Ukrajinská svodka ze dne 08.02.2015


OBKLIČENI DEBALCEVSKEHO KOTLE

DOKONČENO!!!!!!!!

Podle informací opolčenců a už i ukrů bylo dovršeno kompletní obklíčení Debalcevského kotle dobytím Logvinova!!!

ruská zdroj

http://rusvesna.su/news/1423477870

ukrajinský zdroj:

http://rusvesna.su/news/1423477870

pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Dneska už jsme zase v tradiční plné sestavě!

Ernestova část:

Všechny soubory bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

07.02.15. 20:55. Zpráva novinářů.

Domobrana DNR nepřítele vyhnala z Černuchina a Nižnelozovského. Obec Černuchino u Debalcevaešla pod plnou kontrolou domobrany DNR. To řekl dnes na briefingu zástupce velitele armádního sboru ministerstva obrany DNR Eduard Basurin. V obci Černuchino posledních pár dnů probíhaly těžké boje, které skončily úplným vítězstvím domobrany. Navíc se Ukrajince podařilo vyhnat z lokality Nižnelozovskoje. V boji ukrajinská armáda ztratila 1 BMP, 7 děl a minometů„.

Eduard Basurin:

„Od ukončení příměří večer 6. února ukrajinské jednotky „se pokoušejí o rozsáhlý útok na linii kontaktu“ s DNR. Základním cílem prudkému posílení vojenských akcí ze strany ukrajinských vojáků, je touha Kyjeva na pozadí probíhajících jednání o mírovém urovnání situace v Donbasu, maximálně zatlačit jednotky DNR hluboko do Doněcké republiky, aby si zajistili operativní převahu v budoucnosti„.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3476617-rossyiskye-voennye-obstrelyvauit-obe-storony-konflykta-sbu

Ruská armáda ostřeluje obě strany – SBU
Z Korrespondent.net dnes 20:41


Úřad tvrdí, že ruská armáda provokuje v Donbasu, ostřeluje i separatisty, i bezpečnostní síly.Ruská armáda vyvolává konflikt v Donbasu ostřelováním obou stran, tvrdí bezpečnostní služba Ukrajiny.
„Kontrarozvědk
a SBU získalat objektivní důkazy o provokaci vojenských střetů mezi silami tzv“ DNR „ a ozbrojenců ATO současným ostřelováním pozic jedněch i druhých,“ oznámila SBU.
Ukrajinská bezpečnostní služba
odposlechla rozhovor mezi dvěma ruskými vojáky.
„Tři výstřely dopředu, tři zpátky k Georgiev
ce. Hlaveň obrátit a dvakrát zpět“ – říká muž na záznamu.“To jsou naši,“ – říká druhý muž.

07.02.15. Zpráva Eduarda Basurina.

„Ukrajinská armáda za 22 d ztratila 2011 lidí. Výsledkem aktivních bojů za uplynulý den jsou následující celkové ztráty mocenských struktur Ukrajiny:. 1 BMP, 7 dělostřeleckých zbraní a minometů, 2 auta a 80 mužů zabito a zraněno. Celkem, za posledních 22 dní aktivní bojové fáze, nepřítel ztratil tři letadla, jeden vrtulník, 157 tanků, 127 BMP,BTR a MTLB, 115 polních děl, 83 vozů a 2011 lidí zabitých. Mluví se o obsazení osady Černuchino domobranou DNR, v které probíhal v předvečer nelítostný boj. Výsledkem protiútoku jednotek domobrany DNR je vyhnání ukrajinských sil z obce Nižněje Lozovoje, 5 km severně od Debalceva. Uglegorsk, Kalinovka Lozove zůstávají zcela pod kontrolou domobrany. V doněckém směru nepřítel vedl těžkou palbu z dělostřeleckých raketových systémů na obytné oblastí Doněcka, na letiště a předměstí Doněcka. Na mariupolském směru ukrajinské síly i nadále ostřelují pozice domobrany DNR z těžkých zbraní. „

08.02.15 Zpráva novinářů.

„Junta se chystá znárodnit vklady Ukrajinců. Ministerstvo financí Ukrajiny se chystá schválit zákon, který by „zapojit do rozpočtu“ bankovní vklady občanů. To bude možné v době války, a výměnou za peníze občané, obdrží „vládních cenných papírů“ které budou vyplaceny pouze po skončení „zvláštního období“.
V připraveném návrhu zákona „O finančním systému Ukrajin ve zvláštním období“, který připravilo ukrajinské ministerstvo financí se uvádí, že „v případě vyhlášení stanného práva a zavedení moratoria na výplatu vkladů v bankách od klientů, kteří mají vkladových (depozitních), účtech u bank a prostředky nebankovních finančních institucí, které náleží občanům a/nebo byly získány od občanů na vratném základě, mohou být použity pro uspokojení potřeb státu ve zvláštním období cestou zápisu jejich části, jejíž velikost stanoví vláda, do státního rozpočtu. „

