Ukrajinská svodka ze dne 12.2.2015


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova  část

Všechny texty bez označení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

11.02.15 21:06. Zpráva Eduarda Basurina.

Domobrana DNR odrazila šest útoků ukrajinských vojáků pod Debalcevem. Podle rádioodposlechu mají ukrajinští vojáci střelivo na jediný den boje. Ráno domobrana vyhnala ukrajinské síly z osad Kamenka. Ztráty ukrajinské armády: 82 lidí bylo zabito, útok praporu „Azov“ pod Mariupolem uvázl kvůli nedostatku paliva“.

Zpráva dobrovolník s volacím znakem „Manyč„:

Ve směru Stanici Luganskoj pokračují dělostřelecké souboje.Ukrajinská armáda zatím ne snahu zaútočit, domobrana plně kontroluje situaci. Obyvatelé LLR nechtějí příměří s ukrajinskou stranou, protože to k ničemu dobrému nepovede„.

11.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Kot„.

Domobrana DNR ostřeluje nepřátelské baterie. Byla zničena minometná baterie junty v Dzeržinsku. Bojovalo se v oblasti Slavjanoserbska. Vleklé boje probíhají v oblasti Bachmutky (oblast 29. a 31. kontrolního bodu), v osadě Krymskoje. Z okupovaných oblastí přicházejí informace, že v noci kamiony ukrajinské armády se tajně pohybují po lesních pasekách. Existují náznaky, že tyto stroje vezou mrtvá těla. V oblasti Svetlodarska bude brzy obklíčena druhá skupinou ukrajinské armády. V oblasti vesnice Logvinovo se skupina Ukrů vzdala oddílu kozáků. Včera bylo provedeno vyčištění obce Černuchino, obec je téměř zcela pod kontrolou domobrany. Obrněná skupina domobrany DNR působí poblíž osady Mironovskij kde byly jednotky junty nuceny ustoupit ze svých pozic. Akce domobrany by mohly vést k obklíčení jiné skupiny ukrajinské armády v oblasti Svetlodarska kde je soustředěno 1500-2000 okupantů. Ostřelování Doněcku pokračuje. Dopady granátů byly zjištěny v rajonech Kirovskij, Kujbyševskij, Kyjevskij a Petrovskij. Gorlovka je opět ostřelována raketomety a samochodnými děly„.

11.02.15 Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Stěp„.

Zatímco probíhají mírová jednání v Minsku, Doněck ostřelují z minometů, houfnice a samohybných děl ukrajinští fašisté. V množství oblastí pracovaly autoalarmy, třesou se stěny a okna, jak v centrálních oblastech, tak na předměstích. Slyšíme sirény záchranky a auta MŽP Bojuje se u Jenakijeva. Byla ostřelována Makejevka, rajon Gvardejky a raketovým dělostřelectvem Dokučajevsk“.

Zpráva Eduarda Basurina:

„Během posledních 25 dnů od obnovení nepřátelských akcí v Donbasu ukrajinská armáda ztratila jednu helikoptéru, 179 tanků, 149 BMP / BTR, 135 dělostřeleckých systémů, více než 2300 lidí, bylo zabito.přitom ztráty mocenských struktur Ukrajiny za tento den byly: 5 tanků, dva BMP a BTR, sedm dělostřeleckých systémů, dvě auta a zabito bylo 82 lidí“.

11.02.15 22:36. Zpráva domobrany z Gorlovky.

„16:00 Gorlovka je pod silnou palbou. …. Všechni  jsou v úkrytech. Chaotické ostřelování obydlených oblastí pokračuje Nejsilnější je ostřelování 5. čtvrti, jsou zde mnohé požáry a škody. Nikdo nevychází z úkrytu, všichni sedí ve sklepích. Je to tvrdé. 5. čtvrť a Alexandria jsou pod palbou. Kočegarka –dopadají „Grady“. Kalinovkavýbuchy. Krátce, celé město je pod palbou a pod palbou diverzních skupin.Centrum celého města je v krytech, potvrdilo se chaotické ostřelování města. Oznamují dopady v oblasti FTP, Korolenko,  utečte z ulic. Ve městě pracuje nepřátelská diverzní skupina„.

11.02.15 Zpráva Eduarda Basurina.

„Organizovaná evakuace z Debalceva do DNR byla zastavena. Novou operaci pro vyvezení lidí úřady DNR si nemohou dovolit z důvodu bezpečnosti obyvatel. Ukrajinská strana na setkání s námi nejde. S kolonou DNR z Debalceva odjelo jen asi 40 lidí. Přitom vyvezení lidí z oblasti bojů je provázeno ostřelováním ze strany Ukrajinců. Počet ostřelování DNR za den. – 31. Zejména je ostřelován Doněck a jeho předměstí a obce Písky, Veseloje a Spartak. Následkem ostřelování bylo zabito za den šest civilistů a dvanáct bylo zraněno. Za týden bylo zraněno 172 lidí, z nich je v nemocnici 114 osob, a všichni civilní abyste pochopili o jakém míru je řeč. V mariupolském směru byly střety místního charakteru. Okupanti ve dne silami asi dvou motopěchotních rot dvakrát zaútočili na vesnici Širokino. Odvetnou palbou jednotek domobrany DNR byl nepřítel zastaven na okraji obce, a poté, co ztratil 3 tanky, jedno BMP a asi 20 lidí bylo zabito a zraněno“.

11.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Zemljak„.

