Ukrajinská svodka ze dne 13.02.2015 -DOPLNĚNO!!!!


pro https://vlkovobloguje.wordpress.com/ napsali Ernest, MP a vlk s přispěním dalších

Ernestova  část

od Ernesta  přišla česrtvě následující flash

14.02.15. Zpráva rozvědky.

„Podle rozvědky domobrany, ze spolehlivých zdrojů, přišla informace, že dnes, 14. února 19:00-24:00 se očekávaný silné a nahodilé ostřelování všech oblastí Doněcka. Ukrajinští okupanti budou střílet zbytek munice před příměřím, které byly schváleno na jednání v Minsku. “

Zpráva dopisovatele Šurygina“:

„Spolu s informací o odblokovacím útoku na Debalcevo se v řadě ukrajinských zdrojů objevily informace o černé noci„, kterou nakonec chystá uspořádat ukrajinské velení vzpurnému obyvatelstvu Donbasu. Podle těchto informací, v posledních hodinách války ukrajinské dělostřelectvo provést nejmasovější v průběhu této kampaně úder na města a obce v donbaském a luganském regionu, jak již bylo řečeno na jednom setkání: „Odchcházejíc, hlasitě bouchnout dveřmi, aby si ten úder pamatovali v každé „separatistické“ rodině, v každém domě!“
Tato cynická akce ukrajinsk
ých nacistů může stát stovky životů. „

Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z   vk.com/strelkov_info

12.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Rog“.

Nehledě na příměří – boje pokračují, i nadále bijeme do debalcevského kotle,  nepřítel se snaží dostat  ven. Dnes ráno u Stanici Luganskoj se domobrana pohnula z Bolotennogo a té části Valujského, kterou kontrolujeme a také od mostu a provedli akci na zničení palebných pozic ukrajinské armády. Boj trval asi 5 hodin. Zničili jsme několik obranných palebných postavení, tři opěrné body a 5 děl. Ukrajinská armáda v odvetě ostřelovala přifrontové obce. O Minsku. Všiml jsem si, že lidé je velmi odmítají. Lidi, panika není třeba! Voyentorg funguje, držíme pozice, bojuje se. Domnívám se, že mír s nacistickými kanibaly přijde, ale v případě, že je šance udělat vše klidnou cestou, a ta je 0,01% –je třeba ji chytit za pačesy. Protože jsem už unavený z toho, jak naši lidé umírají a i jejich branců je mi líto. Možná, že se podaří vyhnat okupanty diplomatickou cestou. A pokud to nevyjdeválka je nevyhnutelná„.

12.02.15. 21:30. Zpráva dobrovolník s volacím znakem „Podzemní“.

Dosud ne žádné příměří, bojuje se a Logvinovu také. Ukři dokázali dojít k Logvinovu, přijela velká kolona, ale nedokázali obsadit vesnici Podle odposlechu, lugančané také nespí: Ukři žáda o podporu dělostřelectva již pro samotné  Debalcevo. Ukři šli na Kalinovku, tam došlo ke střetnému tankovému boji, pod údery dělostřelectva z obou stran. Ještě detaily neznáme, ale výsledek dne je takový – nepřátelské útoky byly odraženy, Rezervy Ukrů shořely na silnici, ještě dosud tam vybuchuje jejich  munice. Všechny pozice domobraně zůstaly a dobyli jsme na nepříteli dvě výšiny u Debalceva„.

12.02.15. 22:21. Zpráva novinářů.

„Očití svědci hlásí nové ostřelování Luganska. Podle místních médií kolem 20:00 hodin ukrajinská armáda ostřelovalai obytné oblasti:-50. výročí října, Volkovovu a Gagarinovu. Rovněž je hlášen silný požár v oblasti Luhanského trikotážního závodu (“ Lutri „). Ve městě je přerušeno telefonní spojení a vypnuta elektřina. Podle MČS LLR město bylo ostřelováno z raketometů, stejně jako minulou noc“.

Zpráva Konstantina Dolgova:

„Nikdo nic nevzdává. Natlučete si nos. A nezapomeňte, že junta je jednoletá rostlina. Svrchovanost DNR a LLR je svatá, je zaplacena kr civilistů Donbasu a domobrany, kteří je chránili před ukrajinskými povstalci„.

ZprávaVladimíra Kornilova:

„Silně je ostřelován Lugansk. To je nejúžasnější, že je nyní možné psát:“Ostřelován v plném souladu s dohodou v Minsku“.
Ve skutečnosti, strašné – Valentýn se může vydařit. No, oni se neuklidní, dokud všechnu munici nevystřílí do 15 února“.

12.02.15 22:39. Zpráva Evžena Šabaeva.

V Gorlovce ve 22.00 ostřelování zabilo chlapce a dvě dívky, všichni do 10 let.“

Zpráva domobrany:

„Jen během ostřelování Gorlovky ukrofašisty, přímým zásahem domu, byly zabity tři děti. Ostřelování města je chaotické, není žádný konkrétní cíl, Jsou zde oběti. Všichni buďte v krytech„.

12.02.15 Večer přehled Eudarda Basurina.

„Všechny pokusy odblokovat ukrajinskou armádu v debalcevském kotli byly zastaveny. Naše hlavní úsilí je v současné době zaměřeno na blokování nepřátelských sil v oblasti Debalceva. Dnes jsme slyšeli, jak v Minsku Porošenko popřel, že výsledkem naprosto idiotské, z vojenského hlediska nevysvětlitelné, akce jeho vládních váleční, soudě podle všeho na jeho příkazy, se nachází v děbalcevském kotli asi 6-8000 ukrajinských vojáků. Nicméně, to je fakt. – jsou v kotli. Za pouhý den, v důsledku střetů celková ztráta mocenských struktur Ukrajiny dělala 7 tanků, 11 BMP a BTR, 14 děl, 4 auta, 127 lidí bylo zabito a 300 zraněno. Od počátku obnovení aktivního nepřátelství (dvacet šest d), nepřítel ztratil tři letadla, jeden vrtulník, 181 tanků, 145 BMP, BTR a MTLB, 138 dělostřeleckých zbraní, 115 vozidel a 2396 osob bylo zabito. Domobrana za tento den v důsledku střetů ztratila 1 BMP, 5 domobranců bylo zabito, 11 zraněno“.

