Ukrajinská svodka ze dne 26.01.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest,MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova  část:

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

25.01.15 Večerní přehled Eudarda Basurina.

„V Donbasu je zvýšená aktivita diverzních skupin nepřítele. Zástupce ministra obrany DNR seznámil s bojovou situací za uplynulý den. Jednotky domobrany DNR včera pokračovaly v odrážení útoků ukrajinských sil a zničily 20 nepřátelských vojáků na několika úsecích fronty. Dalších šest vojáků ukrajinské armády se vzdalo. Za uplynulý den bylo v ozbrojených střetech zabito sedm příslušníků domobrany a dvacetčtyři zraněno, řekl Eduard Basurin v Doněcku. Po včerejším ostřelování rezidenčních oblastí v Mariupolu ukrajinskou armádou, které vedlo k mnoha civilním obětem, byla útočná činnost ukrajinské armády na doněckém směru pozastavena, řekl Eduard Basurin. Ukrajinská armáda přeskupuje své síly, stahuje své rezervy a vedou chaotické ostřelování pozic domobrany DNR. Po celé linii fronty je pozorována aktivizace ukrajinských diverzních průzkumných skupin, provádějících průzkum bojových sil DNR pro další útoky.
Za uplynulý den v DNR bylo zaznamenáno 30 útoků ukrajinského dělostřelectva. V Kujbyševském rajonu v Doněcku byli palbou zraněni tři civilisté.
Podle zástupce minist
ra obrany DNR je nejsložitější situace 25. ledna v debalcevském směru, kde během dne se ukrajinská armáda těžkou dělostřeleckou palbou snaiíla prorazit obrannou linii a vytlačit jednotky domobrany DNR z Gorlovky a Novoorlovky. Domobraně se podařilo odrazit všechny útoky“.

25.01.15 Zpráva novinářů.

„V okupované Oděse v blízkosti budovy tamního Generálního konzulátu RF  provedli ukrajinští nacisté akci s názvem „Rakev pro Putina“. Aktivisté se postavili u vchodu do Generálního konzulátu a skandovali: „Vovo zdechni“, „jedna jediná společná Ukrajina“, „Oděsa – Ukrajina“ drželi národní vlajky Ukrajiny, transparenty a dva věnce s černou stuhou. Demonstranti přinesl dřevěnou rakev s fotkou ruského prezidenta Vladimira Putina a improvizované smuteční věnce, které spálili u diplomatického zastoupení. Pak spálil i  pasy Ruské federace“.

26.01.15 02:04. Zpráva sebeobrany Gorlovky.

„Říkají, že v Popasnoj probíhají uliční tankové boje. Domobrana vstoupila do města, okupanti střílejí dělostřelectvem po celém městě. Na Gorlovku Ukři bijí z „Uraganů“. CGR, 245, Korolenko, vše je pod palbou … všichni se schovejte stranou od oken a obejměte své milované.“

Od obyvatel Mariupolu.

„V Mariupolu ze všech mostů náhle odstranili všechnu ochranu … Nejspíše to má být provokace a Ukři znovu svedou své zločiny na DNR.“

26.01.15 09:10. Zpráva domobrany.

„Doněck byl v noci pod palbou. Ukrajinci vystřelili dva „balíčky“ z „Gradů“ – dopadly na Petrovku. Dělostřelectvo Novorossii vrací palbu na pozice ukrajinské armády blízko Krasnogorovky. V noci, byly potlačeny pozice ukrajinského dělostřelectva pod Gorlovkou a tím se výrazně snížila intenzita útoků. Dokučajevsk stále trpí ostřelováním,, okupanti tam používají raketomety, stejná situace je i ve Stachanovu. Luganský směr: žádná změna, ostřelování, junta se tvrdě brání, domobrana dosud neútočí. U Mariupolu probíhají dělostřelecké souboje. Ukrajinci se snaží zastavit „zavírání“ debalcevského kotle, stahují tam své rezervy pěchoty a dělostřelectva z Kramatorska a Izjumu. S podporou dělostřelectva LLR probíhá potlačení pozic ukrajinské armády u Debalceva. Hlavní boj teprve přijde. Debalcevo bude horkým místem, útočné kolony domobrany jsou připraveny vyrazit.

26.01.15 Zpráva Dmitrje Dzygovbrodského.

„Svidomye“ ukrajinští vlastenci, jste připraveni na trochu pozapomenuté své živé dojmy? Jak se říká, „opakování je matka moudrosti“ Ach, ano,“my nikdy nebudeme bratři“. Já si pamatuji. Národ je u vás jiný, jiná přísloví. To znamená, že se budete vařit znova. Nyní téměř v reálném čase vidíme, jak ukrajinská armáda „vstupuje na stejné hrábě“. Pouze s těžší a ostřejší rukojetí. Všech dělostřeleckých systémů má domobrana třikrát více než v létě. A mnohem více výkonnějších systémů! „

Zpráva novinářů:

„Obyvatelé Mariupolu prchají před vojenskými operacemi do Ruska. Na kontrolních stanovištích jsou dlouhé fronty. Kvůli množství lidí procházejících pohraničním přechodem „Novoazovsk“ trvá průchod několik hodin. Dozor provádí pohraničníci DNR, a pak celníci a pohraniční stráž RF. Podobná situace je i na kontrolním stanovišti „Uspenka“, na hraničním přechodu blíže Doněcku. Fronta vozidel na hranici má dva kilometry. Někteří z mužů, kteří procházejí kontrolními stanovišti říkají, že poté co děti odvezou k příbuzným a přátelům v Rusku, vrátí se na Donbass a připojí se k domobraně“.

26.01.15 11:03. Zpráva domobrany.

