Vstanou konečně, či spíše Konečné, noví bojovníci?


Uvidíme. Ale že bych na  chtěl vsadit?  Jakkoliv  by to bylo, vzhledem k situaci  na  české politické scéně  víc  než nutně zapotřebí!

Obroda, či spíše  zmrtvýchvstání,  obou tradičních, dnes ovšem zcela  zdevastovaných tradičních  levicových stran, postavených ideově na  opravdových  a trvalých levicových  hodnotách, nikoliv  těch tzv. moderních  nebo lumpenlevicových,  je nanejvýš  potřebné. Otázkou je, zda po říjnovém volebním debaklu ještě  vůbec  proveditelné.

První zareagovali, jak  známo  – pseudokomunisté.  Jiné  označení  si tenhle politický  spolek  po  patnáctiletém  šafářování  politického  jarmarečního kramáře  Vojty  Filipa, alias  Kluzkého Vojty,  nezaslouží.

Staří  čeští bolševici  se  jistě , během toho jeho  šafáření obraceli  v  hrobě  tak  rychle a  usilovně, že   se  jejich kosti musely  rozpadnout  na prach.

Viděno zpětně – Filip nebyl jen klasickým renegátem, oportunistou a žluťákem,  řečeno tou správnou a tvrdou  bolševickou mluvou, nýbrž  agentem s teplou vodou, prodavačem zázračných diet  a mastiček, který  veškeré komunistické  symboly  a hodnoty,  ať si  o nich  myslíme  cokoliv,  vyhandloval a  vykšeftoval  za  funkce, koryta a korýtka  pro vybraný  úzký  okruh  svých pseudosoudruhů!  Kteří  spolu s ním nereprezentovali vůbec  nic! Žádné  hodnoty, žádné principy  kromě jednoho – každý  den  u lizu dobrý.

Vše  vyvrcholilo v okamžiku,  kdy pod Zemanovou  taktovkou dokráčeli  k podpoře  Andreje  Babiše a  jeho vlády.  Čímž si dali  vlastní  gól  olbřímí velikosti, že jej  nemohl přehlédnout  ani  ten  nejdementnější  chovanec  Bohnic  či jiného podobného zařízení!  Komunisté  veřejně podporují  svého  fatálního a smrtelného třídního  nepřítele  –  světového oligarchu.  S  odůvodněním  – no  ale to je náš, český oligarcha, to není smrtelný  třídní nepřítel! No neberte takového  „bolševika“. Tohle  fakt  nedokízala  ani ta nejmodernější ze  všech moderních  evropských „levicových“ stran!

Nechápu, že  někdo a především zbývající  členové  a  příznivci této  strany, jsou překvapeni a  zaskočeni  tím, co se jim událo!    Oni od parlamentních voleb 2017 v každých  dalších  neregistrovali, jak jim klesají procenta a ztrácejí mandáty na všech úrovních? V senátu, Evropském parlamentu, v obecních zastupitelstvech,  v  krajích? Jaký  chtěli jasnější signál,  že je  potřeba  něco rychle  a  zásadně  změnit než přijde  drtivý a konečný propad  i  v těch  už  zcela  existenčně  důležitých  volbách???

Ono je  těch změn asi potřeba  povícero a je otázka  jakých vůbec a  zdali už  není pozdě pro komunisty,  ať zkusí  cokoliv nebo kohokoliv. Nicméně  něco  jednoduchého a zásadního  se  nabízelo samo od  sebe – použít dobře  známou praxi  fotbalových a  hokejových klubů!  Ty  v podobných  situacích, v jaké se dlouhodobě, od roku 2017 zmítali soudruzi, uplatňují jednoduchý a ne  vždy  účinný recept, ale  jaký jiný, že?   – mužstvo nehraje a prohrává? Trenére, máš  padáka!   A politické  rovině  – Kluzkej Vojto, svojí politikou  prohráváš  jeden mač  za  druhým, sbal si a  vypadni!A  svoje  zemanovsko babišovské  čachry si provozuj někde  jinde! A nespokojené protestní voliče, tenhle opravdový  základ  své politické existence přenechala politickému  šejdíři  Okamurovi!!!