http://korrespondent.net/ukraine/3478860-v-dnr-hotovy-prekratyt-ohon-v-debaltsevo-priamo-seichas

V DNR jsou připraveni k příměří v Debalcevu „právě teď“
Z Korrespondent.net dnes 20:07

Separatisté také deklarovali „bezpodmínečné provádění“ v Minsku dosažené dohody o příměří.
V
samoprohlášené DNR deklarovali svou připravenost ukončit palbu v Debalceve „právě teď“. Uvedl to zástupce náčelníka štábu Eduard Basurin, hlásí RIA Novosti.
Podle něj jsou bojovníci připraveni zorganizovat výstup silovik
ů z obklíčeníza čestných podmínek.“
Separatisté také deklarova
li „bezpodmínečné provádění“ v Minsku dosažené dohody o příměří z 15. února.
„Je důležité, aby splnil své závazky Kyjev“, – řekl Basurin.
Zdůraznil také, že Kyjev nadále dává donucovací
m orgánům rozkaz k útokům na Donbas. „Můžete samozřejmě neuznávat vojenskou porážku, ale nemůžete, opakuji, obětovat nevinné lidi, kteří jsou nyní v zoufalé situaci, tím, že jim dáte rozkazy k útoku. Zatím však tyto příkazy z Kyjeva přicházejí.“ – řekl.

12.02.15. 23:44. Dopisovatel Sergej Gall:

Gorlovka je opět pod palbou ukrajinské armády. Byly zabity děti. Ukryly se před útoky v koupelně. Chlapec 1 rok, 2 dívky 6 a 12 let. Matka přežila. To je Minsk -2……“

13.02.15. Snímky z Luganska od očitých svědků.

„Šokující záběry z ostřelování Luganska ukrajinskými okupanty„.

Od dobrovolníka Alexeje:

Na Lugansk střílí a střílí. Každých 10-15 minut – „Grady“ a znovu „Grady“. V mém rajonu je 7 raněných a 4 mrtví, to je předběžná informace. Domobrana žádá – neopouštějte domy!“

Na druhém videu je rozhovor s Eduardem Basurinem o večerním ostřelování.

http://vk.com/video-57424472_171264378?list=1b332753f34e2ce87e

http://vk.com/video-57424472_171264318?list=5a69e6c8976f1a33f6

13.2.15 Přidali novináři.

„Chorvatští občané bojují na Ukrajině, potvrdil šéfka chorvatského Ministerstva zahraničních věcí Vesna Pušić. Uvádí to srbská agentura Tanjug, Pusic to řekla v odpovědi na otázky novinářů před zasedáním vlády v Záhřebu.“ Pokud je mi známo, na Ukrajině existují chorvatští vojáci, kteří se připojili k ukrajinské armádě „- řekla. Ministry uvedla, že činnost krajanů na Ukrajině sledují chorvatské zpravodajské a bezpečnostní agentury, podle nichž Chorvaté bojují pouze v pravidelné armádě a nesouvisí s žádnou z polovojenských skupin.“Celou dobu jsme ve spojení s agenturou“ – ujistila Pušić. Přitom však neupřesnila, kolik chorvatských občanů bojuje na Ukrajině. Dříve, chorvatské média uvedla, že několik desítek Chorvatů se připojilo k praporu.“Azov“.

13.02.15. Video očitého svědka.

Ukrajinští okupanti odpálili raketu (možná Točka-U nebo Luna-M) z kramatorského letiště. Směr letu je neznámý. Dolet umožňuje zaútočit na jakoukoliv obec v Novorossii. Obyvatelé Slavjanska hovoří o dalších dvo takových raketách dnes ráno kolem 09:00 „.

http://vk.com/video-57424472_171264584?list=16571d1989088e6e12

13.02.15. Zpráva domobrany.

U Makejevky létá dron. Při střelbě proti bateriím bylo zničeno palebné postavení ukrajinské armády, vybuchuje tam munice. Nad Makejevkou jsou vidět signální světlice. Doněck byl ostřelován raketomety od Ukrajinska. Gorlovka je jako obvykle pod palbou. Ukrajinská armáda střílí z houfnic a tankových zbraní od Dzeržinska. U Dzeržinska probíhá pěchotní boj střední intenzity, je slyšet práce AGS a kulometů. Gorlovka je neustále pod palbou ukrajinské armády, polovina města je bez elektřiny. Nad oblastí Doněcka je pozorována zvýšená aktivita nepřátelských dronů. V Lidievce pracuje diverzní skupina ukrajinské armády. Ukrajinská armáda pokračuje v intenzivním ostřelování Luganska, je mnoho škod, mnoho civilistů bylo zabito. Rajony Kujbyševskij a Kirovskij jsou vystaveny ostřelování z houfnic. Ve městě probíhá protiteroristická operace proti diverzním skupinám ukrajinské armády, které působí ve městě. Ukrajinští vojáci vystřelili na rajony Kyjevskij a Kujbyševskij z raketometů dvě plné salvy do obytných sektorů„.

13.02.15. Zpráva politického analytika.

„Tady dokonce není o čem hovořit. Dokument, z právního hlediska, je zanedbatelný. Podpis důchodce, který nemá žádné funkce a dvou nikým neuznaných osob bez vyznačení funkce, nic neznamená. Je to v podstatě kus papíru, který nikoho k ničemu nezavazuje. Jediná věc, ke které by mohlo být užitečné toto memorandum, je zabalení chleba s máslem, nebo zkoušení psacích potřeb v kiosku. Mapa schématu stažení vojsk a domobrany, je ve skutečnosti mapa odevzdání Doněcka, Luganska a Gorlovky okupantům. V případě odvedení vojsk domobrany z těchto měst, bude je moci junta obsadit náhlým úderem během několika hodin. Udělejte si vlastní závěry „.

Original: https://pbs.twimg.com/media/B9tUNAWCYAAS5HH.png:large

Original: http://cs621221.vk.me/v621221038/e7c9/TtucHt9MRZI.jpg

13.02.15. 12:44 Zpráva domobrany.

