Flash – když jde v Německu plyn z tlustejch do tenkejch. DOPLNĚNO!!!


Situace  s plynem v  Evropě je opravdu vážná.  Jen  Fiala  je vysmátý.  Tu  si vybraně  debužíruje  na snobárně ve Varech a  dobře  se baví  se  stejným netáhlem ze  Slovenska  -Hegerem,  tu  se usmívá  do mikrofonů a kamer  ve  švýcarském Luganu a  moudře hovoří  o Ukrajině /jak jinak/ a  slibuje,  že  se  Česká republika, která  nemá dostatek peněz  na sociální služby atd.,  kvůli ní   zadluží  ochotně  a s radostí, aby  mohla  znovu  vystavět, co  je na Ukrajině zbořeno. Že  v  Česku  jsou 3/4 mostů v různých stupních havárie  ho netrápí. Hlavně, že  na Ukrajincům postavíme  ty , které si vyhodili  do vzduchu.   Jak řečeno na  dluh, v době  kdy  půjčky a to i ty pro stát, začnou dosahovat  extrémní výše. Plyn neřeší. Už nám vyslal  signál,což on  dělá mimořádně  rád,  že plyn bude. A hotovo. Bude. On by nám přece nelhal.

V Německu to ovšem  vidí úplně  jinak.  tam to doslova  začíná  vřít. Právě jsem  rychle projel Bild  a Rhenische Post  a našel  tam  dva  články. které byste měli, ve  vlastním zájmu  – znát!Pozor, aby  vám  oči z důlků nevypadly

Bild

Chybí tankery Habeckův plán plynu začíná váznout

Mezi odborníky roste obava, že Německo míří do gigantické plynové krize .

Braniborský ministr hospodářství Jörg Steinbach (66, SPD) považuje za „téměř jisté“, že Putin po údržbě již nebude plnit plynovod Nord Stream 1.

Bavorský premiér Markus Söder (55, CSU) už mluví o „plném přídělu plynu“ a varuje před hrozícím „triáží plynu“.

Znamená: V případě nouze musí vláda rozhodnout, kdo dostane k dispozici to málo plynu. Ministerstvo hospodářství Roberta Habecka (Zelení) uvedlo: „Situace je vážná. Nemůžeme zde spekulovat ani vážně říkat, jak se Rusko poté rozhodne.“

Situaci by měl napravit Habeckův plán dopravit zkapalněný zemní plyn (LNG) do Německa lodí. Síťová agentura zatím počítá s dovozem 13 miliard metrů krychlových plynu v první polovině roku 2023, aby částečně nahradila ruský plyn.

Nyní ale i tento plán pokulhává!

Hlavní důvod: nedostatek dopravních lodí. Martin Kröger ze Sdružení majitelů lodí pro BILD řekl: „V německé obchodní flotile nejsou žádné tankery na plyn, které by mohly přepravovat LNG na velké vzdálenosti. Celkem je po celém světě k dispozici téměř 500 tankerů na LNG, ale poptávka z jiných regionů světa je vysoká.“

Výzkumník Andreas Fischer (IW Cologne) potvrzuje: „Na  trhu jednak musí být  dostupné množství kapalného plynu  a jsou zapotřebí vhodné tankery, z nichž většina je již vázána na dlouhodobé smlouvy.“ Kromě toho „pouze jeden ze tří plánovaných terminály byl zatím schváleny“.

Ministerstvo hospodářství připustilo: „Četnost a počet tankerů, které přepravují plyn LNG do míst, nelze v současné době vyčíslit.“

Thorsten Frei (48, CDU): „Strategie LNG ministra Habecka selhala a nebude schopna v dohledné době nahradit množství plynu, které budeme potřebovat v nadcházející zimě. Proto musíme udělat vše pro to, abychom rychle naplnili zásobníky plynu.“ Frei vyzývá k okamžitému opětovnému spuštění uhelných elektráren, aby bylo možné přečerpat všechna dostupná množství plynu do zásobníků.

Šéf regionální skupiny CSU Alexander Dobrindt požaduje nový cenový model pro občany v reakci na rostoucí ceny plynu. Dobrindt na BILD: „Naléhavě potřebujeme pevnou základní cenu plynu pro občany jako účinný ochranný štít proti dalším cenovým explozím. Bez základní ceny pro občany nebude mnoho lidí v Německu v příštích měsících schopno platit rostoucí ceny plynu. Základní cena pro občany musí po omezenou dobu zastropovat základní poptávku po plynu pro soukromé domácnosti v ceně.“

Rheinische Post

„Energetické sankce nefungují“

Levice v Bundestagu považuje politiku sankcí vůči Rusku za neúspěšnou. Podle ekonomického experta poslaneckého klubu Klause Ernsta se Německo řeže do nohy. Aby se zabránilo přidělování plynu, musí se znovu mluvit také o Nord Stream 2.

Pane Ernste, Německo je v energetické krizi. Co očekává levice od vlády?

