Karibský scénář. Co znamená ruské oznámení o jaderných cvičeních?


Psát  o Ukrajině  bez  ukrajinského serveru  Strana.ua  by nepochybně  šlo. Ale  daleko  hůře  než  s ním.

Jednou  ze  základních  otázek  ukrajinské  války  je  otázka,  jak daleko se nacházíme  od  jaderného zlomu, tedy od  okamžiku,  než  jedna  ze  stran, pravděpodobně  především Rusko  bouchne  do stolu a řekne  – tak  dost!  Máme  největší jaderný  arzenál na  světě, bojuje se  na našich hranicích, a  je  to válka  nikoliv  s Ukrajinou ale  s celým kolektivním Západem.  Nevidíme  důvod, proč  by  naši  vojáci  dál umírali  v zákopech, když  vše  lze , použitím  taktických  jaderných  zbraní  skončit  v několika minutách. A  bude na Západě, zda si následně  vybere velkou jadernou konfrontaci nebo  konečně  dá přednost  jednání.

Tohle  s ohlášením  manévrů  ruských  jaderných sil  nedávno  analyzovala  i Strana.ua

A tady  je to, k  čemu  tam  došli:

Карибский сценарий. Что значит объявление Россией ядерных учений

podle překladače

Karibský scénář. Co znamená ruské oznámení o jaderných cvičeních?

Ruské úřady oficiálně spojily cvičení o použití taktických jaderných zbraní oznámená v Ruské federaci s Macronovými prohlášeními o vyslání vojáků na Ukrajinu, stejně jako Cameronovými prohlášeními o možnosti raketových úderů dlouhého doletu na ruské území.

Opět, jak jsme již psali , Kreml dává jasně najevo, že pokud vojska NATO vstoupí na Ukrajinu, válka může přerůst v jadernou.

Na Ukrajině a na Západě se s takovými „vzkazy“ z Moskvy často zachází pouze jako s vydíráním a planými výhrůžkami, které se Kreml neodváží realizovat. I když existují i ​​jiné názory. Biden například dříve uvedl, že možnost použití jaderných zbraní Ruskou federací považuje za reálnou.

Nikdo kromě samotného Putina přirozeně plně neví, co si o tom Putin vlastně myslí.

Faktem ale je, že téma nutnosti jaderného úderu na Ukrajinu nebo přímo na Západ nebo předložit oficiální ultimátum s takovou hrozbou se v Rusku dlouho probíralo. Tvrdí to politici, odborníci (například Karaganov) a Z-blogeři.

Říkají asi toto: proč donekonečna bojovat konvenčními zbraněmi na Ukrajině, která neustále dostává pomoc ze Západu, když se dá vše vyřešit pár jadernými údery. A proč vymýšlet způsoby, jak bojovat proti západním zbraním, když můžete přerušit jejich dodávky předložením ultimáta Západu s hrozbou jaderného úderu. Tedy opakovat kubánskou raketovou krizi z roku 1962 . Zastánci tohoto pohledu jsou přesvědčeni, že v reakci na ultimátum, nebo dokonce jaderný úder na Ukrajinu, Západ nevrátí úder, ale přijme podmínky Ruské federace, protože bude mít za to, že otázka kontroly nad Melitopolem nebo Berdjanskem nestojí za hrozbu zničení lidské civilizace.

Ale v Rusku jsou také kategoričtí odpůrci tohoto pohledu . Domnívají se, že rizika pokusu zopakovat „karibský scénář“ v 21. století jsou extrémně vysoká. A dospět ke kompromisu, abychom se vyhnuli válce, jako v roce 1962, nemusí být nyní možné.

Postoj Pekingu, který opakovaně hovořil o nepřípustnosti použití jaderných zbraní, je navíc velmi silným odstrašujícím prostředkem.

Ale pokud má Rusko nějaký důvod předložit Západu „jaderné ultimátum“, o kterém se Čína a další země „globálního jihu“ mohou pokusit přesvědčit, že jde o skutečné „casus belli“, pak je pravděpodobné, že Kreml se rozhodne k takovému kroku , výrazně vzroste.