„Představte si, že slyšíte, jak ve vedlejším bytě za zdí zabíje lidi, křik a pláč dětí, zatímco vy sedíte a mluvíte v Minsku o příměří s vrahy.“

Zpráva Borise Rožina:

„V Minsku, začala mírová jednání v Donbasu K dispozici jsou všechny jiné země než Spojené státy Zúčastní se všechny zainteresované strany kromě USA. Mimo Putina Porošenka, Merkelové a Hollanda, do Minska přijeli i členové poradní skupiny – Kučma, Zurabov, Plotnickij, Zacharčenko a Tagliavini. Na pozadí ponurých tváří jednotlivých vyjednavačů kontrastoval obzvláště radostný vzhled baťky Lukašenka, který nyní vystupuje jako hlavní hostitel diplomatického prostoru pro zabránění velké války. Od září září se minský formát změnil na normanský, ale docela dobře si Lukašenko zvýšil imidž na Západě i když o rukypodání v dlouhodobém smyslu se rozhodně mluvit nedá. Před začátkem rozhovorů si Merkelová, Hollande a Poroshenko již stačili udělat samostatnou poradu. O plnohodnotném míru a řešení všech otázek, to nevypadá, že by šlo. Dokonce i v případě, že se domluví, čeká nás nějaké polovičaté opatření na přerušení palby a odvod těžkých zbraní. Výsledky zahájených jednání budou známy po půlnoci. Mimochodem, úřady DNR reagovaly na vyzrazení návrhů na mír od DNR a LLR na síti juntou šetrným prohlášením, že text se liší. V čem spočívají rozdíly neobjasnily, ale nelze vyloučit, že junta některé body návrhu a zveřejnila jenom část návrhů“.

12.2.15 02:09. Zpráva místních obyvatel:

Nyní střílejí na Lugansk z raketometů, zasahují centrum města, spousta zásahů do obytných sektorů. Střílejí Ukři od Stanici Luganskoj. Informace o škodách a obětech dosud nepřišla Zpráva je od místních obyvatel.Uvádí se, že před hodinou byl zasažen silnou palbou i Doněck. Domobrana spustila odvetnou palbu“.

Zpráva domobrany:

Silné ostřelování v oblasti doněckého letiště. Nacisté střílejí ze směru Krasnogorovka-Gorňjak. Během jednání v Minsku, v Doněcku ukrajinské síly rozstřílely 20. nemocnici!!! Hoří laboratoře, zasažena byla jednotka intenzivní péče. V traumacentru byl raněn lékař a zdravotní sestra“.

Video z nemocnice po palbě Ukrů:

12.2.15 Zpráva novinářů.

Zajatí ukrajinští vojáci vypověděli, že nebyli informováni o debalcevském kotli ani o možnosti kapitulace a o tom, jak velitelé utekli a nechali je na pospas osudu„.

http://vk.com/video-57424472_171263256?list=8ab18c23d933e686be

12.02.15 Zpráva novinářů.

Okupanti používají vězně k odminování. Ukrajinští okupanti ve zóně bojů, jsou v zoufalé situaci a dopouštějí se odporných činů, aby si zachránili život. Při ústupu, okupanti propustli věz z místního vězení aby je použili k odminování a násilím je prohnali přes minové pole. To zaznamenal velitel jednotky „Varjag“ Alexander Matjušin. Podle jeho svědectví ze všech vězňů toto přežilo jenom 10 lidí. Ti se dostali na pozice domobrany a dobrovolně se vzdali.Poté byli předáni do MLS,již na území ovládaném LLR.
Poslední dny
je v LLR stále napjatá situace. V současné době jsou všechny oči upřeny na debalcevský kotel. V Černuchinu stále probíhá začišťování. V oblasti Bachmutky boje pokračují, dodal velitel. Ukrajinská armáda zaminovala asi 30% orné půdy v DNR. O tom na konci ledna hovořil premiér DNR Alexander Zacharčenko. Jakmile roztaje sníh v regionu, budou ženisté muset začít odminování zemědělské půdy. Kromě toho, ukrajinské bezpečnostní síly položily desítky protivýsadkových min podél části pobřeží Azovského moře na jihu Doněcké oblasti“.

12.02.15 09:39. Shrnutí dobrovolníka s volacím znakem „Jan„.

„Kolem debalcevského kotle boje pokračovaly V noci ostřelování podstoupila Elenovka, Dokučajevsk, Makejevka (Gvardejka), Doneck:. Putilovka, obchodní centrum „METRO“, osada Okťjabrskij, oblast letištních terminálů. Ukrajinská armáda střílela od Avdějevky a Tonenkoje. Použili raketomety a samochodná děla. Aktivizovaly se diverzní skupiny nepřítele: byla ostřelována oblast 20. nemocnice, jeden člověk byl zabit. Na straně Jenakijevo se bojovalo. Na počátku noci u sídliště Textilščik se prováděla operace proti diverzní skupině, byly slyšet ruční zbraně. Situace zůstává napjatá. V noci ukrajinská armáda ostřelovala zápalnými granáty haldu šachty Panfilovskaja a znovu První a Druhé nástupíště. U jasinovatského zátarasu probíhal pěchotní boj s použitím těžké obrněné techniky. Lugansk, centrum města, prostor autobusového nádraží byl vystaven intenzivnímu ostřelování Ukrajinské armády.V rajonu Kujbyševskij, v Krasnogorovce probíhal dělostřelecký duel. Pavlopol, Sachanka, Sartana byly ostřelovány od Zarji ukrajinskými houfnicemi. U Širokina, Kominternova bylo slyšet dělostřeleckou palbu. U Mariupolu se situace vyhrotila. „

12.02.15 10:45. Zpráva okupanta Semjona Semenčenka.

