Joe Biden a jeho nesmrtelný, pardon, nesmazatelný klip ohledně humanitárního bombardování Srbska a stejně nesmrtelný výrok Albrightové


Internet je  prevít. Velký prevít. Cokoliv  se na něm objeví, žije  vlastním životem a je  navždy už  asi dohledatelné.

Toto se  vztahuje  na každého, kdo se na něm pohybuje. Bez ohledu na to, zdali z  vlastní vůle nebo jej tam někdo umístí. Respektive  nějaký jeho výrok, prohlášení, vyjádření.  A  ohledně  války na Ukrajině to platí  ne dvakrát, nýbrž nejméně  15x.  Náš  svět protestuje, rozhořčuje se, sankncionuje, atd.atd.  ruskou  agresi na Ukrajině. Každou minutu je nám to připomínáno, jak je agresor nelidský, zločinný, jak Ukrajinci byli  zákeřně  přepadeni, jak se jedná o nevyprovokovanou  agresi, jak s  agresorem je třeba  zatočit , nejlépe  až k jeho úplnému zničení.

Úplně nejhlavnější osobou  v tomto protiruském trestání, odsouzení a  sankcionování je bezesporu  americký prezident Joe  Biden.

Ale včera  se nám připomenulo 23. výročí leteckého bombardování NATO  na Srbsko. Se  vším, co k tomu patřilo a co to přineslo. Kdosi mne navigoval  na  velký americký  indiferentní server  ZeroHedge.com a  na , v dnešním kontextu války na Ukrajině mimořádně  zajímavý  článek, který  tam vyšel před pár  dny, v souvislosti s  konfliktem na východě  Evropy. Opakuji, článek vyšel v USA!  Bez jakýchkoliv  sankcí ze  strany  úřadů proti autorovi nebo proti vydavateli. Nevidím proto sebemenší důvod, proč jej  pro Kosu  nepřebrat. Když  je  seznán nezávadným pro publikum ve Spojených státech, mělo by totéž projít bez problémů i přes  české orgány a  cenzuru.  Pochopitelně, že  opět  si vše podstatné odpracoval překladač. Ale angličtináři  se jistě  rádi popasují s  originálem:

Clip Of Biden Boasting He Proposed NATO’s 78-Day Airstrikes On Belgrade Goes Viral In China

Klip o Bidenovi, který se chlubí, že navrhl 78denní nálety NATO na Bělehrad, se stal virálním v Číně

od Tylera Durdena
Sobota 19. března 2022 – 20:00

Ruská i čínská média a státní představitelé v posledních dnech široce rozšiřují nové video z roku 1999, kde se tehdejší senátor Joe Biden chlubil tím, že je prvním americkým úředníkem, který navrhl bombardování Bělehradu a zničení městské infrastruktury .

Státní média v Rusku tento týden při uvádění záběrů napsala: „Šéf Roskosmosu, Dmitrij Rogozin, znovu zveřejnil záběry na svém účtu na sociálních sítích a připomněl současnému prezidentovi USA bombardování Jugoslávie NATO, které si podle odhadů vyžádalo asi 2500 mrtvých včetně 89 dětí “. Ruští představitelé použili klip k tomu, aby Bidena odsoudili za jeho nejnovější popis Vladimira Putina jako „válečného zločince“ a „násilníka“ kvůli invazi na Ukrajinu. To se také dostává do širokého oběhu na čínských sociálních sítích

Výstřižek12

„Navrhl jsem bombardování Bělehradu. Navrhl jsem, aby tam američtí piloti šli a zničili všechny mosty na Drině,“ řekl tehdy Biden.

78 dní náletů trvalo od 24. března 1999 do 10. června 1999. Bomby padaly i na srbské Velikonoce – nazývané Pascha – což je nejposvátnější den pravoslavného křesťanského roku.

„Navrhoval jsem velmi konkrétní akci,“ řekl Biden, zatímco se zdálo, že chválí své vlastní „svalnaté“ návrhy, které pomohly vést k válce NATO proti Srbům.

Čínská mise v EU také vyzvala k předchozí akci USA ohledně toho, co byla Jugoslávie, a odsoudila pobuřující květnové bombardování čínské ambasády NATO, které zabilo a zranilo mnoho čínských občanů a novinářů.

Výstřižek12

Podle shrnutí incidentu v The National Review , „Navzdory zdánlivě rozsáhlému prověřování cíle bylo 7. května čínské velvyslanectví v Bělehradě zasaženo pěti družicově naváděnými bombami Joint Directed Attack Munition dodaných americkým letectvem B-2 Spirit. bombardéry. Při útoku zahynuli tři čínští novináři – Shao Yunhuan ze Xinhua a Xu Xinghu a jeho manželka Zhu Ying z deníku Guangming Daily . Dalších dvacet čínských občanů bylo zraněno, pět vážně.“

Ve čtvrtek čínské ministerstvo zahraničí v prohlášení uvedlo, že „nikdy nezapomeneme“ – a uvedlo to do souvislosti s rozhořčením Washingtonu nad probíhající ruskou vojenskou akcí na Ukrajině :

Čínská diplomatická mise v Evropské unii ve čtvrtek uvedla, že Číňané se mohou plně vžít do utrpení jiných zemí, protože „nikdy nezapomeneme, kdo bombardoval naši ambasádu ve Svazové republice Jugoslávie“.