Gorlovka. Všichni pozor. Začalo ostřelování. Výstřely v Kalinovce, z této strany jsou slyšet. Dopadají někde v centu města. Střílejí ze světlodarského směru. Zásahy byly na Kočegarce a v 5 čtvrti. Nevycházejte, počasí je klamné, zásahy na 88. Kalinovka do krytů, palba zesílila. Silné ostřelování.Gorlovku ostřeluje klasické dělostřelectvo nacistů z Dzeržinska. O likvidaci kolon a palebných postavení nepřítele: Kurachovo (stanice Roja) – kolona obrněných vozidel a nákladních automobilů s municí a mužstvem – zničena. Krasnogorovka. Závod žáruvzdorných materiálů – zničeno několik obrněných vozidel, samohybná děla, BMP + mužstvo. Novomichajlovka. Zcela zničena baterie „Gradů“ s municí a mužstvem.

13.02.15. Zpráva Eduarda Basurina.

„V průběhu bojů, ukrajinská armáda za noc ztratila 42 vojáků zabitých a 30 zraněných. V noci domobranou byly zničeny 2 BMP, 4 tanky a 4 auta nepřítele. Ukrajinští vojáci během uplynulého dne 42 krát ostřelovali osady DNR. Zejména byl ostřelován Doněck – 19 krát, 4 krát Gorlovka. Dnes ráno ostřelovali Jasinovatu, město zůstalo bez elektřiny a telefonního spojení. Útoky bylo za den zabito sedm civilistů (4 osoby v Gorlovce a 3 v Doněcku), 15 civilistů bylo zraněno. Zejména v Gorlovce byly přímým zásahem  v soukromém domě zabity tři děti: chlapec 1 rok a 2 dívky 6 a 12 let. Jejich matka zůstala živa, s ranami byla převezena do místní nemocnice. Dnes v DNR dosud nefungují 4 doly (Lidievka, 17-tý, Abakumovův a Skočinského), z důvodu záměrného zničení důlních trafostanic. Dnes ráno byla zničena přímým zásahem budova školy № 1 v Dokučajevsku„.

13.02.15 14: 51.Zpráva okupanta Semjona Semenčenka ( beze změny).

Je to nepříjemné ale je to pravda. Logvinovo je opět v rukou ruských vojsk. Včera po tom, co teroristé přitáhli bez problémů značné síly a provedli protiútok, jednotky ukrajinské armády a Národní garda bez krytí obrněnou technikou, museli opustit vesnici. Nyní se bojuje mezi Logvinovo, Mironovským a Luganským se zvyšující se tvrdostí. Nepřítel se snaží zaútočit. „

Fotografie ukrajinských dobrovolníků:

„128 brigáda pod Debalcevem sbírá těla mrtvých vojáků ukrajinské armády a dává je do pytlů Vyvézt je není možné, protože domobrana udržuje ukrajinské vojáky v kotli.“.

Zpráva domobrany:

„V debalcevském předmostí u ukrů beze změny. Dokola mrtvoly a rozbitá technika. Máme bohaté trofeje„.

Original: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf..

Original: https://pbs.twimg.com/media/B9uNJ_OCAAArl4E.jpg:large

13.02.15. Zpráva dobrovolníka Michaila z pozice v Telmanovu.

„Strategicky významné město Telmanovo je vystaveno palbě ukrajinské armády. Vyhořela dvě auta, byla zcela zničena střechu jednoho domu. Oběti, díky Bohu, nejsou. Podle předběžných informací, palba byla vedena z Mírného dělostřelectvem s dlouhým dostřelem. Pokusy okupantů obsadit Novoazovsk nebyly úspěšné. Útoky ukrajinské armády byly úspěšně odraženy domobranou Donbasu. V nárazníkové zóně byly viděny diverzní skupiny nepřítele. Byli to příslušníci Národní gardy, kteří přišli do prázdné vesnice, bez opevnění, na BTR s ukrajinskou vlajkou. Nacisté s ní zamávali a odešli. Byl to divný manévr, bojovníci domobrany Donbasu tomu nerozumí“.

Zpráva místního obyvatele:

Před 15 minutami ostřelovali Lugansk, Kamenobrodský rajon.  1 dům je v plamenech, poškozen obchod a 8 domů„.

13.02.15 17:44. Zpráva domobrany Gorlovki.

„Gorlovka je pod palbou.Granáty dopadají do centra města, jsou zde oběti. Zasahují celé centrum, všichni urychleně opusťte ulice. Okupanti střílejí z Dzeržinska. Na Komsomolec, Kurganku, Rtutnyj, Besarabku -jsou pozorovány zásahy granátů velké ráže. V Artěmovsku právě vyhlásili vojenský poplach“.

Zpráva domobrany:

„Kolem 14:00 (MSK) byla ostřelována severo-západní části Luganska. Podle předběžných údajů se střílelo z raketometů. Hořely dva domy v ulici Ulijany Gromovové, také hořel dům na Turkeničově ulici. K 14:45 ostřelování pokračovalo. Obyvatelé Luganska oznámili, že v 15:00 (MSK) byl kvůli ostřelování ukrajinskou armádou vyhlášen zákaz vycházení ve městě. Také hlásili, že od 15:00 (MSK), již mnohé pustili z práce. Kontrolní bod №29 vystaven intenzivní palbě dělostřelectva domobrany.. Dělostřelectvo ukrajinské armády palbu nezastavilo.

13.02.15 18:19. Zpráva náčelníka štábu 2. dělostřelecké brigády LLR s volacím znakem „Fomič„:

Domobrana přešla do útoku na Debalcevo. Informace o obsazení Logvinova vojskem okupantů byla dezinformace. Domobrana tam posílila své pozice a úspěšně odráží všechny útoky ukrajinské armády. Síly domobrany zahájily útok pod silnicí v Debalcevu. Plánuje vstoupit do města a začít čištění. Na severním směru fronty zuří dělostřelecké duely. Okupanti střílejí z raketometů od Stanici Luganskoj, domobrana postupně přesnými údery potlačuje nepřátelské palebné pozice„.