Začal ranní útok na vesnici Logvinova. Jednotky ukrajinské armády, podporované obrněnými vozidely provádí operaci na odblokování silnice Artemovsk- Debalcevo. Staženy značné síly, je šance na úspěch.“

Zpráva domobrany:

„V noci, pokračovaly boje v oblasti Logvinova. Okolí obce ostřeluje dělostřelectvo okupantů. Ale útoky ukrajinské armády neměly úspěch domobrana stále kontroluje oblast Logvinova. Nacistická vojska již třetí den zůstávají v kotli. Dodávky zásob a střeliva okupantům jsou zastaveny. V oblasti obce Svetlodarsk jsou slyšet děla, ostřelují dálnici byly vidět blesky výbuchů. Jsou také hlášeny těžké boje od 09:00 u osady Širokino a Sachanka. U Mariupolu probíhá útok na BPVostočnyj“ ukrajinští nacisté ostřelují rezidenční oblasti v Doněcku:…Azotnyj, Donbasskabel, Orlovku

12.02.15 11:20. Zpráva novinářů.

„Vůdcové DNR a LLR odmítli podepsat dokument,“ Normandské čtyřky„. Alexander Zacharčenko a Igor Plotnickij na zasedání kontaktní skupiny v Minsku odmítli podepsat dokument schválený „Normandskou čtyřkou“ – řekl diplomatický zdroj. Dříve bylo oznámeno, že zástupkyně OBSE Heidi Tagliavini opustila místo jednání kontaktní skupiny pro řešení situace na Ukrajině. Zacharčenko a Plotnickij přišli na jednání kontaktní skupiny pro řešení konfliktu na Ukrajině v Minsku ve čtvrtek ráno. Na místo vyjednávání také přišel ruský prezidentský poradce Vladislav Surkov. Ukrajinské ministerstvo zahraničí uvedlo, že jednání pokračují, současně s tím se vůdci „Normandské čtyřky“ spěšně vrátili k jednání“.

Zpráva bloggera:

„Christopher Miller píše, že dohoda v Minsku byla ověřena a podepsána, ale když ji Surkov přinesl podepsat Zacharčenkovi a Plotnickému, ti odmítli podepsat. Celý západní a ukrajinský polittvitter je v panice“.

12.02.15 11:44. Zpráva Eduarda Basurina.

„Ztráta ukrajinské armády za noc byly 7 vojáků zabito a 15 zraněno. Na vojenské technice ukrajinská armáda ztratila za noc 2 BMP, 4 auta. Na přístupy k Doněcku přišlo ještě cca 500 ukrajinských vojáků. Z toho jsme usoudili, že se ukrajinská vojska mohou pokusit o útok. Domobrana zaznamenala velké seskupení ukrajinských sil na sever od Doněcku, a věří, že ukrajinská armáda se připravuje k útoku na město. Ukrajinské síly dvakrát ostřelovaly Doněck, osmkrát – předměstí, a 21krát – pozice domobrany v oblasti letiště. Provádíme propagandu mezi ukrajinskými vojáky a vyzýváme je, aby se vzdali. Domobrana DNR vystřelovala v předvečer vojákům ukrajinské armády v „debalcevském kotli“ letáky, vyzývající k vzdání se. V současné době jsou vojáci ukrajinské armády v Debalcevu ponecháni na pospas osudu. Důstojníci ukrajinské armády opustili pozice, které jsou ve skutečnosti, ponechány samy sobě. Vojákům nikdo nesdělil nabídku velení domobrany DNR ke kapitulaci. Přitom velení domobrany jim nabízí šanci na přežití. „

12.02.15 13:02. Zpráva „Russkoj Věsny„.

„Milice útočí na okupanty u Širokina, druhá vlna útoku odraženatisková služba trestního pluku „Azov“ oznámila, že armáda DNR u Mariupolu útočí na Širokino,“začala druhá vlna. Po rotě, vyhnané z města, vrhli opolčenci do útoku ještě několik rot a tanky. Pracuje dělostřelectvo“ – píše se v prohlášení. Probíhají těžké boje na silnici Širokino-Sachanka (severovýchod Mariupolu). „

Zpráva MČS LLR:

„Lugansk byl zasažen palbou raketometů s využitím kazetové munice. Podle předběžných údajů, granáty zasáhly čtvrť Proletariátu Donbasu a ulicích Lízy Čajkinoj. Informace o škodách a obětech se právě zjišťují„.

12.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Rog“.

„V noci a ráno boje pokračovaly v celé přední linii. V Debalcevu se ukrajinská armáda snažila vymanit z kotle, ale dosud neúspěšně. Ukrajinská armáda ostřelovala Lugansk – neznám podrobnosti. Ale to není průlom. Naše dělostřelectvo v Luhansku 3 dny ostřelovalo ukrajinskou armádu po celé frontové linii. – Já si myslím, že to byl útok na odvetou za naše útoky. Na Bachmutce – opět ostřelování, opět pokusy ukrajinské armády vrátit se do Novotškovskoje a na 29. kontrolní bod. Byly ostřelovány naše pozice na výšině. Ukrajinská armáda v kotli je v panice, někteří z nich opouštějí své pozice a utíkají. Jak jsme pochopili, paliva a střeliva mají málo. Ale jsme připraveni na překvapení – ukrajinská armáda také dob vojáky. Teď není léto, tenkrát si lehli pod pod keřem v noci a spali, ale je zima, kromě toho je hodně špíny, nelze běhat a nelze jezdit … pro ukrajinskou armádu úplná katastrofa s municí, palivem, jídlem,  můžou si vzít na vesnicích, ale je třeba tam jít a ukrajinská armáda je v krytech, na mapě v celém kotli rozptýlení … teď opočlení je rozdělí na malé kousky a zničí„.