Ernst Federální vláda musí udělat vše pro zajištění dodávek energie. , navzdory válce, která porušuje mezinárodní právo, především s Ruskem dál  mluvit V případě potřeby Nord Stream 2 do provozu na omezenou dobu , pokud dodávku plynu nelze zaručit jiným .

Nordstream  2? Nehrajete do rukou Putina?

Ernst Selhání dodávek plynu by nejen vážně zasáhlo občany, ale mělo by také ničivé důsledky pro průmysl. Mnoho společností nemá možnost převést své výrobní procesy na jiné zdroje energie. Jsou na zemním plynu závislé – mají li produkci udržet Nejenže jsou pracovní místa ohrožena krátkodobě , což je samo o sobě dost špatné, ale přerušení dodávek plynu by mohlo nenávratně poškodit průmyslovou páteř Německa.

Spolkový ministr hospodářství Habeck se tomu ale snaží čelit. mýlí se?

Ernst:  Nebezpečí se podceňuje. Nyní není důležité doporučovat obyvatelům, aby ztlumili vytápění nebo nevytápěli bazény . To problém neřeší. Je zásadní  vyhnout se přídělovému plynu pro průmysl a zajistit zásobování domácností a podniků na nadcházející měsíce. Ostatní země nejsou schopny plně kompenzovat ruské dodávky plynu.

Jakou cestou by se k tomu měla vláda vydat?

Ernst:Vláda musí zajistit, aby ceny energie zůstaly pod kontrolou zvýšením dodávek z Ruska , včetně Sankce energetické politiky nefungují. Měli by alespoň zpomalit ruské síly. Válka nezadržitelně pokračuje. Naopak: energetické sankce prospívají Rusku. Znamená to, že ačkoli se prodává méně, výnosy z těchto prodejů jsou celkově vyšší. Mezi lednem a květnem letošního roku se bilance běžného účtu Ruska se zbytkem světa třiapůlkrát ve srovnání se stejným obdobím loňského roku Cenové exploze surovin, jako je ropa a plyn, zajišťují, že celek Rusko vydělá na prodeji energie více než dříve. Tímto způsobem naše sankce prospívají Rusku.

Znamená to tedy?

Ernst Rusko není zastaveno, nadále dobře vydělává na svých surovinách a naši občané a naše hospodářství trpí naprosto neúspěšnou politikou sankcí. V této souvislosti je nemorální zachovávat sankce tímto způsobem.

To by Rusko potěšilo. Jaká opatření by měla být naopak přijata v reakci na ruskou agresi?

Ernst Rusko má větší radost ze zvýšení cen svých energetických produktů a z toho, jak moc si krájíme vlastní maso. Měli bychom přijímat pouze taková opatření, která jsou skutečně vhodná pro ukončení války a nepoškozují naše vlastní lidi.

V Německu se  evidentně  panika. Mezi vrcholnými politiky. Jak zajistit  plyn  pokud Putin… Řeší tohle. Nikoliv Ukrajinu. A nejen  jak naplnit  zásobníky, ale  také, aby  obyvatelstvo  utáhlo  nárůsty  ven.

Německá levice, postkomunisté z Die  Linke  dokonce  přišli se  svatokrádežnou myšlenkou – spustit v nouzi  Nordstream 2!!!!  Představte  si!  A německý  Igor  Stříž je za  to nepožene před  soud kvůli vlastizradě. Tak daleko samozřejmě   německý  veřejný diskurs  není, a ten vládní  už  vůbec ne. Ale  kdo ví….Ale  kdo ví…  Už jenom to, že  to řekne  člen Bundestagu, bez ohledu na stranickou příslušnost a že to převezme těžký mainstream jako Rheinische Post, aniž by  to příslušný  intervjůk  politicky  školil  systémem a la  Železný  nebo Tachecí, o lecčems  vypovídá!!!!

Ale  nervozita  doslova kape  politiky napříč  spektrem. O Ukrajině nikdo z  nich ani slovo!   To  je  Fiala má  priority  nastaveny  daleko správněji  než  Němci! Jistě nám ho závidí!!!

DOPLNĚK  ze středečního odpoledne.

Právě jsem v  autě  slyšel  zprávy  na  ČRo Plus. Fiala  vystoupil v  europarlamentu. A  sdělil,  čím  v době předsednictví oblaží  Evropu. Prý vyřeší  energetickou krizi a  drahotu!!!!! Von, zrovna  von…

Tenhle  panák nemá  ani žádný stud ani žádnou světloplachost!!! Ale  na druhou stranu  -Evropě  ho PŘEJI!!!!  Z celého srdce. Proč bychom  pod ním si měli užívat  jen my????  Ať  si tohohle machra Evropa  zažije na  vlastní kůži. Proč  bychom mrzli jen my, proč  by  všichni ostatní  měli platit  za plyn a elektřinu zlomek toho , co občan ČR.:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.