Úvodník dnešní Kosy – jak a čím skončí ukrajinská válka?


Na Ukrajině  se  válčí už  4 měsíce. A nevypadá to, že  by  se skončilo.  Jednání není na  stole. To je  zřejmé.

Obě  strany  si myslí, respektive u jedné  jde evidentně  o ty, co  válčí prostřednictvím ukrajinských životů, že mohou tu druhou pokořit.

Netuším, jestli to tak je. Proto  zoufale hledám  jakoukoliv  analýzu,  která  by  naznačila jak a  kdy  to skončí.

Dvě  takové  vám  nabídnu. A nemohou  býti odlišnější.

Tu první v podstatě  stvořil Boris  Johnson a   britský Sunday  Times a  pro  Kosu výstupy  z ní a zamyšlení zpracoval  pan Leo K. Dá se shrnout  do jednoduchého  výstupu – Rusko a  Putina  je nutné zničit , protože  jinak  zničí on  nás. Pod  Kyjevem se bojuje za Londýn. A  přirozeně,  že  nám jde o demokracii a  svobodu. A o nic  jiného. Hrozivá perspektiva!  Když  si  člověk vzpomene na  státy, kde  Velká  Británie  v posledních 30 letech  bránila  svobodu a demokracii se zbraní v  ruce! To neříkám já,  nýbrž například  exnáčelník  britského generálního štábu lord  Richards, jak jste nedávno četli na  Kose. Viz

Západ o válce na Ukrajině neuvažuje strategicky

Tam se  také lze  dozvědět, co si lord  Richards  myslí o kvalifikaci  všelijakých  Borisů Johnsonů a  mainstreamových novinářů.

Ta  druhá pochází  od  světové politologické špičky  – Johna Mearsheimera  je  daleko hrozivější. Ten  soudí,  že  ať  se dění  na frontě  bude  vyvíjet tak nebo tak, vždycky  hrozí  atomová světová  válka!

Zajímalo by  mne, jestli  Boris  Johnson  a  redakce  Sunday Times  je  ochotna  se  usmažit v termojaderném pekle,  za předpokladu, že  profesor  Mearsheimer  má pravdu ve  svých odhadech a jim se zase  povede  prosadit  svou  vizi  dalšího osudu ukrajinského konfliktu.

Nechce  se mi to  dále  rozvádět. Přečtete si to  v detailu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.