12.02.15. Zpráva zástupce velitele domobrany LLR Vitalije Kiseleva.

„V oblasti obce Černuchino byla provedena speciální operace. Přes  spojení bojovníci z jedné z ukrajinských jednotek, které se rozhodly, že složí zbraně a vzdají se, sdělili, že přejdou k domobraně aby si zachránili život. Při příchodu do prostoru, kde se měla domobrana setkat s ukrajinskými vojáky, ale nikdy nenašli. Ze vzdálenosti 25-30 m je, do zád jako „dobytek“, postřílela Národní garda„.

Eduard Basurin:

„My jsme nejednou vyzvali příslušníky ukrajinské armády, kteří jsou obklíčeni v Debalcevu, aby se vzdali. Zaručujeme jim klidný příchod a život, pokud jdou opačným směrem, rozstřílejí je přehrazovací oddíly Národní gardy. Vyšší důstojníci si zachránili vlastní kůži a neupozornili podřízené, že jsou obklíčeni. Je jim lhostejný osud těch chlapců, kteří byli vrženi do války. Domobrana provedla speciální operaci v debalcevském kotli pomocí tzv „propagačních granátů„, které rozšiřují mezi nepřátelskými vojáky letáky s výzvou, aby pokojně složili zbraně a vzdali se do zajetí“.

12.02.15 15:03. Zpráva kozáka LLR s volacím znakem „Hetman“.

„Nedaleko Stanici Luganskoj začal dělostřelecké peklo. Naše jednotka drží pozice v rozmezí od Knížecí výšiny, to je od památníku Kníže Igora směrem k Nikolajevce. Asi 3 týdny se tu nemění situaci, probíhá každodenní výměna dělostřeleckých salv. Ukrajinská strana nás napadá minomety, „Grady„, tanky, samohybnými děly, my jim odpovídáme z minometů. Pokud se týče Sanžarovky, naše jednotka je tam přivelena. Tam je těžká situace, vzhledem k terénu, protože naše pozice jsou umístěny v poli, kluci se tam zakopávají a v této době jsou pod velmi těžkou palbou dělostřelectva, tanků a „Gradůukrajinských vojáků„.

Oleg Frolov:

Banderovci střílí na rajony Kujbyševskij a Petrovskij od Písků. Snaží se o průlom, domobrana na letišti je odrazila. Tvrdá pěchot a dělostřelec bitva byla u Marinky. Okupanti nedosahují, ve snaze prorazit obranu nic jiného, než obrovských ztrát ve svých řadách. „

12.02.15 Zpráva dopisovatele s volacím znakem „Avas„.

„V západní části rajonu Novoazovskij probíhá boj, duní děla. Pod palbou jsou obce Pavlopol, Kominterna, Primorskoje, Sachanka. Před výbuchy lidé utíkají do samotného Novoazovska a Sedova, kde je ubytovávají v rekreačních domech a penzionech .V Novoazovsku je slyšet jenom vzdálený hluk děl – granáty sem dosud nedopadají. Proto pracují školy, školky, nemocnice a různé podniky.
Místní pekárna poskytuje novoazov
cům pekařské výrobky. Ale s jinými potravinami jsou problémy, protože ukrajinští okupanti nepouštějí auta se zbožím na území ovládané DNR.
Proto
v Novoazovsku nejvyšší pozornost věnují sociální sféře. Proto vytvořili operační štáb, který soustřeďuje informace z celého okresu.

Jedním z hlavních úkolů je dnes vytvořit jednotný registr obyvatel oblasti, zaměřený na špatně zajištěné kategorie občanů. Místní pobočka penzijního fondu má již v rejstříku jedenáct tisíc důchodců.

To se provádí s cílem zajistit sociální spravedlnost při rozdělování humanitární pomoci, aby se zabránilo tomu, aby ji někdo dostal opakovaně, zatímco jiní zůstali s prázdnou.
Zástupci místních zastupitelstev byli instruováni, aby zkouma
li životní podmínky všech žadatelů o humanitární pomoc. Novoazovci byli „průkopníky“ v provádění těchto činností mezi několika oblastmi DNR.

Navzdory tomu, že sousedství hřmí boj, okresní správa uspořádala setkání zemědělců k připravě osevu a celému rozsahu zemědělské činnosti na jaře a v létě. Maximální pozornost byla věnována pohonným hmotám a mazivům„.

http://korrespondent.net/ukraine/3478712-hensek-obse-nelzia-tochno-skazat-est-ly-na-donbasse-rossyiskye-voennye

Generální tajemník OBSE: Není možné říci, zda je ruská armáda v Donbasu
Z Korrespondent.net dnes 16:25

Vedoucí OBSE hovořil o problémech, kterým čelí pozorovatelská mise organizace v Donbasu.
K dnešnímu dni, to je nemožné určit, zda jsou separatisté v Donbas z pravidelných jednotek ruské armády, řekl na tiskové konferenci v Dněpropetrovsku na čtvrtek generální tajemník OBSE Lamberto Zannier.
„Naše organizace opakovaně uvedl
a, že vidíme ruské bojovníky a ruské zbraně. Ale nemůžeme říci, z jaké jsou jednotky a že jsou součástí pravidelného vojska. Také je třeba si uvědomit, že jsme neozbrojená civilní mise, a proto máme nějaké bezpečnost omezení „- cituje Interfax-Ukrajina Zanniera.