Takto získané finanční prostředky budou zahrnuty do státního dluhu vydáním státních cenných papírů, které budou předány vkladateli. Výplata těchto cenných papírů bude provedena až po ukončení zvláštního období na úkor státního rozpočtu za podmínek, stanovených v těchto cenných papírech.
Je zajímavé, že v průvodních dokumentech k návrhu se uvádí, že návrh zákona byl již dohodnut s Národní bankou, ministerstvem pro hospodářský rozvoj, ministerstvem spravedlnosti a jinými úřady.
Tak budou Ukrajinci budou nuceni půjčovat vlastní
mu státu výměnou za velmi pochybné vyhlídky vrácení peněz po skončení „zvláštní období“. Není těžké uhodnout, že tyto myšlenky ukrajinského ministerstva financí výrazně urychlí výběry vkladů vkladatelů, posílí paniku a dále zkomplikuje již tak zoufalou ekonomickou situaci v zemi. „

08.02.15 10:20. Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Stěp„.

„Vojenská situace v Doněcku v noci z 8. února, byla napjatá do krajnosti. Fašistické dělostřelectvo ostřelovalo znovu všechny části města. Těžká situace vznikla v relativně klidných rajonech Budenovském a Proletářském, které okupanti zasáhli z raketometů z očeredinského směru. Na Budenovce byly poškozeny domy soukromého sektoru, granáty poškodily městskou nemocnici, střední školu, školku. Celou noc, rázové vlny a střepiny zasahovaly okna, na ulici BončBručeviče dostal přímý zásah dům, byla zraněna žena. Přesný počet zraněných není dosud známa.
Zároveň dělostřelb
ou na Budenovku, pravděpodobně z Proletářského lesoparku stříleli fašističtí diverzanti z minometu. Jedna mina dopadla na Bogoduchovskuju balku, další letěly do soukromého sektoru. Dříve vzdálená sídliště Proletarka a Budennovka byly považovány za podmíněně bezpečné oblasti města.

Petrovskij byl celou noc ostřelován z jihozápadu, z nacisty okupované Krasnogorovky. Zvláště napjatá byla noci z 7 na- -8. února u osady dolu Čeljuskinců. Vesničané mluvili o střelbě tankových zbraní a bojích na okraji rajonu Petrovskij, u osady Alexandrovka obsazenou Ukrajinci.
Pod palbou
klasického a raketového dělostřelectva nepřítele byl opět rajon Kyjevskij. Zvláště těžce postiženy obce Okťjabrskij, Putilovka, Gladkovka, Nádražní náměstí, Ostřelované okupanty z Avdějevky.
V oblasti
doněckého letiště by tvrdý boj. Výbuchy se střídaly s dávkami ručních zbraní. Nacisté udělali další pokus prorazit do osady Okťjabrskij s použitím obrněných vozidel a pod krytím dělostřelectva.
V Pískách probíhal pěchotní boj. Z pozic u obce Vodjanoje domobrana DNR uzstoupila, aby se zabránilo obklíčení.

Nacisty byla ostřelována Makejevka a Jasinovataya kde shořelo několik domů na Pervomajce.

V rajonu Kalininskij v Doněcku, u krajské dětské nemocnice, mezi obchodem a ATB a plotem nemocnice, dva starší muži zanechali balíček. Díky ostražitosti obyvatele této oblasti, muži byli chyceni a v balíčku byly nalezeny majáky pro zaměření dělostřelecké palby okupantů„.

08.02.15 Zpráva domobrany.

„V Lugansku bylo slyšet silnou kanonádu z města Štěstí. V oblasti 29. zátarasu na dálnici Bachmutka téměř celý den probíhaly dělostřelecké souboje. Obec Dokučajevsk byla ostřelována ukrajinskou armádou. Střely dopadaly zřídka, ale bylo to něco velkého. Novinář Graham Phillips 7.února navštívil frontu u obce Popasnjya. Říkal, že na místě během jeho návštěvy bylo ticho. Pod palbou ukrajinské armády je šachta Panfilovská, oblast obce Písky a Petrovka. V oblasti Petrovky jsou poškozeny domy na ulicích Murmanská, Šumská a dalších. Palba dělostřelectva Novorossii vedla k potlačení palebných postavení, ze kterých ukrajinská armáda ostřelovala město. Ostřelování Gorlovky pokračovalo. Ukrajinská armáda střílí ze směru od Dzeržinského a od Artemovska do centra města. Dělostřelectvo Novorossii vedlo palbu proti nepřátelským bateriím. Z Magdelenovky se zvedl hustý černý dým. V Gnutovu ostřelování a přímý zásahu domu zabil celou rodinu, včetně malého dítěte. Za poslední den byly zničeny tři dělostřelecké baterie, včetně dělostřelecké baterie raketometů„.

