšený . . . optimismus“, že by bylo dosaženo pevného závěru o pachatelích. Podle různých vysokých úředníků ve Washingtonu a Německu by to ale trvalo dlouho. Zpráva byla, že tisk a veřejnost by se měli přestat ptát a nechat vyšetřovatele, aby odhalili pravdu. Což by samozřejmě nikdy normálně neznělo. Holger Stark, autor zprávy v Die Zeit , šel ještě o krok dále a poznamenal, že existují někteří „v mezinárodních bezpečnostních službách“, kteří nevyloučili možnost, že příběh s jachtou „byl operací pod falešnou vlajkou“.

„Byl to totální výmysl americké zpravodajské služby, který byl předán Němcům a jehož cílem bylo zdiskreditovat váš příběh,“ řekl mi zdroj z americké zpravodajské komunity. Dezinformační profesionálové uvnitř CIA chápou, že propagandistický gambit může fungovat pouze v případě, že ti, kteří přijímají, zoufale touží po příběhu, který může zmenšit nebo vytěsnit nechtěnou pravdu. A pravdou je, že prezident Joe Biden povolil zničení ropovodů a bude mít těžké vysvětlovat svůj čin, protože Německo a jeho západoevropští sousedé trpí zavřením podniků kvůli vysokým každodenním nákladům na energii.

Je ironií, že nejvýmluvnější důkaz o slabosti zprávy New York Times pocházel od jednoho ze tří reportérů Times , jejichž vedlejší titulky byly v příběhu. Několik dní po zveřejnění příběhu poskytl reportér Julian Barnes rozhovor v populárním Times podcastu The Daily moderátor Michael Barbaro. Zde je jeho přepis:

HOST: Kdo přesně byl zodpovědný za tento útok? A jak jste na to vy a naši kolegové přišli?

REPORTÉR: No, myslím, že to, co se stalo, bylo po většinu vyšetřování- nekladli jsme úplně správné otázky.

HOST: Hmm. A jaké byly správné otázky?

REPORTÉR: No, logicky jsme se zaměřili na státy.

HOST: Mm-hmm.

REPORTÉR: Všechny ty státy, kterými jsme právě prošli, udělalo to Rusko? Udělal to ukrajinský stát? A to bylo jen narážení do další  slepé uličky za slepou uličkou. Nenašli jsme úředníky, kteří by nám tvrdili, že existují věrohodné důkazy ukazující na nějakou vládu. Takže moji kolegové Adam Entous, Adam Goldman a já jsme se začali ptát na jinou otázku. Mohly to udělat nestátní subjekty?

HOST: Hmm.

REPORTÉR: Mohla to udělat skupina jednotlivců, kteří nepracovali pro vládu?

HOST: Něco jako sabotéři na volné noze. Tak kde jsi vzal tuto novou otázku?

REPORTÉR: No, začali jsme se ptát, kdo mohou být tito sabotéři? Nebo pokud bychom na to nedokázali odpovědět, s kým by mohli být spojeni? Mohli by to být proruští sabotéři? Mohli by to být jiní sabotéři? A čím více mluvíme s úředníky, kteří měli přístup ke zpravodajským informacím, tím více jsme viděli, jak tato teorie získává na síle.

HOST: Mm-hmm.

REPORTÉR: A moje původní myšlenka, že by to mohli být proruští sabotéři, se ukázala jako mylná. A dozvěděli jsme se, že to byla nejspíš proukrajinská skupina.

HOST: Hmm. Tedy jinými slovy, skupina lidí, kteří to udělali jménem Ukrajiny. Co se dozvíte, že si myslíte, že se to stalo?

REPORTÉR: Michaele, měl bych být zcela jasný- víme opravdu velmi málo, že? Tato skupina zůstává záhadná. A zůstává záhadou nejen pro nás, ale také pro vládní úředníky USA, se kterými jsme mluvili. Vědí, že tito lidé byli buď Ukrajinci, nebo Rusové, nebo míšenci. Vědí, že nejsou spojeni s ukrajinskou vládou. Ale vědí, že jsou také proti Putinovi a proukrajinské.

HOST: Takže po všech těchto investigativních zprávách zjistíte, že viníkem je zde skupina lidí, kteří chtějí totéž jako Ukrajina, ale nejsou oficiálně vázáni na ukrajinskou vládu. Ale zajímalo by mě, jak moc jste si jistý, že tito jedinci nejsou napojeni na ukrajinskou vládu?

REPORTÉR: No, rozvědka právě teď říká, že nejsou. A zatímco nám úředníci říkají, že prezident Ukrajiny a jeho klíčoví poradci nevěděli, nemůžeme si být jisti, že je to pravda nebo že to nevěděl někdo jiný.

Reportéři The Times ve Washingtonu byli vydáni na milost a nemilost úředníkům Bílého domu, „kteří měli přístup ke zpravodajským informacím“. Ale informace, které obdrželi, pocházejí od skupiny odborníků CIA na podvody a propagandu, jejichž posláním bylo nakrmit noviny krycím příběhem – a chránit prezidenta, který učinil nerozumné rozhodnutí a nyní o tom lže.


Takže  tohle  je CELÝ Hershův  další článe, který, jak jsem předpokládal, mi doplnil jeden z kosířů, kterému velmi děkuji!

Nicméně  Hersh píše  to, co bych na jeho místě  napsal  také.  Protože  ta slátanina, podle Hershe vymyšlená v Bílém domě  a Langley je doopravdy ostudně  urážlivá  pro každého, kdo  nebyl zbaven svéprávnosti. Netuším kdo a co stojí za  výbuchy na Nordstreamu, nemám jak si opatřit  důkazy. Ale  jedno vím zcela  bezpečně –  ta verze  pro tutové  dutohlavy s  tou  jachtičkou a  šesti supermany je zcela  nesmyslná a  dětinská.

Je zjevné, že se  s celým světem hraje  primitivní pimprlové divadlo. Hloupá propaganda nejhrubšího zrna. Ale  víte, co je pro mne  z celé té informační šmíry pro mne  vůbec  nejděsivější? Že se k něčemu tak ostudnému  ochotně propůjčují  jinak mimořádně  inteligentní a sofistikovaní  novináři. Soudím, že  v redakci New York Times  nebo Die  Zeit žádní jiní  být  nemohou. To myslím vážně. Teď  jsou  schopni nejen  spolknout, ale i dále  šířit takovýhle dezinformační  duševní průjem….

Co tím sakra  chtějí  dosáhnout?????!!!!!

Celý  článek včetně  doplněného rozhovoru je převzat  díky IN ze zdroje Scheerpost

https://scheerpost.com/2023/03/22/seymour-hersh-the-cover-up/

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.