„V doněcké a luganské oblasti jsou místa, kam se nemůžeme dostat z bezpečnostních důvodů, proto říkáme, že nevíme vše do konce: existují místa, kde nevidíme vše na vlastní oči“ – řekl generální tajemník.
Ruské úřady opakovaně
označily obvinění z vyslání ruských vojáků na Donbas nepodloženou spekula.
Dříve, americký velvyslanec v NATO, Douglas Lute
prohlásil, že není plná kontrola Ruska nad separatisty. Podle diplomata, Ruská federace zastoupená ruskou armádou na území východní Ukrajiny, by chtěla mít plnou kontrolu nad separatisty, ale úplně to není možné.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3478739-obse-opublykovala-mynskuui-deklaratsyui-s-podpysiamy

OBSE zveřejnila minské prohlášení s podpisy
Z Korrespondent.net dnes 16:51

Organizace zveřejnila fotografii dokumentu schváleného v Minsku kontakt skupinou.
OBSE
zveřejnila minské prohlášení podepsané oběma stranami. Dokument je k dispozici na webových stránkách organizace.
Dokument byl podepsán členy
třístranné kontaktní skupiny Heidi Tagliavini, Leonidem Kučmou a Michailem Zurabovem, a šéfy LLR a DNR Igor Plotnickým a Alexandrem Zacharčenkem.

http://korrespondent.net/ukraine/3478769-v-lohvynovo-prodolzhaetsia-boi-separatysty-nanesly-kontrudar-semenchenko

V Logvinovo boj pokračuje, separatisté provedli protiúder – Semenčenko
Z Korrespondent.net dnes 17:49

http://korrespondent.net/ukraine/3478727-v-dnr-otrytsauit-poterui-kontrolia-nad-lohvynovo

V DNR popírají ztrátu kontroly nad Logvinova
Z Korrespondent.net dnes 16:37

Zástupce separatistů řekl, že v Logvinovonejsou žádné ukrajinské bezpečnostní síly
V informacích samozvané „Doněck
é lidové republiky“ popíra obsazení ukrajinskými vojáky obce Logvinovo, která uzavírá takzvaný „debalcevský kotel„.
Oznámila to RIA Novosti s odkazem na zástupce náčelníka štábu „domobrany“ Eduarda Basurina.

12.02.15. 19:08. Zpráva „Russkoj Věsny„.

„Boj v Logvinova: V Logvinovu boj pokračuje, domobrana provedla protiútok se 7 tanky. Situace v oblasti Logvinova na silnice Artemovsk – Debalcevo se stále mění. Útok na Logvinovo a okolí částí praporu Donbass,byl přerušen po odchodu jednotek ukrajinské armády s obrněnými vozidly z okolí obce Logvinovo.
Domobranou byl proveden protiúder s pancéřovou skupinou „Somali“ složenou  ze 7 tanků (dorazily posily). Na kraji obce Logvinova boj pokračuje, síly tzv. ATO a domobrany manévrují. Dříve Semjon Semenčenko oznámil, že ukrajinské síly obsadili Logvinovo útokem a pokračují v čistce vesnice. Také úřadující šéf tiskové služby generálního štábu Vladislav Seleznev řekl, že bitva o město Logvinovo u Debalceva pokračuje. Domobrana vytáhla rezervy, proto Ukrajinci manévrují pod palbou tanků. Evgenij Poddubnyj dnes udělal reportáž od Logvinova a vyvrátil tvrzení Semenčenka o obsazení obce ukrajinskými silami„.

12.02.15. 19:38. Zpráva dobrovolník s volacím znakem „Varjag“.

„Pod Mariupolem se prapor „Azov“ pokusil obsadit neutrální osady, ale dobře koordinovaná práce dělostřelectva a pěchoty domobrany zastavila nacisty a odrazila je zpátky. Ztráty civilních obyvatel jsou poměrně významné, škody na infrastruktuře měst DNR jsou také velké.

Zpráva obyvatelů Mariupolu:

„V 15:40 zazněla kulometná palba. Pak jelo 5 tanků, a pak začalo střílet dělostřelectvo. To vše se stalo ve směru na Širokino. V 16:01 vystřelily raketomety „Grad“. Tanky se vracely v 16:20, ale jenom tři. na cestu dopadaly granáty a ze tří míst šel černý kouř. Je to na výjezdu ze Širokina do osady Bezimennoje. V Širokino všechno hoří, lidé hromadně odcházejí. V Lebedinskom ukrajinská armáda postavila zátaras a přivezli tam techniku. Chodí po domech, hledají, chtějí jíst. K 18:00 v oblasti Mariupolu byly slyšet velmi silné rány„.

12.02.15 Zpráva rozvědky LLR

„Podle zpravodajských informací domobrany, v Stanici Luganskoj ukrajinští vojáci plánují po 20:00 provokaci s mnoha obětmi z řad civilního obyvatelstva s cílem narušit dohody uzavřené v Minsku. Je možné použití palby raketomety velké ráže, jako k tomu došlo v Kramatorsku„.

http://korrespondent.net/ukraine/3478819-poroshenko-vyplaty-v-zone-ato-vozobnoviatsia-posle-mestnykh-vyborov

Porošenko: Platby v oblasti ATO budou obnoveny po komunálních volbách
Z Korrespondent.net dnes 18:43

Platby na okupovaných územích Donbasu se obnoví, jakmile se situace stabilizuje.
Sociální dávky v určitých oblastech Donbasu se obnoví po místních volbách a obnovení suverenity Ukrajiny v těchto oblastech. Uvedl to prezident Ukrajiny Petro Porošenko po jednání v Minsku ve čtvrtek 12 února.