Zpráva dopisovatele Alexandra Kyjevského:

„Lugansk je pod palbou. Nacisté stříle na civilisty. Před pouhou hodinou Lugansk opět zasáhla mohutná palba z raketometů „Grad“. V tuto chvíli, je postižena kamennobrodská oblast města, zejména jeho horní část. Stříleli z oblasti města Štěstí. Celkem bylo poškozeno 6 domů v soukromém sektoru. Lidé jsou velmi vyděšeni. Obyvatele města vyzvali, aby nevycházeli do ulic, očekávají se další provokace ze strany ukrajinské armády. Okupanti stahují velké množství techniky, na přední linii. „

13.02.15. Zprávy z Lifenews.

„V Širokino ukrajinští vojáci rabují domy místních občanů, město zaplavila vlna násilí a rabování. Také jsme se dozvěděli, že kvůli legitimizaci bojové činnosti po příměří asi 17 praporů ukrajinské armády přešlo pod kontrolou pravého sektoru v čele s Jarošem. Jaroš před hodinou oficiálně potvrdil, že jemu podřízené formace neodevzdají své zbraně, a dohoda s evropskými lídry nemá pro něj žádnou právní sílu. “

http://korrespondent.net/ukraine/3479223-azov-my-ne-budem-prekraschat-ohon-v-zone-ato

„Azov“: Nezastavíme palbu v oblasti ATO
Z Korrespondent.net dnes 17:29

Pluk neukončí jednostranně boj.
Pluk speciálních úkolů „Azov“ nezastaví jednostranně palbu v zóně ATO. To Korrespondent.net sdělila tisková služba jednotky.
„Nezastav
íme jednostranně palbu. Jak to bylo dříve, že na nás střílejí, a my nemůžeme – to se nestane“ – uvedli v „Azovu„. Pluk upřesnil, že útočit po vstupu dohod z Minsku v platnost nebudou, ale budou se bránit.
„Dokud
se bojuje, je předčasné něco říkat. Jakmile dohoda vstoupí v platnost, pak ještě vyjádříme svůj postoj“ – uvedla tisková služba.
Dříve, vůdce pravého sektoru Dmitrij
Jaroš řekl, že jakékoliv dohody se separatisty jsou v rozporu s Ústavou Ukrajiny a proto Ukrajinský dobrovolnický sbor Pravého sektoru si vyhrazuje právo neprovést příkaz ukončit palbu.
Režim zastavení palby v oblasti ATO, v souladu s dohodami v Minsku, má být od 15. února.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3479178-yarosh-pravyi-sektor-ne-budet-prekraschat-ohon

Jaroš: Pravý sektor nezastaví palbu
Z Korrespondent.net dnes 16:08

13.02.15. Zpráva „Russkoj Věsny“.

„Pod Mariupolem probíhá tanková bitva domobrany a ozbrojenců pluku “ Azov „.
U obce Širokino ve volnovašském rajonu DNR probíhá tanková bitva. Oznamují to příslušníci trestního pluk „Azov“. „Teď probíhá v Širokinu tanková bitva mezi Azovci a opolčenci. Opolčenci používají ruské tanky“ – píše se v prohlášení. Později bojovníci ukrajinských okupačních vojsk dodali: „Pluk „Azov“ pokračuje v boji o linii Sachanky. Pokračují dělostřelecké souboje“.

13.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Rog“.

„Až do večera jsme odráželi útoky ukrajinské armády. Všechny úspěšně. V tuto chvíli našim jednotkám v Logvinovu, Novogrigorevce, Kalinovce a v té části Debalceva, která je naše, dali příkaz k postupu na Debalcevo a je žádoucí, aby toto město bylo obsazeno a vyčištěno. Ale ne jak píšou v ukrajinských médiích do 15, ale do 16. Nyní ukrajinská armáda chce útočit na řadě směrů, proto je třeba rychle uvařit velkou část kotle. Kamenka je i nadále naše. Maloorlovka –tam pokračují pouliční boje. Nemůžeme obsadit tuto obec zcela z toho samého důvodu, jako Černuchino – obyvatele používají jako rukojmí. Ukrajinská armáda se pokoušela obsadit Novoorlovku a odrazila naše útoky na Polevoje. Mogila Ostraja je pod naší kontrolou, ale je silně ostřelována ukrajinskou armádou. Na Bachmutce ukrajinská armáda na 3 hodiny zašla do 29. kontrolního bodu. Ostřelovali jsme je „Grady“ a oni ustoupili. Novotoškovskoje je nadále sporné území, a my i Ukrajinci jsme na okraji“.

13.02.15 Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Sčastlivyj.

„V Černuchinu je peklo. Těla Ukrů se povalují všude. Nás nevytlačili, jsme tady. Viděl jsem výbuch v oblasti Debalceva. Ztráty Ukrů činí 74 lidí. Plus zásah do krytu, tam podle mého názoru, bylo asi 10 lidí zabito. Proběhl i střetný boj ve kterém je vždy zabito mnoho Ukrů. Máme 5 lidí zraněných„.

Zpráva Lifenews.

Domobrana LLR v boji zašla do Debalceva. Probíhá útočný boj, jsou ztráty. Byly pokusy ukrajinské armády prorazit s posilami, žádná kolona neprošla, jedna byla zcela zničena„.

Děkuji Erneste!

Mapy:

Ukrajinská:

Украинские военные отражают штурмы Дебальцево: опубликована актуальная карта зоны АТО - фото 1

Opolčenská:

Speciální mapa  Debalcevského kotle:

02 12 Матрица

Interaktivní komentovaná:

Bohužel tradiční komentovaná mapa, ani ve zkrácené nebo dlouhé podobě nebyla na síti k disposici.Moc mne to mrzí, protože  jsem ji, co se týká frontové situace, vždycky považoval za nejspolehlivější zdroj informací.

jediné co jsem našel a má alespoň nějakou vypovídací hodnotu je toto:

https://www.youtube.com/watch?v=fJJQcdGWp1Y

Jde o kombinované video z dílny Colonel Cassad. Na  začátku je  mapa  asi tři minuty, ale jsou tam přesně  a doslova ty samé informace, které přinesl Ernest.Nemá smysl to opakovat. Zbytek – 12 minut jsou zajímavá videa, související s válkou. Jednak situace na  obyvatel na opolčenských územích a  dále věci jako například  jasné ruské odmítnutí propuštění Savčenkové nebo citace ukrajinské agentury  na průzkum veřejného mínění o propadu podpory  Porošenkovi a Jacenukovi u obyvatelstva. mate mne jen to,  že komentář  je dokládán úplně jinými grafy. Ale  jestli máte  trošku času a aspoň nějakou ruštinu, zkuste si to pustit. Ta  dáma, co komentuje, hovoří sice rychle, ale čistou měkkou ruštinou, takže je jí dobře rozumět.

