Úvodník dnešní Kosy – dnes Jiří Jírovec


Všem, kteří se  na alternativních mediích pohybují už nějaký čas a nikoliv  teprve  od včerejška, je  jméno Jiří Jírovec dostatečně známé. Pro ty ostatní  dám popisek, který o něm vede  web Databázeknih.cz:

Jiří Jírovec je vystudovaný analytický chemik. Díky nestranickému původu a také dlouholetému pobytu mezi nestraníky chemické laboratoře Ústavu geologických věd UK se pohyboval v prostředí, kde vládla kritičnost, sranda a ironie. Tři roky před politickým převratem emigroval do Kanady, kde následujících třináct let pracoval ve společnosti Atomic Energy of Canada Ltd. S nástupem internetu se začal intenzívnějí zajímat o dění v Československu a v roce 1997 navázal spoluprací s Britskými listy, kde publikoval stovky článků. Jako penzista tráví většinu času v České republice.

Proč databáze knih? Protože je také  autorem beletrie. Vydal hned  5 knih. A nikoliv neúspěšně – v roce  2019 obdržel Cenu Unie českých spisovatelů – za  knihu  Sladký život.

Takže to je Jiří Jírovec.

Před  nějakým časem mi poslal mail. Vznikla malá  výměna. A výsledek je dnešní číslo Kosy, kde  jsou dvě, pro Kosu autorské miniatury. Vydávám je vysloveně  rád a  chci věřit, že tímto pan Jiří Jírovec na Kose nekončí, nýbrž  začíná.

Dnešní Kosa patří Jířímu Jírovcovi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.