8.2.15. 11:05. Zpráva domobrany.

„Za posledních několik hodin, bylo více než 40 útoků ukrajinského dělostřelectva, což mělo za následek 8 zabitých z řad civilistů a 14 raněných.“V Doněcku zabili jednoho, 11 zraněných, v Gorlovce – dva zabití, tři zranění. Starobeševský rajon – čtyři lidé byli zabiti, ve městě Kirovsk – jeden zabitý. Komsomolsk byl ostřelován z raketometů „Grad“, byli zabiti dva dospělí a jedno dítě. V Doněcku byl dnes ráno zasáhli soukromý dům a auto. Od 9:13 až 09:35 (MSK), byla ostřelována osada Okťjabrskij, byla zasažena 9-ti podlažní budova a soukromé domy“.

Od místních obyvatel:

„Komsomolsk (DNR), byl dnes v noci ostřelován ukrajinskými nacisty, jsou zde škody, byli zabiti 3 civilisté, jednou z obětí je chlapec 10 let. Ostřelování bylo provedeno raketomety „Uragan“a houfnicemi“.

Od dobrovolníka s volacím znakem „Zemljak“:

Nasypali jsme to náckům u Olchovatky a  Iljinky. Je jim horko v kotli. Zdrhejte, parchanti. Zdrhejte! Banderovci se do zajetí nevzdávají – oni shoří v pekle! „

08.02.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Kyjev vysílá na území GNR a LLR diverzanty v uniformách domobrany a vojsk RF. SBU začala uplatňovat taktiku diskreditace  nejen ozbrojených sil DNR a LLR, ale i ozbrojených sil Ruské federace, který se údajně zúčastňují bojů v Donbasu. Tak v noci do Doněcku dorazila podvratná skupina, oblečená do vojenských uniforem ozbrojených sil Ruské federace, v počtu 12 osob. Tato skupina, v čele s pracovníkem SBU Alexandrem Sulikem byla zlikvidována. Vysazení diverzních skupin na území DNR a LLR bylo urychleno kvůli selhání vojenských operací ukrajinských sil a jejich těžkým ztrátám lidských zdrojů a techniky. Cílem těchto jednotek není jen navádět dělostřeleckou palbu a ostřelovat z „kočovných“ minometů, ale i zastrašit místní obyvatelstvo a zdiskreditovat ozbrojené síly DNR a LLR. V průměru jsou na území DNR za den odhaleny 3 diverzní skupiny nepřítele„.

08.02.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Já často opakujivlast nemá hranice. Je to naše vlast! Pokud ukrajinská armáda nebude střílet na nás, my také nebude střílet, ale jen ji požádáme, aby v klidu odešla, tak si ukrajinští vojáci zachrání život.Jejich příbuzní, kteří jsou na kontinentální části Ukrajiny, tomu budou jenom rádi. Celou dobu je k tomu vyzýváme – jděte pryč, my jsme vás sem nezvali„.

Ranní video – přehled MO DNR.

http://vk.com/video-57424472_171258190?list=56c0928568c5bcbd9e

08.02.15 Zpráva dobrovolníka Prochorova.

Ukrajinci ostřelují z „Gradů“ Dokučajevsk, Komsomolskoje a Starobeševo. Odvetná palba jde na pozice u obcí Stěpnoje, Prochorovka, Staroignatovka, Čičereno„.

08.02.15. Zpráva Lifenews.

„Další konvoj ministerstva pro mimořádné situace RF přivezl do Doněcka a Luganska humanitární pomoc civilistům v regionu. Více než 100 kamionů dorazilo do Doněcku, přivezlo více než 1100 tun humanitární pomoci. Humanitární konvoj přivezl obyvatelům Doněcka a Luganska potraviny, stavební materiály a jiné fyzické zařízení, nezbytné pro výživu obyvatelstva, dodávka kterých byla narušena ukrajinskou vojenskou operací na jihovýchodě země. Zástupce šéfa Národního centra pro krizový management ruského ministerstva pro mimořádné situace také řekl, že jakmile kolona bude vyložena, auta se okamžitě vrátí do Rostovského kraje. Uvádí se, že od srpna loňského roku konvoje ruského ministerstva pro mimořádné situace na východní Ukrajinu dodalo více než 16.300 tun humanitární pomoci. Už víme odhadované datum odeslání další kolony humanitární pomoci 15 únor“.

08.02.15. Zpráva dobrovolník s volacím znakem „Gudok“:

„V obci Frunze situace zůstává napjatá. Probíhají pravidelné dělostřelecké duely. Každý den, je obec je ostřelována ukrajinskou armádou, téměř zcela zničen je soukromý sektor. V samotném Frunze je mnoho dělostřeleckých návodčích. Včera se nám podařilo sestřelit ukrajinský dron“.