Jinak já toho moc nepřidám. Mám dost. Jsem, tak říkajíc – přes závit. Takže  pár  zajímavostí z mailů. Na zajímavou věc  upozornil Germanicus. tahle válka je prostě  jiná, než  ty minulé:

Tahle občanská válka na Ukrajině má oproti dřívějším konfliktům ještě několik „novinek“.

  • V oblasti bojů více méně stále fungují mobilní sítě. Přes mobily se domlouvají i protivníci mezi sebou navzájem.
  • Fotky a videa z mobilů prakticky okamžitě jsou na facebooku a twiteru. Ukrajinským vojákům údajně v poslední době zabavují mobily.
  • Opolčenci,kteří jsou v početní nevýhodě (hovoří se o početní převaze ukrajinské armády min. 3 ku 1) velmi dokonale využívají taktiku „udeř a zmizni“. Podobný styl boje začínají uplatňovat v poslední době i ukrajinské polosoukromné bojůvky (např. Azov) včetně poměrně vysokého počtu malých a mobilních diverzních skupin, které zejména terorizují obyvatele Doněcka a několika dalších větších měst.
  • Ukrajinská armáda se stále více a více soustřeďuje na kobercové bombardování doněckých a luganských měst a městeček – střelba z bezpečné vzdálenosti od fronty reaktivními dělostřeleckými systémy (např. Grad) v podstatě naslepo.
  • V této válce se stále více a více začínají používat bezpilotní malá letadla (drony). Zatím převážně na průzkum. Odhaduji, že lepší systémy mají opolčenci (ruská pomoc?).

Podívejte se na video v přiložené zprávě LifeNews. Zobrazuje delbacovský kotel (akorát na tom videu nevím kdo je kdo). V druhé části je vidět, jak specialista nese tento dron (kvadroptéra). Specialista má rozostřený obličej a řekl bych, že je to nastojaščij russkij specialist.

http://lifenews.ru/news/149859

Kosa vznikla  jako reakce proti vědomému  ohlupování národa  medii, což  je patrné na  ukrajinském konfliktu a přístupu k němu více než jinde. A  zejména  KyjevAktualne.cz a  především ČT  dělají co mohou , tak mi zajímavý a  řekl bych – dokonale ilustrativní obrázek obrázek poslal kosíř delkim. Je  z archivu  ČT konkrétně posledních pořadů Hydepark. A ukazuje  jednak počet kolikrát byl který přehrán a  také počet  hvězd, který mu a kolik sledujících udělilo. To,co vidíte  nepotřebuje komentář. Vlastně potřebuje  – hvězda  antiruského mainstreamu prohrál s Janem Petránkem, co do sledovanosti  přibližně  1:4 . Hvězd, přepočteno na celkový počet získaných je to ještě  daleko horší. Ovšem  mainstream tvrdí, že  v průzkumech  to Češi vidí úplně jinak!  Zvláštní!

archiv

Pak bych tu měl jeden hodně razantní mail který jeden z kosířů  poslal velmi, řekněme  reprezentativnímu výběru místních novinářů a politiků. Přemýšlel jsme, že  bych jej poněkud  vypreparoval, ale  pak  mi došlo, že by to asi nebylo k užitku věci:

Sent: Friday, February 13, 2015 10:36 AM

To: D. Borek ; J. Foldyna ; J. Veleba ; K. Schwarzenberg ; L. Zaorálek ; M. Kalousek ; P. Telička

Subject: Jednání

 

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

 

Rusko má dilema. Jak může pracovat na mírových řešeních ukrajinského konfliktu – a vyhnout se širší a strašlivější válce – když musí komunikovat s imbecily a vazaly? Tím míním americké a evropské vůdce, v daném pořadí.

Problémem u pokusu rozmlouvat s imbecilem je, že ten prostě není schopen pochopit cokoliv mimo jeho tupou realitu. Trpí kognitivní disonancí a je na to hrdý. Vlastně čím více jsou kognitivně dysfunkční, tím více jsou imbecilové oslavování jako silní. Imbecilové nemohou být osvícení; jejich ignorantský a křupanský způsob nazírání na svět je nepřístupný jakémukoliv jinému, dokonce i správnějšímu, pohledu. Skutečně, mají tělesnou averzi vůči korekci, což jen nadále zvyšuje jejich imbecilitu.

Problémem u jednání s vazaly je, že jsou bezmocní u změny kurzu – dokonce i když mají reziduální schopnost myslet nezávisle a uznávat alternativní pohledy jako správnější, či aspoň rozumnější. Tudíž zde máme dilema, kterému Rusko čelí při jednáních s Washingtonem a jeho evropskými spojenci o ukrajinském konfliktu.

Merkelová a Hollande mohou nakonec pochopit vzkaz milionů běžných občanů EU, kteří mají silné námitky vůči americkému válečnému štvaní ve vztahu k Rusku, na úkor Evropy. Ale vzhledem k tradici evropského poddanství ve vztahu k imbecilním Američanům zůstává pravděpodobnost pozitivního průlomu u mírových vztahů mizivou. Evropské vedení je stále sevřeno v drápech Washingtonu, což ale cílevědomou prací V. Putina nemusí trvat věčně a znechucené evropské masy si nakonec mohou zlomení imbecilních okovů vynutit.

Eurasijské křídlo v rámci GP získává pomalu ale jistě převahu nad atlantickým, hlava ( GB) a svaly (USA) GP slábnou. Konceptuální myšlení a hlavně řízení se tak stává Putinovou doménou.

Tož asi tak synci.

SlavaH

Jakkoli nesdílím formu a určitou část konkrétního obsahu, nemohu popřít, že  v některých podstatných věcech mi SlavaH mluví z duše.