„Ráno byl v Doněcku dělostřelecký souboj: dělostřelectvo domobrany střílí ze všech hlavní, to už několik dní nebylo. V Pískách – tvrdý boj s použitím dělostřelectva i tanků. Avdějevka – střetný boj. Do Petrovského rajonu začaly dopadat granáty. Ukři stříleli na pozice domobrany DNR u Kotelné. Ukrajinci se v noci snažili obsadit Elenovku – nepovedlo se jim to. Po masivní dělostřelecké přípravě obrněná skupina prorazila frontu a obchvatem z týlu se pokusili obsadit Elenovku. Domobrana obrněnou skupinu rozbila – spousta Ukrů padlo, máme zajatce. Nyní Ukři Elenovku ostřelují z „Gradů“. Krasnyj Pachar (u Svetlodarska) je náš, domobrana tam ukořistila nově vyrobený tank. Domobrana LLR zahájila palbu na pozice ukrajinské armády u Štěstí. Domobrana LLR zahájila palbu i na nedobité pozice ukrů v Popasnoj. Tvrdě se bojuje i o silnici na Artěmovsk. Domobrana Novorossii plánuje prorazit přes Seversky Doněc, aby mohla vytvořit kotel Starobělsk, Stanica Luganskaja, Štěstí. V Kyjevem  obsazeném Dobropole (DNR) úřady aktivně spustily nucenou mobilizaci „kanonenfutru“: zadržely 300 mužů a umístily je do provizorního náborovího střediska“.

26.01.15. 12:35. Zpráva milice.

„Gorlovka je v současné době pod palbou ze tří směrů. Doněck: letiště, Metro, Putilovka, Opytnoje, Písky -, dělostřelectvo je aktivní na obou stranách. Ukrajinské dělostřelectvo s dlouhým dostřelem je aktivní u Doněcku od rána. V blízkosti Avdějevky boje pokračovaly. Je pozorována mimořádná aktivita nepřátelských dronů. Ostřelování Dokučajevska začalo asi v 06:30 a stále pokračuje, okupanti střílí od Volnovachy a obce Novotrojickoje“.

Zpráva domobrany Doněcku:

„V noci byl skutečný útok Ukrů na letiště v Doněcku. Ale skončil naprostým nezdarem, jako útok 28. mechanizované brigády na Elenovku. Ukrajinci v obou případech začali blekotat o „průzkumu bojem“ a jiné nesmysly. Pouze na rozdíl od Elenovky Ukry u letiště  rozstříleli už na přístupu. Neúspěch 28.brigády včera neskončil jen Elenovkou – v Marince měli ztráty a v Elizavetovce (na výjezdu z Marinky) – vybuchlo auto inspekce (viz opět někdo vyvážel granáty) – 2 padlí ukři“.

26.01.15 13:40. Zpráva domobrany.

„Ukři silně ostřelují Topaz a Dok, bliká světlo, a kabelovka a internet je odpojen. Do Elenovky přijeli ukrajinští výsadkáři na dvou BMP, jedno se podařilo spálit, bojuje se zde.
Přes Krasnoje Selo právě teď na Dzeržinsk a Gorlovku jede kolonu tanků, 15 ks, domobrana bojuje na okraji města. V Doněcku se situace zahřívá, je možné zastavení dodávek vody. Ostřelují Kyjevskij rajon. Pravděpodobně z tanků. V oblasti Grabary (DoněckElektroopttorg) působí ukrajinská diverzní skupina. Rajon Kirovskij, osada Krasnyj Gorodok -také zde působí nepřátelská diverzní skupina. Z továrny „Zenith“ vyjel šedý Hyundai minivan. Pravděpodobně z něj ostřelovali osadu. Nyní se pohybuje z Gorňjaku směrem na Grabary. Domobrana provádí zadržení. U Avdějevky se bojuje a probíhají dělostřelecké souboje. Okupanti pokračují v ostřelování Gorlovky a Dokučajevska. V 13:30 bylo oznámeno, že se domobrana opevnila ve vesnici Vinogradnoje u Mariupolu“.

26.01.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Domobrana Novorossii tísní okupanty, chce  obsadit Avdějevku, ukrajinská armáda si dělá z civilistů „lidské štíty“, nenechá je odejít z města. Domobrana Donbasu útočí a tlačí na ukrajinské jednotky z různých směrů. V souvislosti s tím ukrajinská armáda používá různé triky, aby zadržela útok za každou cenu. V Avdějevce, která je 6 kilometrů od Doněcka, a kde se bojuje, civilisté jsou „lidskými štíty“ pro ukrajinské síly,  nesmí opustit město. Tato informace byla potvrzena místními obyvateli v telefonických rozhovorech s Doněckem. Domobrana nemá v úmyslu zaútočit na Avdějevka čelně, aby se zabránilo civilním obětem a ochránila infrastruktura města. V současné době boje pokračují na předměstí Avdějevky. „Bojuje se u Opytnogo, Toněnkogo, Avdějevky. Značné ztráty jsou na obou stranách. Bojuje se tvrdě, často s různou mírou úspěšnosti“.

26.01.15 Zpráva novinářů.

„Zajímavá je situace v“ Debalcevské kotli. „Armáda okupantů se vzdá bez boje, a pak pomáhá při odstraňování bývalých spojenců. Důvodem je násilný způsob doplňování ukrajinské armády. Jeden z živých příkladů se stal v Krasnom Pachare. Vojáci ukrajinské armády se z vlastní vůle vzdali do zajetí a otočili se a začali bojovat proti trestním praporům., Na pomoc „bývalým okupantům“ dorazily síly domobrany z blízkého Trojického a společně se jim podařilo očistit okupované území od okupantů. Po boji se „bývalí okupanti“ připojili k domobraně při tažení do obce Mironovskij. Další podivný incident se stal v Lozovom. Proti domobraně bylo vysláno několika jednotek, které měly podpořit bojovníky z řad okupantů. Pravda, z nejasných důvodů, střelba do zad začala právě na ně. Pachatelé dosud nebyli identifikováni. Mezi lidmi jsou dvě stejně pravděpodobné verze všech těchto událostí: buď jsou v řadách ukrajinské armády další vzpoury, nebo je to mazaný plán domobrany a jejích diverzních skupin“.

26.01.15. 16:15. Zpráva milice.