08.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Fomič„.

„V severním směru od Luganska je teď klid a my u Debalceva útočíme, probíhají těžké boje. Pokud jde o mobilizaci, vyhlášena byla na základě dobrovolnosti. Je určena pro ty, kteří chtějí vstoupit do domobrany a bránit svou vlast před útočníky. Zájemců je hodně. Do náborových kanceláři přichází mnoho mladých lidí, mnoho místních lidí“.

http://korrespondent.net/ukraine/3476768-normandskaia-chetverka-hotovytsia-k-vstreche-v-mynske-11-fevralia

„Normandská čtyřkase přípravuje na setkání v Minsku na 11. února
Z Korrespondent.net dnes 13:58

http://korrespondent.net/ukraine/3476782-poroshenko-anonsyroval-na-vtornyk-vstrechu-kontaktnoi-hruppy-po-donbassu

Porošenko oznámil na úterý setkání kontakt skupiny o Donbasu
Z Korrespondent.net dnes 14:52

http://korrespondent.net/world/3476787-ukrayne-mozhet-byt-postavleno-oruzhye-dlia-zaschyty-psaky

Ukrajině mohou být dodány zbraně na obranu – Psaki
Ruský servis Deutsche Welle, dnes, 15:19

Mluvčí ministerstva zahraničních věcí řekl DW, že cílem západních zemí je ochrana suverenity Ukrajiny.
Ukrajinská armáda m
ůže dostat zbraně na obranu, řekl v Mnichově v neděli 8. února v rozhovoru pro DW US mluvčí ministerstva Jen Psaki. Podle ní je cílem USA, stejně jako německé a francouzské strany, chránit suverenitu Ukrajiny“.
„Debata o
dodávkách zbraní pro obranu Ukrajině je částí veliké diskuse, za účasti všech zainteresovaných stran. Společným cílem je obrana svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny diplomatickou cestou“ – dodala Psaki.

http://korrespondent.net/ukraine/3476689-sbu-zaderzhala-zhurnalysta-pryzvavsheho-k-boikotu-mobylyzatsyy

Ivano-Frankivského novináře Ruslana Kocabu, který vytvořil „antimobilizační video“ a vyzval k odmítání mobilizace, zadržela SBU.
Oznámila to na Facebooku novinářova manželka Juliana Kocaba.
Právě volal vyšetřovatel, že byl Ruslan zadržen po dobu 36 hodin před zasedáním soudu, který rozhodne o preventivním opatření“ – napsala.
Podle ní, v jejich bytě
byla od 09:00 do 15:00 prohlídka, která byla provedena na základě soudního rozhodnutí v rámci vyšetřování v trestním řízení podle části 1 článku 111 trestního zákoníku Ukrajiny. – „Gosizmena“
Připomeňme, že v polovině ledna Ruslan Ko
caba zveřejnil video, v němž řekl, že odmítá mobilizovat.

http://korrespondent.net/ukraine/3476809-sud-arestoval-zhurnalysta-kotsabu-pryzyvavsheho-k-boikotu-mobylyzatsyy

Ivano-Frankivský městský soud vynesl rozsudek nad novinářem Ruslanem Kocabou

veřejně vystupujícímu proti mobilizaci, odnětí svobody po dobu 60 dnů. Rozhodnutí bylo přijato na zasedání soudu v neděli 8. února.Kocabu vzali do vězení v soudní síni, uvádějí místní noviny Fіrtka.

http://korrespondent.net/ukraine/3476802-v-zaporozhe-predotvratyly-vzryv-na-zheleznoi-dorohe

V Záporoží zabránili explozi na železnici
Z Korrespondent.net dnes 16:12

http://korrespondent.net/world/russia/3476743-v-moskve-zaiavyly-chto-kyev-ne-predostavyl-kopyy-rossyiskykh-pasportov

V Moskvě prohlásili, že Kyjev neposkytl kopie „ruských dokladů“

Korrespondent.net, dnes, 12:15

Ukrajinská strana nebyla schopna poskytnout kopie těchto dokumentů, řeklo ruské ministerstvo zahraničí.
Ministerstvo zahraničních věcí Ruska prohlásil
o, že ukrajinská strana neposkytla Moskvě kopie dokumentů, které údajně patří ruským vojákům, uvádí RIA Novosti.
Prezident Ukrajiny Poro
šenko, který mluvil na bezpečnostní konferenci v Mnichově v sobotu, představil nové „jasné důkazy“ přítomnosti ruských vojsk na území Ukrajiny – pasy a vojenské karty, údajně patřící k ruské armádě.
Požádali jsme včera večer ukrajinskou stranu o poskytnutí skutečné kopie dokumentů s jmény, protože takové knížečky, které byly ukázány včera, si můžete koupit na trhu. Skutečný důkaz to není, dodnes ukrajinská strana neposkytla kopie těchto dokumentů“ – řekl ředitel druhé oddělení SNG ministerstva zahraničí Viktor Sorokin.