A svojí část uzavřu tím, co mi poslal všem dostatečně  známý kosíř navajamm

Teraz večer som ešte prebehol niektoré spravodajské servery a našiel som nejaké zaujímavé detaily. Na niektoré Vám pošlem link, ak by sa hodili a v tej záplave informácií by ste si ich nevšimli:
Predovšetkým ten detail, že sa Porošenko ešte začiatkom rozhovorov energicky nepohodol s Putinom a nakrátko opustil miestnosť.
Ukrajinci to komentovali, že šiel telefonovať svojmu štábu:
No na El Muridovi som našiel inú interpretáciu:
Druhá strana to interpretuje tak, že ak v najvypätejšej chvíli musel Porošenko odísť niekomu telefonovať, pravdepodobnejšie je, že volal svojmu „pánovi“, od ktorého dostal noty na rokovanie. V článku menovali administratívu Obamu, no osobne myslím, že to mohol byť aj niekto dôležitý doma na Ukrajine.
Z ukrajinskej strany som našiel zväčša sklamané reakcie zo záverečného protokolu. Berú to akoby svoju prehru a víťazstvo Putina:
Sklamanie je najmä z toho, že sa Porošenko zaviazal fakticky uznať subjektivitu povstalcov a ich ozbrojených zložiek (milície). Komentátor nabáda poslaneckú radu, aby, keď už musí vyhlásiť ich zvláštny štatút, vyhlásila povstalecké územia za dočasne okupované územia agresorom – Ruskom. 
Porošenko si je vedomý tlaku, ktorému bude vystavený, lebo už cítil potrebu informovať o tom, že Putin pred rokovaniami na neho tlačil ultimátom:
Ešte jeden zaujímavý ukrajinský zdroj:
kde je pomerne slušný a seriózny rozbor výsledkov z Ukrajinského pohľadu. Celkovo výsledky hodnotí ako prehru Kyjeva, fakticky je to ústup a slabší výsledok ako z Minských dohovorov v lete. Doslova píše, že je to aj vina tandemu Merkelová – Hollande, čo naznačuje, že Porošenko bol pod tlakom z troch strán.
Celkovo mám dojem, že by bolo predčasné jasať. Kľúče k plneniu dohody má Kyjev a nezáleží to na vôli Porošenka. Ten na mňa pôsobí v tejto fáze dosť nesvojprávne.
A nakonec výběru od kosířů připojím ještě  video  s  českými titulky. Je to poměrně dost dlouhý , ale o to zajímavější interview  známého předního ruského analytika Pjakina. V hrochových překladech jste  jej mohli číst  několikrát.  Řekl bych, že jeho názory  jsou nejméně polooficiální pohled  Kremlu na svět. Nic víc.
O jejich relevanci nechť si rozhodne každý z vás  sám. Za  video děkuji nicku jama50
Nebýt uvedených  kosířů, tak jste  dnes od  vlka nečetli nic.

část MP

Svodka (nejen)od Ukrů:

Komentář k Vlkové ukrajinské vojenské mapě.

Ukrajinští vojáci odrážejí útoky na Debalcevo: vydána mapa ATO.
13.únor 2015, 13:29
http://obozrevatel.com/crime/73260-opublikovana-aktualnaya-karta-zonyi-ato.htm

Informační a analytické centrum SNBO Ukrajiny vydalo aktuální mapu zóny ATO na východní Ukrajině k poledni 13. února.

Podle úřadů, navzdory Minské dohodě o příměří, na severovýchodě Luhanskě oblasti a v oblasti Debalceva pokračovaly bojové akce.

Jak řekl na briefingu 13. února mluvčí ATO Andrej Lysenko, nepřítel pokračuje v hromadění síl v hlavních oblastech ozbrojeného konfliktu. V blízkosti letiště v Doněcku se ozbrojenci snaží vyhnat ukrajinské jednotky z osady Avdějevka a Marinka, stejně jak z vesnice Písky, v Mariupolské oblasti převzali kontrolu nad obcemi Širokino a Čermalyk

(* tolik k cvičení Azovců- ukončeno..)

Nejvíce napjatou zůstává situace kolem m.Debalcevo. V tomto sektoru obrany ozbrojenci opakovaně zaútočili na opevněná místa a základní tábor sil ATO u obce Luhanskoe, dále u o. Kamenka, o. Černuchino a na samotné Debalcevo. Útoky byly doprovázeny palbou z dělostřelectva, minometů, reaktivních sytémů a ručních zbraní. Všechny útoky ozbrojenců byly odraženy. Ilegálním ozbrojené skupiny utrpěly ztráty a ustoupily.

Podle operačního velitelství „Sever“ v Luhansku u osady Oboznoe, naši vojáci zničili ruský tank T-72 s posádku poblíž Stanice Luhanské – 2 Kamazy ozbrojenců.

V průběhu uplynulého dne zahynulo 11 ukrajinské vojáků (* dle ČT jen 8 – ta lže jěště víc než Lysenko), dalších 40 bylo zraněno.

Kromě toho, podle Andreje Lysenka, důsledkem trestné činnosti nepřítele umírají civilisté Donbasu.

Ráno dne 12. února v Popasné během ostřelování dělostřelectva zahynula žena a zraněných šrapnely bylo 5 místních obyvatel. Také od palby ozbojenců jsou oběti v osadě Stanice Luhanska, Valujský a Dzeržinsk. V blízkosti. Novotoškovského bylo nalezeno tělo místního obyvatele se zraněním od šrapnelu. Předběžné bylo zjištěno, že byl obětí protipěchotní miny.

Bojovníci ostřelovali 3x z raketometů Štěstí. Ozbrojenci nadále vedou dělostřeleckou palbu nejen po pozicích sil ATO, ale i na město a místní elektrárnu.

V důsledku ostřelování ozbrojenců poškozených plynové potrubí v o. Lobachevoj, Novoajdarského kraje, Luhanské oblasti. Z dodávky plynu bylo odpojeno 100 účastníků. V Doněcké oblasti důsledkem bojů teroristů je bez napájení 81 osídlených míst.

Rusko vydalo terorisrtům rozkaz vzít Debalcevo a Mariupol do 15. února –
Ministerstvo obrany
13.únor 2015, 14:52
http://obozrevatel.com/crime/02865-rossiya-otdala-prikaz-terroristam-vzyat-debaltsevo-i-mariupol-do-15-fevralya-minoboronyi.htm

Před ruských vojáky a teroristy na Donbasu je úkol vzít Debalcevo a Mariupol do 15. února, to znamená, do doby stanovené ve smlouvě o příměří v Minsku.

Tyto informace 13. února na briefingu řekl náměstek ministra obrany, náčelník generálního štábu Petr Meched, s odvoláním na své zdroje, hlásí EspresoTV.