Moskva může jako podobný důvod využít zavádění jednotek NATO na území Ukrajiny s následným přímým střetem s Ruskou federací a výměnou úderů. Alespoň pro to budou mít zastánci „jaderného ultimáta“ další argumenty.

A to je důvod, proč jsou mnozí v USA a EU proti vyslání vojáků na Ukrajinu, protože věří, že to není něco, co Kreml vyděsí, ale naopak něco, na co Kreml čeká.

Zároveň na Západě existuje také názor, že pokud se válka skutečně vyvine podle scénáře nepříznivého pro Kyjev, pak kromě nasazení jednotek NATO existuje ještě jeden způsob, jak se vyhnout porážce a kapitulaci Ukrajiny. – zastavit válku podél frontové linie. Ukrajina zůstane suverénním státem s přístupem k moři a vlastní armádou. A to nepovede k prudkému zhoršení bezpečnostní situace pro Západ ( o tom, zda by Rusko s touto variantou souhlasilo, jsme hovořili zde ).

A nejnovější „jaderná“ prohlášení z Moskvy poskytují zastáncům tohoto pohledu další argumenty.

Také prohlášení Ruské federace o pořádání cvičení mohou mít také krátkodobé taktické cíle.

V posledních týdnech se objevilo mnoho předpovědí, že Krymský most bude napaden. Mezi možné termíny patřila buď prezidentská inaugurace (7. května), nebo 9. května.

Hlavní údernou silou jsou západní rakety dlouhého doletu. Včetně těch britských.

Je proto možné, že jedním z cílů současných tvrdých prohlášení je pokus hrozivými „odvetnými opatřeními“ ovlivnit Západ tak, aby zastavil útok na Krymský most, bude-li v nejbližších dnech plánován.

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Tohle  by    především  na  Downing Street  10 a  v Elysejském  paláci v Paříži, stejně jako v Bílém baráku  měli vzít zatraceně  vážně! I  když  na  té poslední adrese to asi  aspoň  trochu  vážně  berou.

Osobně  se  domnívám, že  Rusko  dosud  nepoužilo A  zbraně  jen kvůli tlaku  Číny. Což  Strana.ua  potvrzuje.  Nebýt  Pekingu  tak  už  jsme  nejspíš  zažili  jaderný  hřib  s  Evropě,  možná  celou  hřibovou sezonu.

Všelijací  kolektivně  západní pošuci  typu  kamarád na telefonu Kolář,  bakalář  z Černína, Kalamity  Jane  z Dejvic a podobní  intelektuální  giganti, spolu s  různými  Sunaky, Camerony, Macrony, Dudy  a  dalšími  nepochybně  budou tvrdit  že  Putin blufuje. Totéž tvrdili v prosinci 21 a lednu 22. Aby zjistili v únoru 22,  že  se pletli.

Ale  to jim nebrání  v zálusku  na  další historický  omyl. Tentokráte  pekelně  galaktických rozměrů.

A  budu se opakovat – pokud  by  se Ukrajině podařila  destrukce  Krymského  mostu  nebo nějaký  pro Moskvu bolestivý  zásah  ve vnitřním  Rusku, pak  beru  nasazení  taktických jaderných zbraní z jeho strany  za hotovou  věc! Určitě  proti  mostům přes  Dněpr a  proti  celému systému  dněperských  přehrad.

Zemřeme  v jaderném pekle  kvůli Melitopolu, Berďansku a  Mariupolu? Nebo  kvůli Charkovu a Oděse?  Tuhle  otázku nepokládám  ani sobě  ani  vám. Dokonce  ani  zastupujícímu  ukrajinskému protektorovi  v Praze. nikdo  ze jmenovaných  nebude  tázán a  připuštěn do věci mluvit.  Dokonce  ani Sunak  s  Macronkem ne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.