„Gorlovka je vystavena masivnímu ostřelování. Granáty dopadají do Nikitovky, každý by měl být v úkrytu. Ve čtvrti Golmy je velmi hlučno. Hlášeny jsou četné požáry v Kondratevce. Na severozápadě probíhá pěchotní boj. Po celém městě jsou slyšet výstřely a výbuchy. S ohledem na získané informace o pohybu nepřátelských tanků doporučuji zůstat poblíž úkrytů ve všech oblastech bez výjimky oblastech. V blízkosti fronty se již ukryjte do krytů. Sídliště Gorňjak (filtrační stanice) ve městě Jenakijevo bylo zasaženo palbou ukrajinských sil z pozic v Uglegorsku. Od Písků, Avdějevky a Opytnoje ukrajinská armáda střílí na město Doněck, ve směru první oblast, sídliště Gorňjak, haldu šachty Panfilovskaja. Z pozic za Písky nacisté ostřelovali oblast haldy dolu Okťjabrskij a „Metro“.

26.01.15 16:45. Zpráva domobrany z Gorlovky.

„Do Artemovska dorazily ukrajinské posily. Zpět masivně odvážejí mrtvoly. Ale místní obyvatelé všechno prohlédli. Zdá se mi, že Gorlovka je kopí zakopané do země, na které házejí všechny, kteří by se mohli protivit režimu USA na Ukrajině.“

Zpráva novinářů.

„Premiér DNR Alexandr Zacharčenko řekl, že Gorlovka je stále pod palbou ukrajinských sil. Do chemické továrny „Styren“ dopadlo 10 granátů. Není to první případ, kdy granáty dopadly na území závodu.“

26.01.15 Prohlášení Denise Mirošničenka.

 „Oficiální upozornění orgánů LLR na připravovanou provokaci v Stanici Luganskoj, která má zdiskreditovat domobranu LLR. Videa jsou výhradně pro distribuci. Čím více publicity, tím bude obtížnější provést provokace a v případě provedení -,, odůvodnit“.

ГТРК ЛНР. Денис Мирошниченко о готовящейся провокации ВСУ. 26 января 2015

26.01.15 17:50. Zpráva domobrany.

„Pod palbou jsou rajony Kujbyševskij, Kyjevskij a Petrovskij v Doněcku, informace o ztrátách se zjišťují. Asi 500 horníků bylo zablokováno v podzemí uhelného dolu Zasjadko v Doněcku, který je bez elektřiny v důsledku dopadu ukrajinské střely do rozvodny. Obytné prostory Gorlovky jsou znovu pod palbou, opět je masivně ostřelován CGR. Tentokrát nacisté stříleli na civilisty z raketometů „Smerč“, mnoho domů bylo zničeno. Domobrana vyhnala ukrajinské okupanty z pozic v obci Michajlovka. Dříve zde bylo nacistické dělostřelectvo, které ostřelovalo obytné oblasti měst DNR. Nyní po celé frontě probíhají tvrdé boje, domobrana Novorossii vytlačuje neonacisty z obydlených oblastí, aby nemohli střílet na civilisty“.

http://korrespondent.net/world/worldabus/3471197-putyn-poobeschal-ukrayntsam-pomoch-yzbezhat-mobylyzatsyy

Putin slíbil pomoci Ukrajincům, kteří se chtějí  vyhnout se mobilizaci
Z Korrespondent.net dnes 16:49

http://korrespondent.net/world/worldabus/3471135-rossyia-poka-ne-trebuet-ot-ukrayny-vyplaty-dolha-v-3-mlrd

Rusko dosud nevyžaduje zaplacení dluhu Ukrajiny 3 miliardy dolarů
Z Korrespondent.net dnes 15:01

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3471149-kabmyn-vvel-rezhym-chrezvychainoi-sytuatsyy-v-donetskoi-y-luhanskoi-oblastiakh

Kabinet zavedl výjimečný stav v doněckém a luganském regionu
Z Korrespondent.net dnes 14:50

Kabinet se rozhodl zavést výjimečný stav v doněckém a luganském regionu, říká premiér Arsenij Jacenjuk.“V souladu s kodexem občanských práv Ukrajiny se Kabinet rozhodl uznat mimořádnou situaci na státní úrovni. Ukrajinská vláda rozhodla o zavedení nouzového režimu v doněckém a luganském regionu“ – řekl Jacenjuk na výjezdním zasedání kabinetu.
Kromě toho se vláda rozhodla zřídit regionální komise pro mimořádnou situaci.

26.01.15. Video domobrany.

„Domobrana a ukrajinští „rabovlasniki“ (otrokáři – poz.překl.)

Украинские рабовладельцы [18+]

26.01.15 Zpráva domobrany.

„Situace je velmi příznivé pro domobranu v Popasnoj – ukrajinská armáda pomalu ustupuje – jsme v blízkosti centra města, stále se bojuje, nepřítele se opevnil v soukromých domech a ve výškových budovách. Debalcevský kotel – situace je vytváří pro domobrany pozitivně, Krasnyj Pachar jsme obsadili dnes v poledne. Nyní se bojuje v Mironovce a Mironovskoj. Gorlovská domobrana vyčistila Lozovoje, boj pokračuje v Novoluganském – zde se nepřítel nechce vzdát tak rychle, ale jeho síla, i přes posily, taje. Zejména na těchto úsecích fronty se vedou nejintenzivnější boje. A zde se řeší strategický úkol – zničení ohromné části vojsk ukrajinské armády a možná i budoucí rychlý útok, na který všichni čekají! „

26.01.15 19:05 Zpráva domobrany.

„Pozor! V Mariupolu byly získány informace od vojáků ukrajinské armády: Dostali příkaz, aby opustili rajon Vostočnyj (kontrolní body). V Mariupolu je možná nová provokace v nejbližších hodinách. Prosím šiřte informaci, aby obyvatelé byli upozorněni!
Také v Stanici Luganskoj v LLR kolem 30-40 ukrajinských vojáků s mnoha kameramany a filmovými štáby několikrát vystřelili na most a zapálili jednu z budov. Nyní se převlékají do uniforem s nášivkami domobrany LLR, s georgijevskými stuhami a jinými našimi znaky. Přpravuje se další rozsáhlá provokace. První falešné informace do ukrajinských médií už poslali.“

Díky Erneste za dnešní příspěvek!