Díky moc Erneste.

Mapy:

Ukrajinská:

На территорию Украины вошло полсотни танков, сорок "Градов" и "Ураганов": карта АТО - фото 1

Opolčenská:

mo

Speciální mapa  Debalcevského kotle:

02 09 Матрица

Interaktivní komentovaná:

Z informací komentátora:

Mariupolská fronta:

Ukři útočili na  Širokino, Kominternovo a Sachanku. Ukři ve  dvou velkých nástupech  získali v podstatě jen neutrální obce  v tzv. nárazníkové zoně bezprostředně  před  Mariupolem. Při útocích na posádky  opolčení  , utrpěli následně velké ztráty.

Doněck a okolí:

situace  se zde pozvolna stabilizuje. Intenzita  palby  nepřítele se snižuje, ale do jejího zastavení je ještě daleko. Granáty  dopadaly  do všech sektorů Doněcka  i Avdějevky.

Trvají pěchotní boje v rozdělené Marience. Od Opitného zkoušeli Ukři nastoupit na  Doněcké letiště, ale kromě ztrát jim to nic nepřineslo, takže  se vrátili do nástupního prostoru.

Za porážku se mstilo  velkorážné dělostřelectvo Ukrů, které zasypávalo letiště  granáty.

Gorlovka

beze změny. Boje probíhají v Artomovsku a Majorském. Na západnís traně Gorlovky  se bojuje o výšinu 281.  Gorlovka  samotná je  neustále ostřelována  nepřátelským dělostřelectvem.

Debalcevský kotel

Nejdůležitější bojiště. V západní části byli opolčenci odraženi z Alexandrovky,  boje se vedou o Bulavino a Krasnyj Pachar II. Grozné je pod úplnou kontrolou povstalců. Na jižním konci kotle beze  změn – pouliční boje  v Maloorlovce / včera hlášena jako dobytá/ a u Polevoje. V Kamence  měl být nepřítel zatlačen na jihozápadní okraj vesnice /včera rovněž hlášena  jako opolčenská!/. Podobná zpráva je i z Černuchina  – na západním okraji jsou pořád ukrajinské síly. Dočištění brání skutečnost, že nepřítel tam drží civily  a používá je jako lidské štíty. V samotném Debalcevu pracují diverzní skupiny  povstalců a je stále slyšet palba  pěchotních zbraní. Největší boje   jsou ale o klíčový bod kotle – Logvinovo. Nepřítel podnikl několik nástupů, podporovaných masivní palbou těžkého dělostřelectva. Ale opolčenci zatím všechny útoky, za  cenu velkých ztrát, odrazili. Domobraně  se nepodařilo zatím dobýt ani Mironovku a Mironovské a momentálně   brání Krasnyj Pachar.

Luganská fronta

Situace beze změny. Všechny přifrontové obce trpí dělostřeleckým bombardováním. Boje probíhají na Bachmutské silnici. Jinde jde většinou o dělostřelecké souboje.

Tvrdě  se pálí také na střední frontě  v Dokučajevsku / Jelenovce.

Musím přidat  článek z Blesku, na který mne upozornil kosíř  JB

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/302228/prorusky-rebel-strelkov-priznal-barvu-na-krymu-jsme-prinutili-lidi-volit.html

Strelkov se evidentně pokusil ztížit  vyjednávací pozici  Putinovi v Minsku tak, aby nemohl podepsat  MinskII. 

Další link od  Germanica  je na El Murida. Ten bohužel na stránkách Kosy  absentuej od té doby, do se odmlčel hroch.  Takže jen  pro ruštináře

http://el-murid.livejournal.com/2243261.html

Ale  Germanicův  koment- mír až do příští války… Má pravdu.

Jinak se chci všem návštěvníkům Kosy omluvit. Já dnes do svodky už nic nepřidám. Včerejší svodku jsme dělal do 02,00 ráno a následně už  zase, od 08,00 ráno  pálil průběžné zpravodajství z Minsku, kde jsem měl za  cíl poměřit svoje  skromné možnosti s  tím, že  nabízelo iDnes nebo KyjevAktualne.cz. A nemám pocit , že bych byl propadl. Dokázal jsem být v několika případech rychlejší než oni a  v několika přinést přesnější informace než oni.  Prominte starému muži, ale pochlubit jsem se prostě musel 🙂  🙂  🙂

Vlk míní, ale  Novinky.cz mění!!  A  to dost podstatně!!!  Informují o obsahu rozhovoru, který natočila BBC. S mužem, který se přiznal, že na rozkaz, bohužel není známo koho, rozpoutal palbu na Majdanu do policistů. Což  vedlo k pádu Janukovyče.  Jen to potvrzuje  předchozí zjištění BBC  a  ARD o tomtéž a jejich reportáže. Oboje  lze najít  na  stránce Kosy  Fakta  o Ukrajině.

Zde je link na  to,  o čem informují Novinky. cz , že odvysílala BBC.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361502-na-majdanu-jsem-zacal-ostrelovat-policisty-priznal-se-demonstrant.html

NA ČT nebo KyjevAktulane.cz se to sotva dozvíte…

Část MP

Svodka (nejen)od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Na území Ukrajiny vjelo padesát tanků, čtyřicet „Gradů“ a „Uragánů“: mapa ATO.
12.02.2015, 13:32
http://obozrevatel.com/crime/96508-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni dne 12. února.