http://korrespondent.net/ukraine/3476708-mytynhuuischym-protyv-mobylyzatsyy-v-maryupole-pryhrozyly-zaderzhanyiamy

Shromážděným proti mobilizace v Mariupol vyhrožují zatýkáním
Z Korrespondent.net dnes 09:38

Kdo přijde na shromáždění proti mobilizaci, bude zadržen na několik hodin, varoval poradce Avakova.

http://korrespondent.net/ukraine/events/3474647-v-kramatorske-zhytely-vyshly-na-mytynh-protyv-mobylyzatsyy

V Kramatorsku obyvatelé uspořádali shromáždění proti mobilizaci
Z Korrespondent.net, 03.2.2015, 14:04

08.02.15 Zpráva místních obyvatel.

„Kramatorsk. SBU zatýká lidi. Za 5 dnů, jsou nalezeni ubiti k smrti za městem, na okraji cesty na skládce.
Kramatorsk. Most přes řeku
Kazěnyj Torec je zaminován. Na obou stranách mostu jsou stany s nácky, trvalá ostraha s technikou„.

Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Stěp„:

„8. února domobrana DNR provedla průzkum bojem v Karlovce a Marince, ukrajinská armáda utrpěla ztráty. V obci Karlovka obsazené ukrajinskou armádou, na severo-západně od Doněcka, průzkumné skupiny domobrany DNR provádějí speciální operace.“

08.02.15 19:33. Zpráva domobrany.

„Podle potvrzených informací domobrany byly zničeny nepřátelské cíle: zničeno kontrolní stanoviště na křižovatce u Mariupolu (u osady Taramčuk), dům důstojníků (štáb nacistů) a rozbita opevněná oblast se skladem munice. V Doněcku, pokračuje ostřelování ukrajinskou armádou, granáty dopadají v mnoha oblastech města, podle předběžných informací jsou oběti, jejich počet je nyní zjišťován. Ukroteroristé ostřelují rajon Petrovskij. V městě je je bez elektřiny 258 trafostanic, bez dodávek zemního plynu 6916 účastníků, 63 kotelen nedodává teplo. Je omezena veřejná doprava. V praporu „Ajdar“, který je v obci Černuchino, bylo zabito 7 jeho příslušníků, zničen BTR i s kulometníkem a samochodné dělo. Jak uvádějí domobranci z místa, v průběhu velmi rychlého ústupu z pozic ukrajinské armády v oblasti debalcevského prostoru, bylo jimi odhozeno velké množství zbraní a techniky, včetně RPO „Šmel„. V Černuchinu v asi 15:00, nacisté začali útok. Probíhá tvrdý boj„.

08.02.15. Zpráva domobrany.

„Situace není tak dobrá, nebo špatná, jak píšou v různých médiích. Debaltsevsky kotel zcela zavřít nemá smysl, a vojáci pochopí proč. Vzali jsme kontrolu nad další částí Debalceva, téměř celého Černuchina, Nižněj Lozovoj a výšiny kolem těchto obcí. Máme velké ztráty – v průměru až 10 lidí denně mrtvých (někdy až 37). Nepřítel ztrácí v průměru 40 lidí za den mrtvých (někdy 80). Techniky  jsme ztratili – asi 40 kusů různé provenience. Nepřítel ztratil sto padesát tanků. Tútočíme.
Kontrolujeme část Písků, půl Marianky, vjezd do Avdějevky. Také kontrolujeme Šumy a Artemovo (částečně), Majorsk je obecně neutrálnístrany stojí na okraji města a vedou střetné boje. Bachmutka – 31.kontrolní bod je náš, Želobok je náš, výšina 175,9 je naše. 29. kontrolní bod a Novotoškovskoje – neutrální, probíhají tam střetné boje, nikdo se tam nezachytil. Ukrajinská armáda je v Krymském a na kontrolních bodec 37,28,30,27. Bohužel Ukrajinská armáda má velké rezervy a dobře se opevnili na frontě. Nyní domobrana velmi obtížně něco obsazuje, proto se útok ke hranicím zpomalil. Ale aby nemluvily dobře známé osobnosti – ono to jde a dobře. Složitá je humanitární situace v přifrontové a frontové zóně. Civilisté trpí boji a ostřelováním. Chci podotknout, že byla poslána a distribuována humanitární pomoc z Ruské federace. To se dělalo i dříve, ale jen zřídka!
Nehledě na vítězství domobrany a pokračování útoku, radovat se není z čeho. Splněno několik taktických a strategických úkolů – nic víc. Radovat se budeme, až se uvaří ukři v kotli. Jestli se uvaří. Protože ukři tomu velmi aktivně a inteligentně brání„.

