Není protest jako protest!


Včera, jak víte, se u nás  v Plzni konal Pochod  za mír. Účast větší, než jsem čekal, ale  daleko a  daleko menší než  v  kterou by člověk ve  skoro 200 000 městě doufal.

Pochopitelně  mediální pokrytí,  na  rozdíl od provokatérů a služebník vok a uch  žádné. Nic , co by mne  nějak překvapilo.

Tak to prostě  v současném  Fialalandu a  speciálně u nás  v Plzni funguje. Koho zajímá  nějaký mír?  Nikoho. Vůbec nikoho!  Co je to ten  mír  – slabost a poraženectví, mnichovanství, nadržování  mezinárodnímu zločinci Putlerovi… Prý.

A  všichni, kteří ten mír  požadují, jsou prostě  CHCIMÍROVÉ!  Což je nejspíš podle  těch vždycky a jedině správných odpad  z  kategorie  dezolátů. Takhle to si  nafrnění  lepšolidé, ve  své dutině /doslova a do písmene/ lebeční nastavili.

Dobrá, , když  oni na nás  chcimírem, tak já na ně buď chciválkem nebo slávoUkraVincem.  Mají svobodnou volbu. A je to pro mne odpad  z druhu  lepšolid.

Ale nejde o to, jak  jim vrátit  tu dehonestaci. Jde o něco úplně jiného. Začít  válku není  žádný problém. Lidská  historie  jich pamatuje, troufnu si odhadnout  desítky  tisíc. Možná  více.  Nevím. A zemřeli v nich určitě desítky, ale  spíše  stovky milionů  lidí.  Se zbraní i beze zbraně  v ruce.

Historie  je toho plná. A tu, jak známo, vždycky  píší vítězové. A  nepochybně  se tomu tak stane i  tehdy, až se přestane  střílet na  Ukrajině. Tedy doufám, že se tak stane. ale jistý  si tím vůbec nejsem. K jaderné konfrontaci  je tak blizoučko, jak ještě nikdy v minulosti. A hrozí, že kdykoliv  vypukne  úplně poslední válka  v lidských dějinách. Protože lidstvo skončí.

Ale  pochod za mír u nás  v Plzni nikoho, kromě  tří tajných a  tří  provokatérů nezajímal. Dříve nás  nazývali pevnou  hrází socialismu a míru, dnes evidentně  transformovanou na ještě pevnější hráz kapitalismu a války.

Ale  jak  už napsáno – odezva NULA.

Pak dorazím  domů, podstoupím dobrovolnou torturu  jménem Zprávy  na ČT a  co nevidím mezi příspěvky?

Dlouhou, předlouhou reportáž o tom, jak se demonstrovalo v univerzitních  městech!  Jak se tam srotili  pedagogové  z humanitních  fakult, za podpory  svého studenstva! A proč?  No  přece kvůli prachům! Jejich prachům! Prý nejsou  náležitě oceněni!  Prý berou méně  než středoškolští učitelé. A také, někdy prý  výrazně, méně než  jejich kolegové  z  nehumanitních fakult. To prý je  skandální a  ať jim stát, tedy my  všichni koukáme forem přidat!!!  Protože oni si to přece zaslouží. A studenstvo  jim přitakává. Z těch  humanitních  fakult. Pni přece jsou fořti přes humanismus.

Jo  ČT také přidala  moje  jindy oblíbené  grafy. NA jednom z nich bylo, kolik desítek miliard  dostávají  VŠ  na granty a  také  jak malé procento  z toho jde na  granty pro humanitní  fakulty. Ten graf bud e v archivu  ČT přístupný  až  zítra. Proto ho nedám. Ale to procento si pamatuji. Představte si, všichni  ti kecalové z měkkých věd, dostanou z celkového objemu grantových prostředků jen  6,3%!!! Jen 6,3… Taková  hanebnost! Ani tady si nemohou přivydělat. Na rozdíl od  fakult přírodovědných, lékařských nebo zejména technických!!! Podlost všech podlostí!!!

On soukromý  sektor a  dokonce i ten státní  radši financuje  techniky a doktory  než  kecaly  typu  filosofů, politických geografů, kulturních antropologů, sociologů novinářů, a  jiných konjunkturalistický  šamanů a pábitelů!!!  Jen si to představte, taková nehoráznost!

Přitom TIHLE, jak známo  jsou  ti vždycky a jedině správní a nejsprávnější! Stačí se podívat na  samotného šéfa  Obludária a máte  jasno!    Nebo na jeho ministra pro evropské záležitosti Beka! Ale mohl bych z fleku jmenovat  řadu dalších. Ale  proč  vás  otravovat  výčtem profláklých ksichtů?

Všichni   ti protestující na krev obhajují  tu jedině a  vždycky správnou politiku!  Současného, jedině  správného rabiátského kapitalismu. Všichni horují pro osobní odpovědnost,  jsou přesvědčenými zastánci osobní  volby. To  hudou, když  jde  o obecná prohlášení. Když ovšem dojde na jejich platy, tak je to náhle v pozici  – státe koukej  dát! Mně  dát!  Protože JÁ to chci!

Žádná osobní odpovědnost za  svůj osud!  Žádná osobní  volba! Státe  dej!  Zvláštní!  Když jsem poslouchal jednoho  z těch ukřivděných asáků, jak dlouho už  učí a jak malý  plat bere  ve srovnání se středoškolskými kantory, tam člověka napadne jediné  – a co ti bání ty  fňukno  sebrat se a  jít  učit  na nejbližší gympl nebo průmyslovku? Zejména když jsi lumen všeho vědění? A je to za  vyšší love?  nebo to zkus  jinde na trhu práce!!!  Dokaž, že jsi  extratřída, jak si o sobě myslíš a pak tě jistě  velký peníz v soukromém sektoru nemine!

Ale zdá se, že přesně tohle od nich nikdo nesmí  chtít, natož  čekat! Státe  dej! A když nedáš, budeme  protestovat a možná stávkovat!  Těmhle, v téhle  zemi nevadí  vůbec nic. Vůbec nic jiného! Žádná inflace, žádná drahota,  žádné ceny  energií,  žádná  válka za humny!!!A  určitě  ne žádné  OKRADENÍ důchodců!!!  To už vůbec ne!  Ani náhodou. Nejspíše  to mají nastaveno tak,  že  si dokonce  myslí,  že  když Fiala, Stanjura a Jurečka, za pomoci  celé  108 a vší moudrosti futrála  z Hradu orvali  penzisty  o 1000 Kč měsíčně,  patří jim nyní, po zásluze  z té kořisti  podíl! Takže  se o něj přihlásili.

A já myslím, že správně. Protože  svou práci,a by se tak stalo, dělají  skutečně důkladně. Bez jejich usilovnosti  by možná  poslední parlamentní volby  dopadly  úplně jinak. Bez jejich  výchovy  celých generací  vymývačů mozků,  by  třeba  SOUČASNÁ 108 NEVZNIKLA. Takže  se nyní drze hlásí o svých 30 stříbrných. A nejspíše je i dostanou.

Na rozdíl o pochodech proti válce o tomhle ČT  náležitě referuje!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.