Ne že by se o korekciněkteré vnitřní proudy – zejména ten okolo  Josefa  Skály  nebo Kateřiny Konečné nesnažily. ale protřelý a kluzký  bafuňář  Falmer  – Filip všechno dokázal přežít. A to včetně  vyslovení nedůvěry  ústředním výborem strany, kde  vytáhl z klobouku, po své porážce, právnický  fígl. Takže  neabdikoval  a dovedl stranu   do dalšího a řekl bych  konečného  17. listopadu.

Dobré je, že  komunisté na nic nečekali a okamžitě svolali mimořádný  sjezd, kde zvolili nové vedení.A především se odstřihli od  Kluzkého Vojty – jeho protégee Hana Aulická Jírovcová byla  z kandidujících úplně poslední, když  získala  o více než  100 hlasů méně než  vítězná  Kateřina  Konečná.

Bude tohle  stačit? Přirozeně, že nikoliv!  Kateřina Konečná správně pochopila,  že  strana  může obživnout jen tehdy, jestliže  opět  dokáže  oslovit protestního voliče! Správná úvaha!  Jenže  tuší  jak na  to? A navíc  – dokáže  to z Bruselu?  Když  odmítla  vzdát se mandátu  europoslankyně a  přesídlit  domů, aby přímo prováděla  nutnou ale nevděčnou denní politickou práci, navíc  mimo  mediální svět, který od teď  komunisty  bude už  jen s gustem ignorovat. tedy s výjimkou  nějakých těch jejich případných skandálů, na nichž  by si bulvárně  smlsnul? Celkem její pozici  chápu,  má pravdu, když tvrdí, že vlastně jako jediná  je dnes  ze strany  s přístupem do medií. Tohle  platí!  Ale  zmrtvýchvstání se  dá zrealizovat jen tam, kde leží současná mrtvola! A  to je tuzemský politický hřbitov!

To prostě  chce především tvrdého a nesmlouvavého tribuna  tady  v Česku!  Proto mne udivuje,  že  propadl Josef  Skála. Ne že není předsedou strany, to bych ještě pochopil, strana prostě potřebuje  mladší tvář. jakkoli  u  Kateřiny  Konečné mi to přijde jako eufemismus, protože  je ve  vrcholné politice už přes  dvacet let a já pro ni  mám pojmenování  –  už věčně  mladá. Ale  Josef  Skála rozhodně  patřil do vedení strany, kam se také nedostal. Uvědomují  si poslední soudruzi,  že  musí  mít v  čele  rváče?  Prostě  ranaře,  s jasným drsným a srozumitelným slovníkem pro  ty, kteří se cítí být poraženi současným systémem?  Že  jejich cílovou skupinou  nejsou měsští, liberální, mladší a kdo ví  jací  voliči  naslouchající  květnatým sofistikovaným  projevům,  nýbrž  ti, co nyní  nebudou schopni platit  účty za  energie, ti, co je bude ničit  inflace   na denní bázi, ti co mají obavu  z covidu a přesto jsou odpůrci očkování,  ti  co  dělají u montážních  pásů automobilek a  ostatního automotive, prostě  všichni ti, nad  nimiž  současný politický establishment  setrvale  ohrnuje  nos?  Abych byl konkrétní  – jejich  vzkříšení stojí a  padá  se  schopností odvést  voliče  japonské záhnědě, získat  část  těch,  co  se  viděli ve Šlachtově  Přísaze a pokud možno si něco odloupnout i od  Babiše.

Odloudit  Okamurův  a Šlachtův  elektorát či jeho  část je podle  mne  snazší  než dostat zpět  něco od  Babiše.  Proč? Protože  v prvních dvou případech jde  o  voliče, kteří prostě  Babiše  už nechtějí. Ti poslední ano.   A komunisté vše ztratili  podporou ještě bohužel premiera.