„Podle mírové dohody 0:00 15 .2. se musí zastavit palba, ale separatisté a ruské jednotky, podle mých informací, obdržely rozkaz vztyčit vlajku v Debalcevu a vztyčit vlajku v Mariupolu,“ – řekl Meched.

Podle něj, Ukrajina očekává eskalaci konfliktu a přijímá veškerá nezbytná opatření, k odražení těchto útoků.

Jak uvádí „Pozorovatel“, dříve americký senátor z republikánské strany John McCain řekl, že nevěří na příměří na Donbasu po podepsání dohod o příměří v Minsku, a naopak, předpověděl teroristický útok na Mariupol.

Připomeňme také, že prezident Ukrajiny Porošenko, vystoupil 13. února v tréninkovém centru Národní gardy v Novych Petrovcach, zmínil, že Mínská dohoda dává naději na řešení situace na východě, ale mír je stále velmi daleko. Na základě toho, prezident slíbil, že nebude zanedbávat obranu Ukrajiny, a poskytne vojákům vše potřebné.

* Soudě dle hysterie a různých panických článků a vyjádření Ukrů, budou asi tyto 2 dny do příměří dost horké a každá strana se bude snažit urvat co se dá.Nechci optimistům brát jejich optimismus, ale musím poprvé dát za pravdu Mc Cainovy že i toto příměří bude mít krátký život, ale nejspíš z jiných důvodů než zmiňuje Mc Cain. Rád bych se pletl, ale USA už do toho investovali příliš, aby to tak snadno zabalili..

Boj o Debalcevo a ostřelování Luhanska: Kronika akcí v oblasti ATO, fotografie a
videa
13.únor 2015, 16:38
http://obozrevatel.com/politics/43596-hronika-donbassa.htm

V oblasti ATO na Donbasu 13. února, po podepsání nových smluv v Minsku, probíhá eskalace bojů. Rusko-teroristické jednotky vrhly velkou sílu do oblasti Debalceva, kde se se snaží obklíčit skupinu ukrajinských vojáků. Zůstává také napjatá situace v Luhanské oblasti – ozbrojenci ostřelovali Luhansk a řadu osad, zahynuli civilisté.

„Pozorovatel“ nabízí čtenáři seznámení se s nejnovějším vývojem v bojové zóně.

Náměstek ministra obrany Peter Meched s odvoláním na své zdroje uvedl, že před ruskými vojáky a teroristy na Donbasu je úkol vzít Debalceva a Mariupol do 15. února, to znamená, do doby stanovené ve smlouvě o příměří v Minsku.

Podle Petera Mecheda na nekontrolovaných území Ukrajiny, Doněcké a Luhanské oblasti oblasti se nyní nachází více než 10 tisíc ruských vojáků. Náměstek ministra obrany řekl, že je zde silná tendence ke zvýšení počtu ruských útočníků.

* (10 000 RUSKÝCH VOJÁKŮ .. WOW ! )
V sítí je emocionální video, kde se v blízkosti Debalceva ukrajinští vojáci setkávají se zajatými bojovníky ozbrojenců.

https://www.youtube.com/watch?v=vwxldi7WCXo

Jak uvádí ve svém Facebooku vojenský odborník a novinář Jurij Butusov, bitva o debalcevské předmostí se dne 13. února nebývale rozhořela :

„Ruské pravidelné jednotky vedou masivní dělostřeleckou a minometnou palbu naukrajinské pozice. Pod krytím palby ruské jednotky zaútočily na naše opěrné body, snaží se prorazit obranný perimetr. Mírové dohody v Minsku, dosud nevedly ke snížení napětí, ale naopak. -. K eskalaci. Nepřítel soustředil v oblasti Logvinovo-Kalinovka nejméně dvě praporně-taktické skupiny, posílené
dělostřeleckými jednotkami. Zničit centrum odporu Logvinovo-Kalinovka lze pouze použítím vážných masivních síl, nepřítel se snaží narušit protiútok proti Logvinovu, spoutat naše síly, útočí na všech frontách předmostí. Dělostřelectvo nepřítele pořádá masivní útoky na naše opěrné body a linie nasazení našich síl. Ukrajinští vojáci vedou odvetnou palbu, odrážejí útoky, ale je jasné, že v důsledku převodu z Ruska a jiných částí fronty dodatečných jednotek, Rusové soustředili v oblasti Debalcevo síly, které jsou přinejmenším ne horší než naše skupina v číslech a palebné síle. Zde bojuje ruská pravidelná armáda.“

Novinář Andrej Tsaplienko hlásí, že rusko-teroristické jednotky ráno 13. února ostřelovali pozice bojovníků ATO v Debalcevu, kde se snaží obklíčit velkou skupinu ukrajinských vojáků. Podle něj, dělostřelecký pozorovatelé na skrytých místech v Debalcevu od úsvitu konstatovali neobvyklé  ticho. Později se ukázalo, že město obešla nepřátelské kolona techniky, a pak začala palba.

V Doněcké oblasti vojáci z 79. brigády zajali diverzní skupinu „DNR“. Především byl zajat „Gnom“ – pomocník teroristy „GIVI“.

* Na obr. zajatci : http://i.obozrevatel.ua/8/1685806/inner/831381.jpg

Složitá je situace v oblasti Mariupolu. Po odražení protiútoku rusko- teroristických sil v oblasti Sachanky, jednotka Národní gardy Ukrajiny a VSU pokračovala v útoku v Novoazovskiém směru. Nepřítel vrhl na toto místo obrněnou skupinu (4 tanky a 4 BBM-obrněná bojová vozidla) a provedl masivní palebný útok na předsunuté ukrajinské jednotky. V oblasti Sachanky ukrajinské jednotky vzdorují nepřátelským jednotkám, zkompletovaným z ruské armády.

V oblasti jižně od Telmanova, nepřítel pokračuje v urychleném hromadění jednotek, které jsou převáděny z Starobeševa a Amvrosievky (v současné době -. až pro 500 osob , 15 BBM, 3 tanky, přesun sil a vybavení pokračuje).

Pluk „Azov“ hlásil účast v tankové bitvě v Širokinu, Doněcké oblasti
13.února. Ve zprávě na stránce pluku se uvádí, že nepřítel k boji používá ruské tanky.