Mapy:

Ukrajinská:

Террористы бьют по всем направлениям, Россия активизирует авиацию вблизи границ: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

01 25

Česká legenda k mapě od TK:

25. leden 2015

1. Vzájemná dělostřelecká palba obou stran u obcí Stanice Luhanska, Stary Aidar a města Luhansk
2. Jednotky VSU ustoupily z výšiny 178.5 u obce Krymskoe.
3. Výzvědné boje u obcí Pervomajsk, Zolotoe a Groskoe.
4. Jednotky VSN pokračují v ofensivních operacích u obcí Pervomajsk a Popasnaya. V obci Popasnaya dochází k pouličním bojům.
5. Jednotky VSN pokračují v ofenzivě směrem k obcím Troitskoe, Krasny Pahar, Mironovsky a Světlodarsk. V obci Krasny Pahar došlo k pouličním bojům
se záložnímy jednotkami VSU.
6. Podle nepotvrzených informací získaly jednotky VSN pod kontrolu obec Sanzharovka.
7. Jednotky VSU zahájily protiútok ve směru na obec Novoorlovka.
8. Dělostřelecké ostřelování obce Jenakievo.
9. Pouliční boje v obci Lozovoe.
10. Raketometný (systémy Uragan) a dělostřelecký útok na obec Gorlovka. Jednotky VSN útočily ve směru na obec Džerzinsk. Pouliční boje probíhaly v obcích
Artemovo a Shumy
11. Jednotky VSU přešly do protiútoku ve směru na železniční stanici Magdalinovka a obec Mayorsk.
12. Dělostřelecké ostřelování Doněcku (čtvrti Kubiševská, Petrovksá, Kirovská a Oktyabrská). Tři civilisté byli zabiti.
13. Při dělostřeleckém ostřelování obce Makeevka byl zabit jeden civilista a jeden zraněn.
14. U obce Birjuzovaya byla zlikvidivána výzvědná skupina VSU.
15. Pokračují boje u obcí Verhneoretskoe, Avdeevka, Písky, Vodyanoe, Marinka a u doněckého letiště.
16. Přesun záložních sil VSU směrem k obci Avdeevka.
17. Výzvědné skupiny VSN operovaly u obcí Vodyanoe a Tonenkoe
18. Jednotky VSU zaútočily za podpory tanků na pozice VSN u obce Elenovka
19. Raketometný a dělostřelecký útok na obec Dokuchaevsk
20. Dělostřelecké ostřelování obce Styla
21. Dělostřelecké ostřelování obce Telmanovo
22. Jednotky VSU zasáhly vlastní kolonu 18. a 28. samostatné brigády u obce Vonogradnoe (východně od Mariupolu).

Interaktivní komentovaná:

https://www.youtube.com/watch?v=xL3g6EoSuGI&x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534

Z informací komentátora:

Doněck. Po celé délce fronty v Doněcku a okolí zní nepřetržitá kanonáda. Od Marijenky do Avdějevky.Jde  o palbu opolčenců ma dělostřelecké baterie Ukrů v pozicích kolem doněcké fronty. A  na kolony  kyjevských posil, jdoucích na frontu. Nepřítel odpovídá palbou na čtvrti Doněcka. Na  doněcké frontě zesílili činnost diverzní skupiny  Kyjeva a to na několika místech zároveň. Pokud jde o případné zisky, tak Krasnogorovka je v držení VSU, v Marience i nadále probíhají  pouliční boje. S proměnným výsledkem. Kyjevští zkusili protiútok s cílem získat zpět Písky. Jejich kolony utrpěly značné ztráty  dělostřelbou ještě než stihly k Pískům se vůbec přiblížit. Naopak konečně vyčištěno od Ukrů by mělo být Voděnoje. V Avdějevce  domobrana bojuje v její jižní části, ale je to složitá úloha , vzhledem k živé síle a technice, kterou zde Kyjev má k disposici.

Gorlovka

Na západním směru od Gorlovky pokračuje  tlak opolčení směrem na Dzeržinsk. Ukrajinci s e snaží o protiútok, ale bez úspěchu.  Na  východ od Gorlovky opolčenci získalo téměř všechny obce, které nejsou velké, ale nepodařilo se jim z chodu dobýt cíl této operace- Novoluganskoje.  Nyní se přirpavují k útoku, který by toto město měl vyčistit. Lozovoje, podle nepotvrzených informací je  už plně kontrolováno  povstalci.

Debalcevo:

Zde začíná mít nepřítel problémy  s morálkou svých vojáků. Někteří se začali vzdávat. Opolčenci momentálně útočí z jižního na kapsy. A zdá se , že několik nejbližších obcí  u jižní frontové linie  by mělo být co nejdříve kontrolováno domobranou.

Dobře pokračuje útok u luganské části hrdla kapsy. Kde je dočišťován Krasnyj Pachar  a Sandžarovka. Po případném dobytí Novoluganského na straně jedné a  Mironovky na straně  druhé, by  až na  dvě zbylé vesnice  byla kapsa úplně uzavřena.

V Popasné se zatím Ukři ještě udrželi, ale jen za cenu ohromných ztrát. Ale podle  přímých účastníků operace  v Popsané  by zítra měla být i ona  dobyta.

Na Bachmutské silnici se fronta vyrovnala  částečně  stabilizovala. Podobně, beze  změny a stabilizována je situace u Štěstí a  Stancije Luganskoj…

Jižní fronta – Dokučajevska – Jelenovka.

Včera  zaútočila obrněná kolona Ukrů na Jelenovku. Po dělostřelecké přípravě prorazily přes opolčenský blok post na kraj obce. Následně byly, s velkými ztrátami odraženy a  musely se stáhnout do svých nástupních prostorů.

Ohledně Mariupolu – po tragických událostech,  se výrazně  snížil a intenzita bojů. Opolčení jen dočistilo obec Vinogradnoje.