Podle úřadů teroristé nadále navyšují své síly v nejnebezpečnějších oblastí – především na severovýchodě Luhanské oblasti a v oblasti Debalceva.

Navzdory tvrzením činovníků RF o nepřítomnosti ruské vojenské techniky a vojsk na území Ukrajiny, v noci února 12 v osadě Izvarino došlo k dalšímu přesunu přes rusko-ukrajinskou hranici padesáti tanků, čtyřech desítek RSZO („Grad“ a „Uragan“, „Smeršť“), tak stejný počet BTR.

(* To si zrovna v tu chvíli  trvale rozmístění pozorovatelé mise OBSE v Izvarinu odskočili na kafe 🙂 )

Podle SNBO, za poslední den Debalcevo ozbrojenci ostřelovali z „Gradů“ a dělostřelectva 14 x, a základní tábor sil ATO v této oblasti – více než 20 x. V důsledku toho byla ve městě zničena infrastruktura a domy. K vytlačení ukrajinských vojsk z této strategické oblasti se ozbrojenci snaží zaujmout pozice na výšinách v oblasti o. Logvinova, Artemovskovského okresu, Doněcké oblasti. NZF
také neúspěšně pokusili o útok na ukrajinské pozice u osady Novotroitské, Černuchino a Kamenka. Všechny útoky nepřítele naše jednotky úspěšně odrazili a žádné pozice neztratily. Nepřítel utrpěl ztráty živé síly a techniky.

Také byla pozorována aktivizace gangů v Mariupolské oblasti – během 11. února, dvakrát ostřelovali obec Čermalyk.

V důsledku ostřelování povstalci ve Štěstí poškodili rozvod plynu do městské nemocnice, což vedlo k zastavení dodávek plynu.

Intenzitu bojů, také dokládá prudký nárůst počtu lidí, přejících si odejít v před frontových měst. V průběhu uplynulého dne 3108 lidí opustilo nebezpečné oblasti Donbasu. Obvykle, toto číslo je asi 800 lidí denně.

Ale pokusy nepřítele se rozbíjí o sílu a odvahu naší armády. V oblasti obce Stanice Luhanska naše jednotky objevily místo úkrytu nepřátelské skupiny, která otravovala naše bojovníky neustálým ostřelováním. Po použití palebné síly ATO, skupina rebelů a sestava AGC-17 byli zničeny. Nedaleko osady Raevka v Luhansku naši bojovníci zničili skrýš munice nepřítele.

Během uplynulého dne 2 ukrajinští vojáci zahynuli a 21 bylo zraněno.

Nepřítel i nadále pokračuje s aktivním leteckým průzkumem pomocí bezpilotních letounů. Zejména v oblasti ATO naši pohraničníci zaznamenali let 7-mi BPL , zejména, 2 drony – u osady Gerasimovka a Krasnaja Talovka, 3 – v oblasti Stanice Luhanska, Novogrodovka a kontrolního stanoviště „Alexandrovka“ Luhanské oblasti. Také v Oděsské oblasti byl průlet 3 dronů,  zaznamenaný  pohraničníky , kteří  jsou na hranici s neuznaným Podněstřím.

Teroristé ostřelovali dělostřelectvem Širokino: palba se vede po pozicích sil ATO a na obytné domy.
12.02.2015, 16:23
http://obozrevatel.com/crime/19378-terroristyi-obstrelivayut-iz-artillerii-shirokino-ogon-vedetsya-po-pozitsiyam-sil-ato-i-po-zhilyim-domam.htm

V současné době rusko-teroristické jednotky z vesnice Bezejmenoe osřelují dělostřelectvem obec Širokino.

Hlášení veřejné organizace „Obrana Mariupolu“ na její  stránce na Facebooku.

„Palebné nepřátelské pozice se nachází v obci, což výrazně komplikuje jejich neutralizaci. Palba je vedena jak po vesnici (přímo na civilisty), tak i po pozicích sil ATO.“ – Píše se v prohlášení.

Síly ATO dělají vše možné k potlačení palebných stanovišt nepřítele a zastavení ostřelování rezidenčních oblastí .

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve pluk „Azov“ oznámil že se jim podařilo odrazit útok ozbrojenců v obci Širokino poblíž Mariupolu.

Kam strany odvedou zbraně v souladu s dohodou v Minsku: vizuální mapa nárazníkové zóny.
12.02.2015, 17:01
http://obozrevatel.com/crime/80256-kuda-storonyi-dolzhnyi-otvesti-vooruzhenie-
soglasno-minskomu-soglasheniyu-naglyadnaya-karta-bufernoj-zonyi.htm

V souladu s dohodami uzavřenými v Minsku, by mělo na Donbasu být vytvořené nárazníkové pásmo bezpečnosti, kde nebudou žádné těžké zbraně.
„Doprovázené příměří odvod těžkých zbraní, těžkého dělostřelectva ráže nad 100 mm. Je dohodnuto, že se dělostřelectvo odvede do vzdáleností od „Minské linie“ ilegálních ozbrojených skupin a skutečné linie ozbrojených sil Ukrajiny o 25 km. To znamená, že celková nárazníková zóna bude 50 km “
– řekl prezident Ukrajiny Petro Porošenko po setkání v Minsku.