Navíc  – Babiš z opozice jistě  zkritizuje  novou vládu  úplně za  všechno, i za  to co sám zavinila  a  dokonce  že i  dýchá.

Okamura se chystá na  totéž a umí to. Nevěřím, že  Kateřina  Konečná  je  schopna , zejména když je v Bruselu  jim dostatečně   sekundovat, natož  aby  je  viditelně  trumfla.  A neznám, kromě  Josefa  Skály  jiného komunistického rétora nikoho, kdo by  něčeho takového byl alespoň přibližně  schopen.

Vrátím se k minulému  týdnu a jeho  ústřednímu tématu  – evropskému energetickému průšvihu.  Opakovaně  jste  na Kose  četli, že  nechápu, jak  je možné, že tohle  téma  před  volbami nikdo  razantně a dostatečně  nezvedl!  Cílil jsem především právě na  KSČM! Jak je možné, že  ve  sdělovadlech neexcelovala  právě Kateřina Konečná, pracující  v  europarlamentu?!  Zejména  když  je  stranickou stínovou ministryní  pro resort životního prostředí a průřezový resort mládeže! Navíc  v EP  je členkou Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin!

Jak je možné , že  nebubnovala  na poplach a netrhala  na kusy  ty  ekofanatickoteoristické  nesmysly?

Tohle podle mne právě  toto  představuje   ústřední  politické  téma  nejbližší budoucnosti  v  českém politickém rybníčku.  Vedení EU  jen tak   a bez uzardění  konstatuje,  v EU  bude až  1/3 občanů  propadlých do energetické chudoby. Bartuška  kontruje, že  v Česku  jich napočítáme  takových  150 000 a že  skončí  řada  zdejších firem, které neunesou  zdražení energetických vstupů, no a co jako?!!

Levice v nejméně posledních  deset let, v období obecného konzumu a  řekněme  – atomizace  pracovních kolektivů přišla  jak o svou přirozenou základnu tak především o nosná témata! Neplatí, že  kdo si hraje, nezlobí, nýbrž kdo konzumuje, nezlobí!  Nyní je jisté  že  do konzumní evropy  dorazila  bída. Energetická! Takže  komunisté a vůbec  celá   levice  mají zpět to, co potřebují  – lidem srozumitelný  program. Jestliže  ho uchopí  nekompromisně, rychle  a důrazně. Nesmyslnost  a fyzikální neproveditelnost zeleného fanatismu  bije  do očí. Jeho důsledky  do peněženek. těch nejchudších.  A  další budou rychle přibývat.  Nehodlám soudruhům radit, ale  v situaci, kdy  cca milion lidí zoufale  hledá  dodavatele  energií před  zimou za přijatelnou cenu,  nechápu, proč  už  někdo  s vazbou  na tuhle partaj  neorganizuje  něco, co se klidně  může  jmenovat  Sdružení  koncových odběratelů energií. Nebo  klidně jinak. Ale  prostě  nátlakovou  organizaci  nás  obyčejných lidí,  kteří  dostávají  nové účty od  dodavatelů poslední instance a  vidí  ta  šílená  čísla, co mají v  budoucnu platit.  Za sebe  říkám, že jestli něco takového vznikne, stanu se okamžitě  členem. A klidně i aktivním. Je třeba přestat  žvanit a předvádět se na internetu a  začít konat.  Soudruzi  by si měli rychle uvědomit,  že    klasický  třídní nepřítel klidně může ještě   počkat, když  za  Kluzkého Vojty  počkal celou půl druhou  dekádu.  Že se  objevil zcela nový protivník – liberální ekofanatik. S kterým je potřeba  bojovat  ve jménu obyčejných, neprivilegovaných, poražených.

Komunisté, podobně  jako ČSSD  stojí před poslední mizející  šancí  bleskově  si tohle  téma  přivlastnit pro sebe!  Včera  bylo pozdě. A  to ještě  disponovali  přístupem do mediálního světa. Jestli  tuhle opravdu poslední  šanci přenechají Okamurovi, klidně  ten  svůj zbylý  třešňový  džem  mohou  hodit do popelnice  a zabouchnout  víko.