Vlkova  část:

Informační prostor je beznadějně přeplněn řeckými volbami, Syrizu a důsledky, které její vítězství bude mít. Žádný div.Jak už jste  asi zjistili, také Kosa reaguje  vlastní analýzou. Na kterou jsem docela pyšný 🙂

Ale pojďme na Ukrajinu a témata s ní související. Začnu v českém mainstramu. Na iDnes. V Praze, ve velkém stylu začínaly  vzpomínková soare k 70. výročí osvobození  Osvětimi.  Červenokartníci a ti, co sedlají koně proti Putinovi museli dostat  těžkou facku, pokud  sledovali tiskovku prezidenta Evropského židovského kongresu – Moše Kantora.  Který mimo jiné na  adresu Putina prohlásil, cituji:

„Putin je největší ochránce Židů v Rusku“

Na což zřejmě  reagoval jeden z klasického houfce  českých nájemných brků příkladní ideologie a položil mu otázku, jak vnímá politiku Putinova režimu vůči Krymu, který Rusko anektovalo. Moše  kantor mu suše sdělil, že kvůli tomu akce v Praze ani tisková konference není….

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/dzihadismus-je-jako-nacismus-varoval-zidovsky-predak-chvalil-putina-1jk-/domaci.aspx?c=A150126_130811_domaci_kop#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

Pro onoho kovaného  to musela být ťafka. Jestlipak mu došlo, že nikdo nemá s nacismem horší zkušenosti, než právě  evropští židé?  A že když jejich evropský náčelník ocení za ochranu, které se jejich diaspoře  v Rusku dostává, tak že  to má asi nějaký význam…  Mimochdem, rád bych, aby nezapadlo, že  tentáž Moše Kantor na stejném místě  ve stejné chvíli prohlásil i toto:„Jsme v situaci, kdy je židovská komunita v Evropě blízko novému exodu z Evropy. Židé se hodně bojí,“

To pro ty, co musí neustále někoho mistrovat kvůli lidským právům. Jakkoli okamžitě dodávám, že  bych osobně žit v Rusku nechtěl. Ale  nevystavují takhle náhodou  evropští židé  nám a hlavně  našim současným vůdcům jasné vysvědčení, které si rozhodně za rámeček dát nemůžeme? Zejména  ve srovnání s  tím názorem na Putina.

Dokonalý útok ve smyslu obrátit  můj žaludek se včera povedl lidoveckému poslanci Ivanu Gabalovi.  Alespoň tedy, když jsem četl  informaci o jeho prohlášení na  ruskou adresu. Tak tenhle  vejlupek křesťanských hodnot nejen že  navrhuje, aby Česká republika demonstrativně omezila  diplomatické styky, například  tím, že  přikáže  ruské ambasádě  snížit stav svého personálu na polovinu a to i kdyby to mělo vést k odvolání našeho velvyslance/sic!/ z Ruska, ale  naprosto odporné a pro mne nepřijatelné, je jeho odůvodnění této bezpříkladné  idiocie. Budu citovat:

„Nemůžu se nečinně dívat na zabíjení civilistů v syrském stylu na Ukrajině,“

zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Gabal-zverejnil-tvrdy-recept-jak-zvysit-tlak-na-Rusko-358999

Je zajímavé, že mu doposud, skoro už rok trvající  systematické vyvražďování civilistů na Donbasu ani trochu nevadilo.  To bylo zřejmě ok.  Kdybych mohl, rád  bych se, bohužel poslance  Gabala zeptal: Ti z Doněcka ? Gorlovky, Luhanska, Pervomajsku, Nikišina, Dokučajevska astovek dalších míst, systematicky  a neustále  zpracovávaní Grady, Smerščemi, Uragany, Piony  a dalšími podobnými systémy  jsou zřejmě pro  postradatelné oběti , respektive  postradatelní podlidé, jak říká váš demokratický  kolega Jaceňuk?

No pana Gabala  a to jak reagoval na dotazy a  argumenty jednoho z kosířů už  jsme na Kose předvedli. takže  vím, že  zkoušet k němu ten můj dotaz dostat, nemá žádný smysl….

Mimochodem, proč  Gabal hovoří o syrském stylu? To by mne zajímalo! Pokud vím, jeho manželka byla nebo možná ještě je velvyslankyní EU v Iráku. Takže informace o zabíjení těch postradatelných ve velkém,  v iráckém stylu, má jistě  z první ruky. Na rozdíl od té Sýrie….

Pojďme k věcem , které smysl mají. Totiž informacím, byť velmi kusým o včerejším telefonátu Merkelové Putinovi. Nejúplnější informace jsem, světe div se, našel v bulvárním Bildu.

viz http://www.bild.de/politik/ausland/ukraine/krise-gefechte-um-mariupol-merkel-telefoniert-mit-putin-39497528.bild.html

Merkelová prý důrazně  Putnovi sdělila, že  musí na  povstalce zatlačit, aby  začali respektovat Minské dohody.  A prvním předpokladem je prý zastavení útoků a stažení těžkých zbraní.  To už  BND  funguje natolik mizerně, že  nestihla sdělit  vlastní kancléřce, kdo zmařil poslední setkání v Minsku, kdo nikdy, dohody nedohody nestáhl z linie fronty svoje těžké zbraně, kde je naopak podle těch dohod odvezl a kdo nastartoval svým pokusem o ofenzivu  nové kolo bojů? Nebo sna d ty  informace byly  v natolik komplikované formě, že  je  bývalý vědkyně nebyla schopna pochopit?…

Nicméně od  Merkelová, následně a zatím, nevypadlo nic o dalších sankcích. To, k mému překvapení obstaral tentokráte  její ministr zahraničí Steinmeieir, kterého jsme měl za celkem rozumného člověka.  Ten pohrozil, že pokud začne ofenziva na Mariupol, tak to bude kvalitativně nová situace a pak… No pak budou potřebovat ty Řeky. O kterých je  řeč v jiném článku. A bude platit -Prachy nebo sankce….