Noviny „Segodnya.ua“ zveřejnily vizuální mapu nárazníkové zóny na východě Ukrajiny:

http://i.obozrevatel.ua/8/1685408/inner/390367.jpg

červená – linie fronty  po Minsku II modrá – linie  fronty po Minsku I 
žlutá zona – za tuto oblast musí těžkou techniku odvést Kyjev 
světlemodrá zona – za ní musí stáhnout těžké zbraně  opolčení.
Vlkův  vstup.
Tahle mapa  mne nesmírně  těší! . Červená linie  ukazuje současný průběh fronty, modrá průběh fronty v době uzavření smluv Minsk I.  Podle Kyjeva. Opakovaně  jsem zde tvrdil, že zisky opolčenců jsou minimální. A kecy o  500 nebo dokonce  1500 km2 jsou jen pustou propagandou! Mapa to potvrzuje. Stejně  jako opakovaný názor, že  Kyjev útočil s velkými zisky  v oblasti tehdejší Debalcevské kapsy!!!! Vymývači mozků a jejich papoušci si neustále melou své. Nicméně je to přesně tak, jak jste mohli dlouhodobě  číst na Kose! Nyní to potvrzují i Lysenkové a Tymčukové.  Pokud někdo chce  exemplárnější případ lhaní Kyjeva a  mainstremových medií, než  je právě tahle mapa, tak to se tedy nadře!!!
Tuhle ukrajinskou matu samozřejmě přidávám do Faktů o Ukrajině!
Pokračuje MP
Zde je mapa podobná, ale publikovaná na Cassadu:
http://pics.v6.top.rbc.ru/v6_top_pics/media/img/1/03/754237497946031.jpg
https://i2.wp.com/pics.v6.top.rbc.ru/v6_top_pics/media/img/1/03/754237497946031.jpg
Dne 12. února 2015 zástupci „Normandské čtyřky“ podepsali dohodu o opatřeních ke stažení težkých zbraní, ve stejných vzdálenostech oběma stranami.

Bezpečnostní zóna by měla být: pro dělostřelecké systémy ráže 100 mm a více – 50 km široká; pro RSZO – 70 km; pro RSZO “ Tornado-S“, „Uragan“, „Smeršť“ a taktické raketové systémy „Točka“ (“ Točka U“ ) – 140 km.

Ukrajinští vojáci by se měli stáhnout ze samotné konfrontační linie, a povstalci “ LNR“ a „DNR“
– z kontaktní linie, stanovené v Minském memorandu ze dne 19.září 2014.

Stažení těžkých zbraní by mělo začít nejpozději druhý den po příměří a dokončit se do 14 dnů. Tento proces se bude konat pod záštitou OBSE.

Připomeňme, palba se musí zastavit v 00,00 15.února 2015.

Jak uvádí „Pozorovatel“, výsledkem 16-hodinové jednání mezi prezidenty Ukrajiny, Ruska a Francie Porošenka, Vladimira Putina, François Hollanda a německé kancléřky Angely Merkelové v Minsku byly dosaženy dohodly o příměří a stažení těžkých zbraní na Donbasu. Úplné znění podepsaného dokumentu dříve publikoval „Pozorovatel“a  včera také vlk.

* Přidám vám k tomu ještě 4 hodinové video z hovorů v Minsku
Ale raději si ho nepouštějte, nebo dopadnete jako tito v Minsku:
https://pbs.twimg.com/media/B9oEuq6IIAAjXpj.jpg:large
https://i2.wp.com/pbs.twimg.com/media/B9nwxaCIQAQRpn1.png:large
** Pořád mi ty ukrovská Tornáda vrtaly hlavou, v angličtině raketový systém Smeršť
nazývají Tornádo. V podstatě se jedná o modernizovaný „Smeršt“, ale trochu jiného
levelu, naváděný elektronikou. Klasický Smeršť 9К58, má dostřel 20-90km podle
použité munice. Ale i těch je mnoho variant s dostřelem až 120km.

V provedení Tornádo, kalibr střely zůstává stejný 300mm dostřel 90-150km.
No dle textu na odkazu níže a přidaného  videa, jde o zbraň 3x mocnější než Smeršť.
Tornado-S (РСЗО 9К515 Торнадо-С, 9А54) si můžete prohlédnout např.zde:
http://armoredgun.org/brm007/russi_42.html

a video se všemi jeho přednostmi je zde:

http://my.mail.ru/mail/zinovy_ok/video/6612/6595.html

Přídavek z Cassadu :

Kdo, odkud a čím střílel po Kramatorsku 10.02.2015?

Dnes jsem chtěl dát jako přídavek vyšetřování raketové střelby na Kramatorsk.Bohužel článek je tak obsáhlý, plný schémat, videii a fotografii že jeho text samotný bez tohoto materiálu by byl přinejmenším těžko srozumitelný.

Autorem vyšetřování je nám známý autor opolčenských map dragon_first_1.

Shrnu vám tedy jen jeho výsledek. Autor dle autentických videii, fotek z ukrajiskéhotisku, z míst dopadu střel do konkrétních ulic a jejich fotografií, určil typ střel – Smeršť a rozvněž směr odkud přilétly.

Směr byl určen jako jiho-západní od Kramatorsku.

Dále dle parametru systému „Smeršt“, min. a max. doletu střely, uhlů trajektorie vypočítal, že střely přišly z JZ směru (ze směru Krasnoarmějsk tj. max. dostřel Smeršti, či někde blíže) a že tím směrem se nacházejí ukrovké pozice.

Viz. tato mapka:
https://i2.wp.com/ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/83206/83206_900.png
Dále že nejbližší pozice VSN jsou více na JV, 35km od Kramatorsku.
Celý text s materiály si můžete prohlédnou (ruštináří přečíst) zde:
http://colonelcassad.livejournal.com/2043867.html
Děkuji MP.
Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.