Seymour Hersh v roce 1969 – ten samý, kterého dnes Západ očerňuje.


pro Kosu vyhledal historické fotografie  Harryp

Vlkův úvod:

Od okamžiku, kdy  Seymour Hersh vydal svoji analýzu sabotáže Nordstreamu je  terčem nevybíravých, zákeřných, ba přímo sprostých osobních útoků, neboť  z pohledu těch vždycky a jedině správných se dopustil svatokrádeže! Svými  závěry a jejich veřejných sdělením. V žádném případě  to není  ohledně jeho osoby poprvé, kdy čelí  veřejnému žumpoidními lynči. Jenže  doba se mění. Dnes je ten na jedné straně  veřejný  lynč, na druhé straně ostentativní ignorantské ticho kolem a kvůli jeho odhalením daleko hutnější a nebezpečnější  než více  než před půl stoletím, kdy odhalil genocidu v jihovietnamské  vesničce My Lai, za kterou následně dostal Pulitzera. Neuvěřitelné! Opravdu neuvěřitelné – tehdy  hulvátská a zákeřná skandalizace jeho osoby, ale nakonec nejvyšší americké žurnalistické ocenění, dnes stejně hulvátská a zákeřná skandalizace, ale…..  ale celá mainstreamová novinářská  branže, místo  aby  z Hershových  informací  vyšla a šla tvrdě po jeho story -MLČÍ. A  to prý teprve nyní  ta naše  úžasná liberální demokracie  je  absolutním vrcholem  demokracie jako takové.

Harryp si dal práci a vyhledal tehdejší Hershovy  články  o My lai  a především dobovou fotografickou dokumentaci,  aby doložil, kde a z  čeho se zrodil žurnalistický gigant Seymour Hersh. A vy nyní máte jedinečnou příležitost porovnat  rozdíl v referování  západního tisku  tenkrát a  dnes.

Ale  je čas pustit na sklo Harrypa:

Před 55 lety podepsaly USA svůj „vietnamský verdikt“

  1. března uplynulo 55 let od masakru, který Američané provedli ve vietnamské vesnici My Lai (Song My).

1

Více než 500 civilistů bylo brutálně a chladnokrevně zabito, z toho 210 dětí, včetně 50 nemluvňat a dětí mladších tří let. Všechny holčičky, dívky a ženy znásilnili tím nejhorším způsobem, a potom ještě zohavili jejich mrtvá těla.

Dovolte mi připomenout, že za toto zvěrstvo nebyl nikdo potrestán.

2

Z 80 amerických vojáků postavených před soud byl obviněn pouze poručík Kelly, který jednotce velel. A ten strávil za mřížemi pouhé 3 dny, následně byl převezen do domácího vězení a poté omilostněn.

33

Nyní je obzvláště důležité připomenout skutečnost, že svět se o tomto válečném zločinu Spojených států dozvěděl z velké části díky mladému novináři Seymourovi Hershovi, který v roce 1969 zveřejnil vyšetřování tohoto maskaru.

44

Jak můžeme vidět, o více než půl století později Hersh (který mimo jiné informoval o aféře Watergate, o účasti Henry Kissingera a CIA ve státním převratu v Chile, o mučení a popravách ve věznici Abú Ghraíb) odhalí další zločin Washingtonu.

Tento masakr americké úřady skrývaly. Do povědomí veřejnosti se dostal díky publikacím novináře Seymoura Hershe (tentýž, který nyní píše, že to byly Spojené státy, kdo vyhodil do povětří Nord Stream!).

55

Komentář: Ve skutečnosti příklad My Lai ukazuje, jak důležitá je v současné válce válka informační (zejména 55 let po masakru v Song My). Spojené státy, které na bitevních polích ve Vietnamu neprohrály jedinou bitvu, prohrály válku uvnitř země, což pak vedlo i k politické porážce.

66

A spouštěčem zde byly události ve vesnici My Lai (Američané v této válce zabili miliony Vietnamců, ale verdiktem pro ně bylo vyvraždění stovek lidí v jediné vesnici). Nebo spíše poznámka, kterou o tomto zločinu napsal americký novinář. Ten samý, který dnes obvinil Washington ze zničení baltských plynovodů.

77

Americká demokracie a její vývozci.

Pan Seymour Hersh se i díky tomuto odhalení zapsal do historie novinařiny. Dnes ho někdo označuje za dezinformátora?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.