Díky  Erneste za dnešní dodávku!

Mapy:

Ukrajinská:

Боевики 111 раз за сутки атаковали позиции украинских воинов: карта АТО - фото 1

Opolčenská:

02 04

A  speciální mapa Debalcevského kotle!  Stav k 05.02.2014

02 05 Матрица

 

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Doněck

Je trvale  kompletně  ničen plošnou palbou  ukrajinského dělostřelectva, včetně nejsilnější raketometů Smeršč. Už  zcela  bez zábran.

Boje velké intenzity byly obnoveny v Marience. Opolčenci dále podnikly svou diverzní skupinou údajně  velmi úspěšný útok na  týlovou obec Ukrků -Karlovku a způsobili jim velké ztráty.

Nicméně hodně horko bylo na Doněckém letišti. Kyjev spustil velký útok přes letiště přímo  na  Doněck. Komentátor  tvrdí, že byl odražen, ale  že nemá žádné podrobnosti!!!!!

Jsem hodně  zvědav, až nějaké detaily dojdou. Dělá mi to starost.

Gorlovka

Opolčenci se pokoušejí zajistit si kontrolu nad Majorskem.

Debalcevo

Opolčenci už chtějí i fyzické přerušení silnice M 03 . včera k tomu udělali podstatný krok a  vyhnali Ukry  z Nižného Lozového. Takže  na silnici už je poslední obec – Logvinovo, kde je  ještě ukrajinská armáda. Logovoje  je přímo na té strategické silnici. Bude li dobyto,  je  kotel definitivně  hermeticky utěsněn.

Ve vlastním kotli se bojuje na celém jeho obvodu, kdy  Kyjev zkouší na různých místech nastoupit do protiútoků, ale komentátor  říká, že  jediným výsledkem jsou těžké ztráty kyjevských.

Na východní části kotle  zaútočli Ukři na Redkodub. Po tvrdých bojích byli poraženi a  Redkodub zůstal  v moci opolčenců.

V noci ze soboty  na  neděli přišly informace, že  povstalci ovládli i důležité  Černuchino.

V samotném Debalcevu se k jeho centru probíjí domobrana od  východního okraje  a nyní kontroluje  už část města, byť zatím menší.

Následně  komentátor uvádí  poměr  sil na  frontě Debalcevského kotle:

Opolčenci tam mají  mít asi 3500 mužů. Ukrajinci naproti tomu až  9 000. Kyjev by  v kotli měl mít, jestli správně rozumím až  1/4 své těžké techniky!!!  Přiznávám, že nechápu, jak při těchto početních poměrech to pro Porošenka  mohlo dojít takhle  daleko…Naštěstí to není můj problém.

Luganská fronta:

Popasná

opolčencům se nedaří  získat tohle  klíčové místo luganské fronty.

Bachmutovská silnice

Novotaškovské a  blokpost 29. jsou neutrální . Želoblok a  výšina  179,5 je pod plnou kontrolou povstalců. Ačkoli u prvních dvou jsou ukrajinské vlaječky a  u druhých dvou  neutrální. Celkově  zde ovšem situace je podmíněna  tím, že obě strany přeskupují síly a  chystají se na další údery.

U Štěstí je relativně klid. Za  to boje  s použitím obrněné techniky se rozhořely ve Stanciji Luganskoj.

Střední fronta – Dokučajevsk

Tam dělostřelba  Ukrů už není nic jiného, než teror proti civilnímu obyvatelstvu. Ti nyní stejně  decimují i další místa  v oblasti. Konkrétně  Starobeševo.

Ale  to vlastně  platí  pro všechny  obce, které se na úplně celé frontě  nachází v oblasti dostřelu kyjevské armády.

Já dneska  už sem nic nepřidám a materiály  dám zas e do samostatného článku o mediích.

Část MP:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Bojůvky 111-krát za den zaútočily na ukrajinské vojenské pozice: mapa ATO
08.02.2015, 13:16
http://obozrevatel.com/crime/81259-opublikovana-aktualnaya-karta-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO a rady obrany Ukrajiny vydalo aktualní mapu dění v zóně protiteroristické operace ve východní Ukrajině.

Mapa byla zveřejněna na internetových stránkách NAC SNBO.

Podle tiskového tajemníka ATO Andreje Lysenka, za poslední den rusko-teroristické vojska ostřelovala 111 x pozice protiteroristické operace, ve 37 městech na východě Ukrajiny.