Ale netelefonoval i jen Němci. Prý se činili i Francouzi. Konkrétně Hollande. Ten prý volal Porošenkovi. Pročpak asi. Že  by pochopil stejné materiály tajných služeb úplně jinak než Merkelová? Rád bych tomu věřil.

Ještě  k novým možným sankcím vůči Rusku. jejich velmi tvrdou zastánkyní, jak se  zdá alespoň podle informací Die Zeit, je i šéfka  frakce zelených v  EU – Rebecca Harms. T amá za  to, že je třeba odpojit  ruský bankovní sektor od SWIFTu a  také zavést  blokádu společnosti Rossatom.Což by mu znemožňovalo vybudovat  atomové elektrárny  ve Finskua  Maďarsku…. A dodává – nejdůležitější je jednota a jednohlasný souhlas šéfů vlád  členských zemí EU.  žije tahle osoba  vůbec  v reálném světě?  Maďarsko má jen tak souhlasit s tím, že po zrušení Jižního proudu přijde o další plánovanou velkou energetickou kapacitu? Kvůli  přání té válečnické dámy? Už to vidím!  A pochopila  vůbec výsledek voleb v Řecku?

Zdroj: http://www.zeit.de/politik/ausland/2015-01/russland-sanktionen-ukraine-roettgen-jung

Fakt jsou v tom Štrasburku samí  takoví? Nebo je tam také někdo s normálním rozumem?

Ale ještě jednou je nutno zabrousit do českých vod. Dlouho, příliš dlouho jsme zanedbával  svou starou lásku z Lidovek – Zlámalovou.  Ta si, věrna sama sobě, také tvrdě přihodila. Viz  http://echo24.cz/a/wtzZ3/rusko-se-hrouti-a-vyhrozuje-rusove-budou-za-putina-hladovet

Kde rozebírá výroky  ruského vicepremiera Šuvalova  v Davosu. Jak je zaznamenal britský Telegraph.

Cokoli Šuvalov  řekl, je  buď těžce ironizováno, pokud zaujal pevný postoj nebo naopak výrazně přidáno do tragického tónu, pokud mluví zcela realisticky  o dopadech sankcí. A možných dalších opatřeních.  Bagatelizuje tenhle Šuvalovův  výrok, který je  samým jádrem ukrajinské krize:

„Tím to začalo, ale mohlo to začít čímkoliv jiným. Západ nám chce ukázat naše místo a odmítá s námi jednat jako rovný s rovným. Říkají nám, ať tiše sedíme v koutě. Pokud se to nezmění, budeme tady mít krvácející zranění na desetiletí. Lidé z toho neviní Putina, protože vědí, že tohle je útok na Rusko.“

Následně se dozvíme, že 

pak pokračoval v pragmatickém popisu, jak se Moskva pokusí vyvléknout ze západní ekonomické smyčky přes Čínu, kde hledá urgentní pomoc. aby se dostala k možnosti blokace ruského přístupu do SWIFTu….

Přiznal, že Rusové už se obrátili na Číňany s žádostí o otevření úvěrových linek a vytvoření alternativního systému mezinárodních plateb, který by jim nahradil současný SWIFT. Obávají se totiž, že při stupňování sankcí se Spojené státy a Evropská unie rozhodnou Moskvu od tohoto životně důležitého mezinárodního systému odříznout. To fakticky znamená totální kolaps ruské ekonomiky, která je na západních platbách závislá.

Je  schopná Zlámalová pochopit několik jednoduchých informací?

-že  na platbách SWIFTu jsou závislé i západní firmy, obchodující s Ruskem nebo ti, kteří očekávají splátky ruských dluhů?

-že  Čína, ve vlastním zájmu, ohledně SWIFTu vyjde Rusku vstříc. Protože  má naprosto jasno v tom, že dříve nebo později bude  stejnému omezení podrobena i ona?

-kdyby  ano, pak by měla jasno v tom, že  odpojení od SWIFTu nebo mezinárodního systému platebních karet je  je zbraň na jeden výstřel? Podruhé už tuhle  pistolku použít nejde, protože  zkrátka  bude vybudován  systém alternativní a  to všemi, kteří se mohou cítit někdy ohroženi stejně  jako dnes Rusko?  

-kdyby ano, tak by pochopila i to, že západ dnes,s nepochopitelnou idiocií vyplýtvá tuto zbraň na naprosto chybný cíl. Jeho fatálním soupeřem není Rus, ale  Číňan! Jak se  v budoucnu nepochybně ukáže.

-kdyby někdy pochopila i tohle, tak by jí došlo, že alternativní platební systém ke SWIFTu s účastí Číny  nepůjde ani ignorovat, natož bojkotovat! Na to je Čína  příliš  velká a důležitá ekonomika! A  už její účastí je zaručena funkčnost a  akceptace  konkurenčního systému. Který navíc bude mít  ambice být nejen bezpečnostní pojistkou  proti sankčním atakům, ale jakmile jednou   vznikne, tak se bude  snažit  sebrat SWIFTu co nejvíce plateb a účastníků?

-kdyby, náhodou pochopila i tohle, tak by jí mohlo třeba dojít i to, že  Západ  se tím do budoucna  připravuje  o obrovskou výhodu – mít absolutní informační kontrolu odkud  a kam směřují mezinárodní platby. Které dnes taková NSA  nebo někdo jiný podobný, přes  SWIFT, rozhodně má.

Ale to bych zřejmě od  Zlámalové čekal příliš.  Když jí, zřejmě docela srandovní přijde výrok šéfa  VTB banky Andreje Kostina

„Pokud se to stane, strašně to zhorší vztahy mezi Západem a Východem. Velvyslanci v Moskvě a Washingtonu by druhý den jeli domů. Ocitli bychom se na pokraji války. Byla by to velmi nebezpečná situace, která jde daleko za hranu bank a finančního trhu.“

Nějak mi uniká,co je na těch pár jasných větách nepochopitelného…I pro Lenku Zlámalovou!

