Flash -Ukrajina zastavuje dodávky ruského plynu přes svoje území DOPLNĚNO!!!


Ta zpráv a vyšla  před  chvílí a  jde o klasický  blesk z čistého nebe – Ukrajina zastavuje   dodávky  ruského plynu přes  svoje území.

První  o tom informoval Bloomberg  a já přebírám jeho flash:

Ukraine Grid Says Russia Flows Via Key Entry Point to Stop

podle překladače

Ukrajina sděluje, že Rusko zabralo klíčový tranzitní  bod plynovodu, takže zastaví přepravu plynu přes  tento bod

  • Ruský tranzit přes Sokhranivku se zastaví ve středu v 7 hodin ráno Russian transit via Sokhranivka to stop 7 a.m. on Wednesday
  • Toky mohou být stále přesměrovány do jiné kompresorové stanice
  • Toky mohou být stále přesměrovány do jiné kompresorové stanice Flows can still be re-routed to another compressor station

Aktualizováno dne Updated on

Ukrajinská síť zemního plynu uvedla, že ruské toky do Evropy přes jeden ze dvou klíčových vstupních bodů se od středy zastaví, protože okupační síly naruší operace, což je krok, který má potenciál snížit dodávky.

Ukrajinský provozovatel přepravní soustavy plynu podle prohlášení na svých webových stránkách již nemůže přijímat tranzit ruského plynu přes Sokhranivku od 7:00 místního času. Stále je možné, že palivo bude přesměrováno přes jiný klíčový vstupní bod, což umožní plnění evropských smluv, i když není jasné, kdo je za toto rozhodnutí zodpovědný.

Ukrajina už měla varoval Rusko, že akce jeho vojáků a okupantů v Luhanské oblasti by mohly skončit narušením asi třetiny plynu, který východoevropský národ tranzituje do Evropy. Akce ruských sil zplodily bezpečnost ukrajinského dopravního systému, což vedlo síť k vyhlášení vyšší moci na tranzit přes Sokhranivku.

Zemní plyn prochází Ukrajinou

Výstřižek

Poznámka: Na mapě je zobrazena pouze části plynovodů, která vedou přes Ukrajinu

„Společnost opakovaně informovala Gazprom o hrozbách tranzitu kvůli akcím Ruskem kontrolovaných okupačních sil a požadovala ukončení zasahování do provozu zařízení, ale tyto výzvy byly ignorovány,“ uvedla síť. Ruský Gazprom PJSC to okamžitě nekomentoval.

Evropské ceny plynu vzrostly až o 8,1 %, čímž zvrátily dřívější ztráty. Ceny poté poklesly a do 17:16 v Amsterdamu se obchodovaly o 4,1 % výše na 97,63 eur za megawatthodinu.

Sokhranivka a Sudzha jsou dva klíčové vstupní body na hranici mezi Ruskem a Ukrajinou, které přijímají toky z Gazprom PJSC pro tranzit do Evropy. Od úterý procházelo 27 % toků Sokhranivkou, zbytek procházel Sudzhou.

Ceny rostou poté, co Ukrajina varovala před ruskými toky

Evropští obchodníci s plynem zůstávají na hraně nejistoty, i když ceny v poslední době poklesly díky stálému proudu nákladu zkapalněného zemního plynu přijíždějícího do regionu a teplému počasí. Rusko loni zásobovalo asi 40 % poptávky plynu Evropské unie a asi třetina z toho byla přepravována přes Ukrajinu, což z něj činí základní pilíř energetické bezpečnosti kontinentu.

Ne, ještě se tedy nejedná o úplně přerušení  toků plynů pře Zelenskyland. Ale  už je k tomu nakročeno! Hodně nakročeno!  Zelenský , dle mého názoru testuje, reakci Evropy. Zatím lze  využít  jiné předávací stanice, která funguje na území pod kontrolou Kyjeva, ale kdo ví, jak dlouho.

A Ukrajina  to staví do pozice  – za přerušení může  Rusko!  Jasné jako facka. Spíše tedy  facka než  jasné.

Rusko spolehlivě a podle kontraktů dodává plyn svým nepřátelům na  život a  na smrt. Tak se  dnes  vyprofilovaly  VŠECHNY  členské země  EU a  a NATO. Přesto ruský plyn teče bez přestávek. Ale  Zelenského poskoci tvrdí, že  si Rusko samo sobě omezí  ty  dodávky. Jenom proto, že jedna  z předávacích stanic je pod kontrolou opolčenců!

Já chápu, že se to Zelenskému nelíbí! Jestliže  Rusko kontroluje předávací bod, NELZE  UKRÁST  část přepravovaného plynu a  schovávat to za technologickou potřebu přepravy.

A  vedle  toho – jestliže je  část potrubní trasy  pod opolčenskou kontrolou, tak Rusko zřejmě  za tuto distanci NEPLATÍ Ukrajině tranzitní poplatky.

Ale především – Zelenský se  s hysterií sobě  vlastní dožaduje okamžitého zastavení odběrů ruské ropy  a plynu zeměmi EU. Aby  se tzv. nefinancovala Putinova  válka. A ono, z více než dobrých důvodů, pořád nic!

Takže jak dlouho potrvá, než  Zelenský  a  nikoliv Putin rozhodne o zatažení ropných a  plynových kohoutů  u  pipelines, jež vedou přes  Ukrajinu??? Podle  mne  je to nevyhnutelné. Zejména jestliže Ukrajina začne  jasně prohrávat. Pak  tohle bude  akt pomsty.  A potrubí  nejspíš  nějakou  sabotážní  akcí  vybuchnou. Přirozeně, že  ruskou sabotážní akcí.

Takže klidně spekulujme, že  nám plyn zarazí Putin. Zelenský ovšem  už  ho uzavřel z jedné poloviny!

DODATEK:

Na  ruských  zdrojích jsem k celé věci našel následující  vyjádření Gazpromu:

Výstřižek

Nejsem nijak překvapen. Ona nejspíš každá ta ze  dvou větví plynovodu, co vstupují  na Ukrajinu, aby  se sloučily  do následné jedné nejspíše bude napájena každá z jiného plynového zdroje. Zelenský skutečně testuje Západ a  postižené odběratelské země na jejich reakci. jestli se ozvou nebo ne.

Jenže  v současném evropském ukrajinském rauši nikdo ani necekne. Aby ho náboženská policie  jediné přípustné pravdy rovnu  veřejně  nezlyčovala.  Fiala  ten  se ozve – Zelenského pochválí a  vysloví mu podporu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.