„Bylo zaznamenáno 111 útoků v 37 lokalitách“ – cituje ho UNN.Zároveň  Lysenko uvedl, že nemá informace o mrtvých a zraněných ukrajinských vojácích během posledních dní v zóně ATO.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve ve šábu ATO informovali, že v noci 8. února ozbrojenci napadli 39 x pozice sil ATO a civilni místa.Ukrajinským vojákům se v minulém dni podařilo zničit 70 teroristů a 14 kusů nepřátelské vojenské techniky.

Podle guvernéra Luhaňské oblasti Gennadije Moskala, radikálové ostřelovali z Pervomajsku záchrannou stanici v Kamiševaze, v blízkosti Popasné. Dle šetření GU MVD Ukrajiny Doněcké oblasti, za poslední den v tomto regionu,
zahynuli čtyři civilisté.

Porošenko řekl, že Ukrajina je připravena oznámit kompletní příměří.
07.02.2015, 22:02
http://obozrevatel.com/politics/31495-poroshenko-zayavil-chto-ukraina-gotova-obyavit-o-polnom-prekraschenii-ognya.htm

Ukrajina je vždy připravena podpořit příměří. Uvedl to prezident Ukrajiny Petro Porošenko během bezpečnostní konference v Mnichově.

Porošenko zdůraznil, že plán je vrátit se k Minským dohodám, které jsou základem pro řešení situace na Ukrajině a bylo to potvrzeno v rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, řekl  „Gromadské TV.“Pokud jde o demarkační linii v příměří, pak Porošenko řekl, že dává smysl trvat na výsledcích stanovených v září.

„Demarkační čára která byla stanovena v Minském memorandu nebyla nikdy dodržena, takže trvat na ní, dává smysl.“ – Řekl prezident.

Výsledky jednání: Hollande vyzval k „velmi široké“ autonomii pro Donbas.
07.02.2015, 22:11
http://obozrevatel.com/abroad/60841-rezultatyi-peregovorov-olland-uzhe-prizval-k-vesma-shirokoj-avtonomii-dlya-donbassa.htm

Mírový plán německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Francoise Hollanda pro Ukrajinu upravuje vytvoření demilitarizované zóny v rozsahu mezi 50 a 70 km.Toto Hollande oznámil na televizním kanále France 2, přinesla „tvrain.ru„.Francouzský prezident také vyzval k „velmi široké“ autonomii pro východní oblasti Ukrajiny.“Tito lidé jsou ve válce. Bude obtížné přimět je vést normální život.“ – Řekl Hollande.

Jak uvádí „Pozorovatel“, ve čtvrtek a v pátek Hollande a Merkelová navštívíli Kyjev a Moskvu, kde jednali o urovnání situace na Donbasu. Jedním z výsledků jednání s Putinem je rozhodnutí dokončit Minské dohody.

Video-svodka z News Front:
Datum vydání: 7. února 2015 21:21

https://www.youtube.com/watch?v=39tADPOgofw

– VSU 39 x za den bombardovaly město DNR

– „Piony“ domobrany jedou přes Makejevku na bojové pozice

– Doněck  zasypávají těžkým dělostřelectvem

– Gorlovka pod útokem nepřátelského dělostřelectva

– V Mnichově se konal protest proti politice NATO.

* Ta poslední zpráva mě zaujala, tak jsem vyhledal a přidám ještě jedno video z
protestů „Ami Go Home“ v Mnichově :

Přidavek z Cassadu :

* I když se včera objevila na ruských zprávách informace o uzavření kotle, meziNovogrigorievkou a Uglegorskem v západním směru. Další optimisté mluví již i o možnosti druhé „poklice na hrnec“ mezi Svetlodarskem a Krasnym Pacharem, směrem ještě více na západ, tak situace v „kotli“ není až tak jednoznačná a různá prohlášení jsou mnohdy více jen přáními než skutečností. Na východě u Černuchina se nedaří (k 7.2.) kruh uzavřít a mnoho dalších faktorů ještě může vývoj bojů ovlivnit.
 
Zatím v bojích pod Debalcevem bojují a umírají i skutečné legendy.

Zemřel 105-tý.
http://colonelcassad.livejournal.com/2035113.html
7. unor, 12:45

Strelkov uvádí, že v bojích o Černuchino, které se stejně nepodařilo vzít zahynul bývalý velitel Izvarina, „105-tý“.

Černuchino, bylo zcela opuštěné opolčenci po vážných ztrátách. Debalcevský kotel „není uzavřen. Do 17 hodin 6.2. probíhalo, jak bylo dohodnuto oběma stranami, příměří v  „kotli“- skvělá příležitost pro ukry, jak zajistil rotaci v kotli a
k doplňění munice.