Mám fakt zase dost. Končím. Takže  přidám už jen, že Rusko se dočkalo snížení úvěrového ratingu od  třetí z ratingových agentur  Standard & Poor‘ ze  stupně  BBB- na BB+. Což už je spekulativní pásmo. Důvod? Sankce a  padající ceny ropy.

Zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/26/standard-poors-senkt-rating-fuer-russland-auf-ramsch/

Část MP:

Svodka od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Teroristé bijí všemi směry, Rusko aktivuje letectvo poblíž hranic: mapa ATO
26 leden 2015, 13:08
http://obozrevatel.com/crime/98175-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

Teroristé bijí všemi směry, Rusko aktivuje letectvo poblíž hranic: mapa ATO
26 leden 2015, 13:08

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny, vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni dne 26. ledna.

Podle úřadů, je situace v Doněcké a Luhanské oblasti stále obtížná. Gangy „DNR“a „LNR“ a ozbrojené síly RF vedou aktivní boje, snaží se rozšířit zónu konfliktu a zvětšit oblast jimi kontrolovaného území.

Ve všech oblastech zóny ATO teroristé opakovaně ostřelovali pozice ukrajinské armády z dělostřelectva, minometů, granátometů, tanků a raketometů „Grad“.

Zejména, divoké bitvy probíhají blízko obcí Sanžarovka, Artemovského okresu,Doněcké oblasti. Ozbrojenci napadli opěrný bod VSU, 6 X ho ostřelovali z BM-21″Grad“.

Vzhledem k mnoha útoků, byl zatím pozastaven průchod kontrolním stanovištěm „Gnutova“ na trase „Novoazovsk – Krasnoarmejsk – Talakovka – Mariupol“. Také zůstává uzavřen kontrolní bod „Stanično- Luhanské“, vedle kterého je poškozen silniční most.

V průběhu uplynulého dne bylo 7 ukrajinských vojáků zabito, 25 jich bylo zraněno.

Podle operativních informací, vůdcové nelegálních ozbrojených skupin, tisknou do osobních dokumentů občanů (cestovní pas, záznamy zaměstnanosti, zdravotní osvědčení, potvrzení od orgánů a veřejných služeb, atd.) razitka takzvaných „DNR“ a „LNR“. Připomínáme, že jakékoli nezákonné označení v dokumentech, je číní neplatné.

Podle zpravodajských informací, zesílily akce ruského vojenského letadla v blízkosti hranic s Ukrajinou. Takže, na vojenském letišti v Rostově na Donu byli zaznamenány četná přistání dopravních letadel IL-76 s neznámým nákladem. RF zvyšuje bojový potenciál svých vzdušných sil na uzemích okupovaného Krymu,nezákonně používají siť letišť Ukrajinské armády. Realizují se opatření na rozšíření systémových základen uderně-útočného letectva. Důkazem toho je posílení tamní posádky ruskými vysadkově-útočnými vrtulníky Mi-24 a vojensko-dopravními letouny Il-76.

Dříve, začátkem ledna na vojenském letišti nedaleko Džankoje bylo rozmístěno až 50 ruských útočných vrtulníků. Součástí námořního letectva ruské černomořskéflotily je samostatný pluk bezpilotních prostředků. V těchto dnech námořníletectvo ČF RF provádí školení a bojové mise s vypuštěním raket na Polygonu“Opuk“ (Kerčský poloostrov, Autonomní republika Krym). S cílem zajistit všechnyčinnosti týkající se námořních přistávacích ploch, které jsou v současné doběprovozovány ruskou černomořskou flotilou.

* Ukrové již po dva dny vedou (dez)informační kampaň o ruské vině za sobotní ostřelování Mariupolu. Vyjadřují se experti, zveřejňují různé malůvky na fotky z okolí incidentu, jakoby přesvědčivé důkazy viny „rusko-teroristických vojsk“ ze smrti civilistů, ve snaze přinutit EU a svět k odsouzení opolčenců a hlavně Ruska. Nemá cenu to sem dávat, dál se tím zabývat a rovněž dálku dělat nějaké závěry.Viděl jsem různá videa místních (a ti jistě vědi lépe než my o čem mluví), jak to bylo a odkud to lítalo.
Ale chunta má zřejmě jasný plán, viz. následující článek, a Mariupol zde nejspíš
sehrál svou roli.

Generální štáb USA naléhavě připravuje vyslat delegaci na pomoc Porošenkovi.
http://www.politnavigator.net/genshtab-ssha-ehkstrenno-napravlyaet-delegaciyu-generalov-na-pomoshh-poroshenko.html

Kyjev 26. ledna (PolitNavigator Maxim Karpenko) –

Ukrajina počítá s vojensko-technickoupomocí NATO, k zastavení postupu opolčenců na Donbasu.
Toto vysílání „Ukr Life» řekl ukrajinský politolog Alexander Paly.

Podle něj už v blízké budoucnosti na Ukrajinu dorazí delegace z generálního štábu
Spojených států diskutovat o problému.

„Vidíme že se k nám chystá delegace z generálního štábu USA. Nejede k nám jenom tak, na exkurzi.Nyní už máme mnohem serioznější, smlouvy s jednotlivými zeměmi EU o vojensko-technické spolupráci.To znamená, že Rusko může pochopit, že to pro ně bude příliš drahé , „- řekl Paly.

Ozbrojenci ostřelovali Stanici Stanici z Luhanskou z „Gradů“: jsou oběti.
26.ledna 2015 v 15:30
http://obozrevatel.com/politics/74395-boeviki-obstrelyali-stanitsu-luganskuyu-iz-gradov-est-zhertvyi.htm

Ozbrojenci ostřelovali Stanici Luhanskou a okolní vesnice z „Gradů“,zahynuli dva lidé. Ve staré Kondrašovce několik granátů zasáhlo školu.To je hlášeno z tiskové služby Luhanské regionální státní správy Gennadije Moskala.“.. Nejvíce postiženy obceArtem a okolí okresního města Stará Kondrašovka.V Artemě jsou škody a zničený dům, informace o obětech se zjištují,“- píše se v prohlášení.