Z důvodu zvýšených bojových akcí se zvýšilo ostřelování osad, v důsledku čeho trpí civilisté.

Hlava Doněckého regionálního odboru ministerstva vnitra Vjačeslav Abroskin řekl, že v posledním dni z důvodu útoků ze strany ozbrojenců na Avdějevku a Dzeržinsk zahynuli 3 civilisté. V o.Logvinovo, Artemovský kraj v blízkosti dálnice „Artemovsk-Debalcevo“ explodovalo na mině auto. Řidič zemřel na místě, cestující byl zraněn.11 lidí bylo zraněných v Debalcevu, Avdějevce, Artemském a Novoazovském kraji.Také ozbrojenci z „Gradů“ ostřelovali pozice Gornjak (území Selidovské rady
města). Předběžně, zahynuli 3 ženy.

V důsledku dělostřeleckého ostřelování kavárny ve Štěstí , Luhanské oblasti zahynuli 2 lidé, nejméně 6 lidí bylo zraněno.

Ve večerních hodinách dne 12. února byly východní okresy Luhanska ostřelovány z  raketometů. 3 civilisté bylo zabiti, pět lidí bylo zraněno. O tom že Lugansk bude ostřelován, zástupci „LNR“, věděli předem.

Mezitím, v řadách separatistů probíhá rozkol. Podle „Informačního odporu“, formace ozbrojenců „LNR“ přidělené k „dokompletování“ hluboko na území ovládané teroristy v oblasti Debalceva, kategoricky odmítají dále bojovat s ruským pravidelným vojskem (nejnověji využívající místní teroristy na nejnebezpečnějších úsecích).

„Takzvaný“ Okresní Ataman “ Krasnogo Luča nějaký Sergej Kosogor na nabídku“ ústředního vojenského velení LNR “ odejít na frontu do oblasti Debalceva s jeho“ kozáckou “ formací, kategoricky odmítl hrubou obscénní formou, vysvětlující své rozhodnutí, že je třeba“ udržet pořádek ve frontovém městě. „

Rovněž v Doněcku umístěna divize takzvaných „kozáků“ vstoupila do dalšího konfliktu s místním „velením posádky“, slíbil,i že „zničí úřad DNR“ za „neuctivé postoje k vojenskému bratrství.“

Jak uvádí „Pozorovatel“, 11-12 2, Minsk, hostil summit „Normandské čtyřky“ (Rusko, Ukrajina, Německo a Francie) a zasedání kontaktní skupiny ( stran ukrajinského konfliktu prostřednictvím Ruska a OBSE). Na jednání dohodli mírový plán pro Ukrajinu, který mimo jiné stanoví příměří a stažení vojsk. Příměří bude vyhlášeno o půlnoci v neděli 15.února.

Teroristé ostřelovali Artěmovsk: mezi oběťmi je dítě.
13.únor 2015, 18:21
http://obozrevatel.com/crime/31789-terroristyi-nakryili-gradami-artemovsk-sredi-zhertv-7-letnij-rebenok–opublikovanyi-foto.htm?full=1

V pátek 13. února rusko-teroristické vojska ostřelovali Artěmovsk, Donětské oblasti. Podle předběžných údajů, zahynuli nejméně 3 lidé, mezi nimi – sedmileté dítěte.

Oznámil to náčelník ministerstva vnitra Ukrajiny v Doněcké oblasti Vjačeslav Abroskin.

Tisková služba DonOGA oznámila zranění při palbě tři další dětí.

Podle mluvčího štábu Mariupolu Evgenyje Stepanenko, ozbrojenci ostřelovali Artěmovsk za systémů „Smeršť“ . “ Ostřelování „Smerštěmi“ Artěmovska, tři 200, počty zraněných nejsou zatím jasné, naši lékaři pracují“ – napsal na Facebooku.
(* úryvek – zkráceno)

Přídavek z Cassadu:

Momenty války 13.2.
http://colonelcassad.livejournal.com/2046730.html

Na úvod dva letáky vyzývajíci Ukry vzdát se :
 „Vojáci a důstojníci k 10.2. je kotel plně uzavřen.Váš velitel ATO spěšně opustil Debalcevo. Tak jako už dřive v Izvarinském a Ilovajském kotli!!! Nestaňte se masem do kanonů – vdejte se..“

https://pp.vk.me/c622128/v622128952/18d66/8oAcVgUZCbE.jpg

https://pp.vk.me/c622128/v622128952/18d6d/EcvdEQGUgkk.jpg

Video-svodka :

– Obrovský hřib z výbuchu v oblasti Debalceva. Říká se, že naši nakryli sklad munice : https://www.youtube.com/watch?v=UX-bfF67L2M

– Pěchota VSN v Logvinovu : https://www.youtube.com/watch?v=LZQu9NLmKFA
– “ Olchon“ o vzetí Logvinova : https://www.youtube.com/watch?v=ZOexGQhXTCc#t=53
– Reportáž Life News z Logvinova :
– Fronta v Malé Gorlovce :
– O bojích u Debalceva – Life News :
– Boj pod Sanžarovkou :
– Fronta u Sanžarovky :
– Kosťa Grišin, o kotli v Debalcevu :

– Skupina rozvědky DNR v obl. Debalcevo : https://www.youtube.com/watch?
v=_Mepyjr2AzY

– Grad chunty vede palbu : https://www.youtube.com/watch?v=Mds3YdfFdbY

– Zajatí vojáci chunty – nevěděli jsme že je Debalcevo v kotli :
https://www.youtube.com/watch?v=2RtVBbRr-rA
– Ostřelování východních čtvrtí Luhnska chuntou :

– Poslední noční ostřel Luhanska -18+ :

– Grad VSN mstí : https://www.youtube.com/watch?v=X26fbUELE5A
– Grad VSN vede palbu na pozice VSU : https://www.youtube.com/watch?v=9O0jHm8GXv0
– Výcvikové centrum praporu „Srpen“ : https://www.youtube.com/watch?v=EoRIfrP2V-Y#t=15

– Památce dětem zabitým na Donbasu – 18+ : https://www.youtube.com/watch?v=LXnLb376PMk

(* jen pro silné nátury! )
Tolik dnes MP – díky.
Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.