Včera, v bojích o Černuchino, zahynul bývalý velitel Izvarina, velitel s volacím znakem „105-tý.“ Muž, který se postavil na kontrolní stanoviště v nejtěžší době v červenci a srpnu, kdy Izvarino, zůstalo jediným „mostem“ spojujícím LDNR s
Ruskem. Věčná památka …

Nemám právo popisovat – jak a proč byla ztracena technika a bylo vyřazeno několik posádek praporu „Srpen“. Mohu říci jen to, že bych předal velení vojenské operace vojenskému tribunálu. I v DNR, i LNR. Mnohé jiné. Za Avdějevku a za Nikišino, i za kótu 307,9.

Zatčení bez vysvětlení (ve VSN) podrývá disciplínu, víc než opilství a jiné přestupky. Pokud je vina, je nutné čestně prohlásit – jaký je důvod zatčení. A zorganizovat soud – soud válečný. Jak jsme to dělali. Pokud se potvrdí, – trestat tvrdě, k odrazení ostatních. Všechny „obětní beránky“, buď zatknuli nebo odstranili. A ted skutečný ochmelka s volacím znakem „Volgograd“ řídí jiné.Pokud je „nemoc zakrývána – tak nemůže být vyléčena.Armáda nemá žádný týl … 5 měsíců není organizováno to nejzákladnější (obávám se – zcela záměrně.) – To je kořen všeho zla .

1. Tak jak jsme vozili zboží do DNR a LNR ještě na jaře, tak jsme samozřejmě museli pracovat a s velitelem Izvarina, s volacím znakem „105-tý“, který uprostřed léta fakticky držel stále pod kontrolou klíčové logistické místo
Novorussuje. Během letní ofenzívy VSU, zejména když se k Izvarinu, rvaly ze severu a jihu mechanizované kleště, které měly uzavřít kruh kolem lidovych republik a odříznout Novorossii od Ruska. „105-tý.“ a v neposlední řadě jeho lidé sehráli klíčovou roli v obraně Izvarina, udržení kterého bylo neméně důležité než obrana Doněcku, protože bez zásob, by se lidové republiky zhroutily během několika týdnů. V kritickém okamžiku, 105-tý a jeho muži fakticky udrželi hranici a
přispěli k založení lidových republik a navíc na pozadí tradiční Luhanské machnovščiny. Zajistil  na Izvarinu, relativní pořadek. Obecně platí, že byl schopný a rozumný muž. Pokoj jemu a požehnání.

na videu, jedna z bitev v oblasti KPP Izvarino, v noci z 20. na 21. června, kdy dodávky do Novorussuje visely na vlásku.

https://www.youtube.com/watch?v=nKaRKl9y0Ho

2. Je také třeba poznamenat, že se dnes zelený koridor, pro uprchlíky neočekává, chunta de facto přerušila vývoz civilístů, díky tomu v bojové zóně stále zůstává několik tisíc civilistů, jejichž životy jsou v nebezpečí. Samozřejmě, intenzita bojů se mírně snížila (strany hlavně pracují dělostřelectvem), ale v nejbližších dnech při absenci diplomatického pokroku, je možná prudká eskalace bojů. Vzhledem k tomu, že vrchní velitel sil NATO řekl.
http://www.gazeta.ru/politics/news/2015/02/07/n_6901117.shtml, že Putinůvi návrhy Ukrajině jsou naprosto nepřijatelné, je tato eskalace je více než pravděpodobná.

3. V samotné Ukrajině, na pozadí obtíží pod Debalcevem probíhá katastrofální kolaps hřivny, který snadno porazil všechny tempa poklesu rublu. 30 hřiven za dolar na mezibankovním trhu a 23 hřiven za dolar dle oficiálního kurzu – to je
drastické. Ale když za Janukovyče bylo kolem 8 hřiven za dolar, tak to  „byl tehdy pro všechny problém“.. Zároveň z 30-ti miliard dolarů zlatých rezerv, kterými disponovala Ukrajina při pádu Janukovyče,  jich nyní zbylo asi 6,5 miliardy dolarů. To znamená, že se za rok podařilo promrhat přibližně 4/5 dostupných zlatých rezerv, a  v ekonomické
situaci Ukrajiny   není vidět, co za ně země dostala.

Slibené peníze z USA  nebudou moci vyřešit tyto systémové problémy – je to jen další dávka pro narkomana.
Pozoruhodné je, že současný kolaps hřivny následoval bezprostředně po vojenských problémech pod Debalcevem a  byl velmi podobný tomu, který byl pozorován po katastrofě pod Ilovaiskem létě 2014. V tomto ohledu není vyloučeno další znehodnocení kurzu i při dalších porážkách na frontě, uvidíme rekordy pádu hřivny, proti kterým pád rublu může vypadat jako menší výkyvy. No, za asi rok války, jsme viděli jak oslabily měna Ruska, Evropské unie i Ukrajiny a současné posílení dolaru, což jasně evokuje kdo na tom všem profituje.
Díky moc  MP!
Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.