Úvodník dnešní Kosy – dnes o protiruských sankcích, ale jinak než obvykle


Kosa psala  o  protiruských sankcích  už mnohokrát a  určitě  o nich psát bude  i dále. Zpravidla její pohled  ovšem popisuje  případy, kdy  se tyto sankce obracejí proti těm, kteří je vyhlašují. protože  přesně za ně z podstatné  části vděčí kolektivní Západ své historické inflaci a  dalším problémům. Prostě naši západně kolektivní papaláši  ve  svém svatém horlení jak zadupat Putlera do země jaksi leccos  přehlédli a nedomysleli. Což, při jejich  „výkonech“  v jiných, daleko přehlednějších a jednodušších případech není nic překvapivého.  Překvapením by byl pravý opak.

Dneska  vám ale hodlám nabídnout  úplně jiný, myslím že  velmi překvapivý pohled.

Když  se  vás  zeptám které země jsou největšími a nejhorlivějšími zastánci sankcionování  Ruska a  to až do samého usankcionování,  nepochybně promptně odpovíte – USA, Británie, Polsko, Balti. A budete mít  pravdu.

Jenže, jak za  chvilku uvidíte – jedna  věc  je svalnatá rétorika a druhá  praxe. Samozřejmě u těch úplně nejzuřivějších sankcionalistů – Američanů a Polska.  Nic  z toho nám naše/vaše ČT, Seznam a podobní rozhodně  nesdělí.

Tak jako nás  dosud  ušetřili informací  o tom, co vypustil z mluvidel polský velvyslanec  ve Francii. Zkrátka  – dnes  „zpravodajství“  funguje  přesně  v duchu poznámky  na každém  předtištěném  formuláři  – co se nehodí škrtněte!  Takže  oni jedou stejně  – co se nehodí do krámu, škrtnou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.