„Nepotřebujeme žádnou přednášku o spravedlnosti od porušovatele mezinárodního práva,“ uvedlo. „Jako pozůstatek studené války a největší vojenská aliance na světě NATO nadále rozšiřuje svůj geografický rozsah a rozsah operací. Jakou roli sehrála ve světovém míru a stabilitě? NATO potřebuje mít dobrou reflexi.“

i.“

Zničená čínská ambasáda v Bělehradě, 1999

Zatímco USA to bagatelizovaly jako incident „náhodného zacílení“, později se objevily důkazy, že k němu došlo pravděpodobně záměrně v době obvinění, že z velvyslanectví byla přenášena komunikace jugoslávské armády.

Biden se ve skutečnosti chlubil svou rolí v útoku NATO na Bělehrad na mnoha různých místech… Například  zde:

https://www.youtube.com/watch?v=cOnCLv2_AhI&t=13s

Ve výše uvedeném archivovaném klipu například v plamenném projevu řekl: „Budu pokračovat každým vláknem ve své bytosti, abych udržoval Ameriku v kontaktu s jednotkami, které mohou střílet a zabíjet…“

„Věřím, že je naprosto nezbytné, aby američtí vojáci byli na zemi s nabitými puškami a tasenými bajonety.“

Tolik převzatý americký aktuální text.

Nepřipojím žádný vlastní komentář:  Jen dám pár  screenshotů z Wikipedie  /screenshoty proto, že  kdykoliv  to heslo může být změněno/, popisujících speciálně důsledky  na civilní obyvatelstvo, které bombardování Srbska, za kterým si Joe  Biden tenkrát i dnes tak stál, přineslo:

Výstřižek10Výstřižek11Výstřižek12

Tu citaci Wikipedie přidám pouze  a jedině proto, abych ukázal na  nelidskost války. Nevěřím, že  cílem tehdejší kampaně NATO byla decimace  srbského obyvatelstva. Nicméně  se tomu nelze  vyhnout. V žádné válce. Proto je  víc než zapotřebí, aby  skončila i ta ukrajinská. Nicméně  s  dalšími a  dalšími dodávkami zbraní se  tak  nestane. Stejně , jako by nebyli kapitulovali Srbové, kdyby jim tenkrát Rusko mohlo dodávat zbraně  a zařízení. V takovém případě by  civilních obětí na  srbské straně  i škod bychom napočítali o mnoho a mnoho více.

Jen mi nejde  dohromady citát„Věřím, že je naprosto nezbytné, aby američtí vojáci byli na zemi s nabitými puškami a tasenými bajonety.“ s dnešním moralizováním. Jednoho a toho samého člověka.

A ještě něco – před  4 dny  si  svět, respektive některé  jeho  části, připomenuly  19. výročí války proti Iráku.

Podívejme se, co  o tom co souvislosti s Joe  Bidenem píše  Wikipedie:

Jako předseda zahraničního výboru amerického Senátu prohlásil 10. října 2002, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení. V říjnu 2002 Biden hlasoval pro válku v Iráku.[110]

Pro jistotu  opět screenshot.

Výstřižek10

Když už jsme  u války  v  Iráku. Je to v podstatě jen pár  hodin, co zemřela  Madeleine  Albrightová. Spoluarchitektka náletů   NATO proti Srbsku. Nicméně  v souvislosti s  jejím úmrtím americký  Newsweek  připomenul  už interview, kterou s ní vedla  americká novinářka – Lesley  Stahlová.  Centrální otázka  zpovídající i zpovídané je sice notoricky  známa. Ale když  to znovu připomenul  v dnešních dnech Newsweek?! Pak to dostává úplně jiný akcent! Tohle Kosa prostě  právě dnes,  kdy se hovoří o  válečných zločinech v souvislosti s Ukrajinou logicky přebere:

Watch: Madeleine Albright Saying Iraqi Kids‘ Deaths ‚Worth It‘ Resurfaces

Oznámení o úmrtí Madeleine Albrightové ve věku 84 let ve středu vedlo k přívalu poct a milých vzpomínek, ale na sociálních sítích se také objevila ostrá kritika v souvislosti s komentáři, které učinila v roce 1996 o smrti iráckých dětí Madeleine Albrightová první žena- ministryně zahraničí v historii Spojených států, učinila prohlášení během 60minutového rozhovoru. Novinářka  Lesley Stahlová diskutovala s tehdejší velvyslankyní v OSN o tom, jak Irák trpěl sankcemi uvalenými na zemi po první  válce v Perském zálivu .

„Slyšeli jsme, že /v důsledku sankcí -pozn.vlk/ zemřelo půl milionu [iráckých] dětí. To je více dětí, než zemřelo v Hirošimě,“ řekla Stahlová. „Stála  ta cena za to?“

„Byla velmi těžká volba,“ odpověděla Albrightová, „ale myslím si, že ta cena za to stojí.“

Zopakuji to číslo – 500 000 dětí…… stálo to za  to……

Jen dodávám, že když tohle píši, jdou současně  hlavní zprávy  na ČT. Lídři NATO se shodli na nutnosti vyšetřit  válečné zločiny Ruska. Jsem pro. Nechť se  vyšetří úplně všechny. I  z předcházejících válek. Padni komu padni! Na tom přece  stojí demokracie.

A ještě  drobnost  – umíte si představit, že  by v Česku periodikum s pověstí a  impactem Newsweeku  uveřejnilo jako kvazinekrolog  k Albrightové  něco podobného? Respektive, že  by mainstream uveřejnil vůbec někdy  něco podobného?  Můžeme si  o Spojených státech myslet cokoliv, ale  rozdíl mezi demokracií  tam a tou parodií ve Fialalandu je nebetyčný!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.