Tisková služba poznamenává že ve Starém Kondrašovce granáty poškodily školu:

„Ve Starém Kondrašovce několik granátů dopadlo na střední školu №1 (škola je už dlouhou dobu zavřená z důvodu neustálých útoků). Místní obyvatelé zde prakticky nejsou, téměř všichni odjeli do bezpečných oblasti. „

Podle tiskové služby guvernéra, střelba ve Stanici Luhanské, zabila dva lidi.

„Bohužel, neobešlo se to bez ztrát mezi civilním obyvatelstvem. V důsledku ostřelování v centrální části obce, zhynuli dva lidi, jejich osobní údaje jsounyní předmětem šetření,.“ – Píše se v prohlášení.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve Moskal řekl, že Štěstí a Stanice Luhanská dne v noci ze dne 23. ledna 24, prožily peklo. Takové těžké ostřelování města a obce Luhanské oblasti, podle něj ještě nezažily od počátku bojových dějství.

V Doněcku běží intenzivní ostřelování: „Začíná horor z předtýdne“ – svědci.
http://www.politnavigator.net/v-donecke-intensivnye-artobstrely-nachinaetsya-uzhas-nedelnojj-davnosti-ochevidcy.html

Doněck 26. ledna (PolitNavigator, Michael Chagalyan) – Doněck je silně ostřelován
z Písků a Avdějeky.

Podle místních obyvatel, intenzita útoků je srovnatelná s údery, které zažilo
 město před týdnem. Podle Dončanů, to byl nejbrutálnější úder od léta.Granáty padají v Kyjevském, Petrovském okrese, Avdějevce, v areálu letiště.Bylo zasaženo území vlakového nádraží a obytná oblast.V současné době je celý Kyjevský okres bez vody, protože došlo k poškození vodovodních uzlů.Také velká část oblasti je bez elektřiny. Dodávky vody v celém městě jsou přerušováný.

Jak uvádí „PolitNavigator“, dříve přišly informace, že probíhá dělostřelecká příprava VSU k útoku na letiště Doněck.

Zacharčenko oznámil hlavní cíl útoku ozbrojenců.
26 leden 2015, 14:23
http://obozrevatel.com/politics/41025-zaharchenko-nazval-glavnuyu-tsel-nastupleniya-boevikov.htm

„Hlava DNR“ Alexander Zacharčenko řekl, že ozbrojenci „DNR“ a „LNR“ bojují s ukrajinskými bezpečnostní sílami, ke sjednocení svých síl a zarovnání kontaktních linií stran.

To hlásí  RIA Novosti.

„Boj probíhá po celém uzemí“ DNR „, snažíme se spojit s“ LNR “ a tím vyrovnat přední linii a uvolnit alespoň brigádu“ – řekl Zacharčenko, odpovídaje na otázky
novinářů.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve Zacharčenko řekl, že se teroristé na Donbasu jižnebudou pokoušet o rozhovory s Kyjevem o příměří, a přejdou do útoku až khranicím Doněcké oblasti.Uvedl, že první bude „vzat Slavjansk a pak Mariupol.“

Kabinet se rozhodl zavést výjimečný stav v Donětské a Luhanské oblasti.
26 leden 2015, 14:50
http://obozrevatel.com/crime/51432-kabmin-reshil-vvesti-rezhim-chrezvyichajnoj-situatsii-v-donetskoj-i-luganskoj-oblastyah.htm

Kabinet se rozhodl zavést výjimečný stav v Doněcké a Luhanské oblasti.To oznámil premiér Ukrajiny Jacenjuk na výjezdním zasedání kabinetu v GSČS v pondělí v Kyjevě, píše Interfax-Ukrajina

„V souladu s kodexem civilní ochrany Ukrajiny, kabinetu ministrů přijal rozhodnutí o uznání mimořádné události na státní úrovni. Ukrajinská vláda serozhodla zavést výjimečný stav v Doněcké a Luhanské oblasti“ – řekl Jacenjuk

Podle něj, to se provádí s cílem plné koordinace všech orgánů, aby byla zajištěna bezpečnost občanů a civilní ochrany.

Jacenjuk také uvedl, že vláda stanovila mimořádnou státní komisi v čele s předsedou vlády a jeho dvěma náměstky – vicepremiérem Gennadijem Zubkovem a hlavou státní služby krizových situací Sergejem Bočkovskym.

„Zavedli jsme režim vysoké pohotovosti po celé zemi,“ – sdělil.

Jak uvádí „Pozorovatel“, mluvčí Nejvyšší rady Volodymyr Groisman řekl na mimořádném zasedání parlamentu 27. ledna, že nebude zavedeno stanné právo.

Je to divočina. Může být deset Volnovách: Přesunující se přes hranice zóny ATO se dostali do obrovských dopravních zácp.
26 leden 2015, 15:03
http://obozrevatel.com/crime/97631-eto-dich-bezhentsyi-iz-zonyi-ato-o-novoj-propusknoj-sisteme.htm

V současné době, na kontrolním stanovišti Georgievka (Maryinsky okres, Doněcké oblasti) kvůli novým nařízením vedení ATO, nastala velká zácpa. Nedaleko probíháostřelování. O tom „Pozorovateli“ řekl cestující v autobusu Šerif Tour“, který jede linkou z Kyjeva a měl dorazit do Doněcku podle plánu 26. ledna v 6.00.

Řada automobilů je tak velká, že to je nemožné je spočítat,.“ – Řekla po telefonu jiná
cestující.

V autobuse se obávají, že takové nahromadění aut zvyšuje riziko stejného
osudu jako u teroristy rozstříleného autobusu u Volnovachy.

Výstřely jdou několik set metrů od nás. To nemůže být jen druhá Volnovacha,
ale 10 Volnovach !

Obyvatelé okupovaných území, poslali několik videí kontrolní stanoviště Georgievka, natočených 23. ledna.

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&v=SQp_-DpocAc&x-yt-cl=84503534https://www.youtube.com/watch?v=MJ2iCnkgxnQ&x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.