Jejich  soupeřem  je přirozeně  česká  lumpenpravice. Ale  bezprostředním a  smrtelným nepřítelem je  česká podnikatelská  okamurovsko babišovská  lžilupmpenlevice.  Dvě  byznys partičky českých politických  podnikatelů,  pro které je   politika jen prostředkem, jak se napakovat.

Jsme u  toho, proč  se komunisty  vůbec  zabývám, když  jsem s nimi  byl v podstatě  celý  život  v konfrontaci  –   geniálně to definoval  jiný antikomunista  -Ludvík Vaculík – zánikem  komunismu  ožily  všechny  důvody, proč  vznikl!  A přesně  o tomhle  to pro mne  je. Energetická  chudoba  je prostě  chudoba! Se vším všudy. S devastujícím vlivem na  společnost. A Okamura je pro mne  krysař s Hammeln. Babiš  jak by  smet. Komunisté v minulosti  dokázali systematicky  tuto zemi  vést 40 let. S obrovskými chybami a těžko pochopitelnými excesy, ale na  druhé straně  také s pozitivními  výsledky. Netrpím obavou, že by zase přišli k moci. Já je  vidím jako nutný  korektiv nebo chcete  li  – nutného predátora  na politické scéně plné zcela konformních  a liberálně  servilních ovcí.

Ne nebudu  je  volit. Tohle  asi opravdu nehrozí, ale  chápu jejich potřebnost. Nelze  ty poražené  v  českém  voličském spektru přenechat  zahnědlému  fýrovskému vykukovi  z Japonska. Ani  bezskrupuloznímu oligarchovi, bojujícímu proti korupci a rozkrádání veřejných  fondů tak, že mu stálo za  to, při jeho majetku si, dle policejního vyšetřování  – protizákonně  z nich ulít  50 milionů na  Čapí hnízdo.      Tady vidím roli KSČM  – stát  se mluvčím, tak jako v minulosti,  těch znevýhodněných, šikanovaných, poražených.  Dát  jim svou politickou linií  naději na  změnu. Na  to, že  i tuhle  zimu si doma zatopí a rozsvítí. A bušit  do těch  nahoře. Za všech okolností. Místo bludů  typu, že  Babiš  není třídní  nepřítel, když  jde „náš“ miliardář! Že  tohle všechno maže.  Proč  by  potom  i lidé  s komunistickou minulostí radši nevolil Babiše  přímo?

Situace  dozrála  do stavu, kdy  je KSČM v rakvi na  katafalku před  pecí krematoria,  Pozůstalí, více méně  se  chechtající  a  slavící,  dorazili  na poslední rozloučení. A  Kateřina Konečná  má provést zázrak….

Netuším jestli se jí  to povede, Velmi bych si to přál. Nicméně  bez Josefa  Skály?  Sotva!  Vstanou konečně, Konečné  noví bojovníci?  Kdyby  se  Evropa neřítila  do ekonomické a  energetické   katastrofy  vlastní hloupostí a fanatismem, napsal bych, že nikoliv. Že  žádná  restituce  nepřipadá v úvahu. Jenže  žijeme  v přelomové době. Co nevidět  důsledky ekofanatismu a ekoterorismu dopadnou na  obyvatelstvo  EU včetně  České republiky. Tady, díky  naší specifické bigotnosti nejspíš  daleko více  než  jinde.  Ale je třeba jednat  rychle  a nesmírně  razantně. Razatněji než  to dokáže  finančně  dnes  nesrovnatelně  silnější Okamura. Jenže  KSČM  má pořád  ještě  členskou základnu, která  musí  odvést  denní  práci ve  svém bezprostředním okolí.  Jen tak ti noví bojovníci, v zájmu nás  všech povstanou.Komunisté jako  korektiv rozežrané lumpenpravici  a fanatickým liberálům je  přesně  to pravé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.